Лекции.Орг


Поиск:
Концепція індексів харчової цінності
План

1. Вступ

2. Техніко – економічне обґрунтування

2.1 Форма власності

2.2 Додаткові сфери діяльності підприємства, їх обґрунтування.

2.3 Реклама підприємства.

3. Розрахунково – пояснювальна частина.

3.1 Характеристика проектованого підприємства

3.2 Визначення виробничої програми підприємства

3.3 Призначення цеху та режим його роботи

3.4 Характеристика ліній приготування страв

3.5 Графік реалізації страв

3.6 Розрахунок та підбір устаткування

3.7 Підбір механічного та не механічного обладнання

3.8 Розрахунок чисельності працівників

3.9 Розрахунок площі цеху

3.10 Організація праці в цеху

3.11 Розрахунок заробітної плати

3.12 Виконання фотографії робочого процесу

4. Заключна частина

5. Список літератури

6. Графічна частина

Зм.Зм.
Кільк.
№ докум.№
ПідписПід
ДатаДа
Арк.А
 
 

Зм.
Кільк.
№ докум.
Підпис
Дата
Арк.
 
 
Зміст

1. Вступ____________стр.

2. Техніко-економічне обґрунтування________________стр.

2.1. Форма власності_____________стр.

2.2. Додаткові сфери діяльності підприємства їх обґрунтування_____________стр.

2.3. Реклама підприємства_________________стр.

3. Розрахунково-пояснювальна частина__________________стр.

3.1. Характеристика проектованого підприємства_________________стр.

3.2. Визначення виробничої програми підприємства________________стр.

3.3. Призначення цеху та режим його роботи______________стр.

3.4. Характеристика лінії приготування страв_________________стр.

3.5. Графік реалізації страв________________стр.

3.6. Розрахунок та підбір устаткування__________________стр.

3.7. Підбір механічного та немеханічного обладнання_________________стр.

3.8. Розрахунок чисельності працівників____________________стр.

3.9. Рохрахунок площі цеху________________стр.

3.10. Організація праці в цеху__________________стр.

3.11. Розрахунок заробітної плати___________________стр.

3.12. Виконання фотографії робочого процесу__________________стр.

4. Заключна частина__________________стр.

5. Список літератури_________________стр.

6. Графічна частина___________________стр.

 

1.

Зм.Зм.
Кільк.Кільк.
№ докум.№ докум.
ПідписПідпис
ДатаДата
Арк.Арк.
 
 
Вступ

Наукові теорії та концепції раціонального харчування.

Як харчуватися правильно? Існують різні відповіді на це запитання: одні спеціалісти вважать, що всі проблеми - від м'яса, прихильники роздільного харчування спонукають нас не змішувати деякі продукти. Де правда?

У цій статті ми опишемо основні системи, концепції та теорії, які намагаються відповісти на запитання: як правильно харчуватися? Кожен може визначити для себе, наскільки раціональна та чи інша система харчування.

Вегетаріанське харчування

Вегетаріанське харчування має багатовікову історію. Розрізняють 3 основних види вегетаріанського харчування: вегетаріанство – веганство (строге), лактовегетаріанство (рослини і молочні продукти), і лактоововегетаріанство (рослини, молочні продукти і яйця).

У раціонах харчування строгих вегетаріанців властивий дефіцит окремих незамінних амінокислот, вітамінів В2, В12 і D, тому строге вегетаріанство не рекомендується дітям, підліткам, вагітним жінкам і годуючим матерям. Лакто- і лактоововегетарианство істотно не протирічить основним вимогам раціонального харчування. Позитивним у вегетаріанському живленні є: їжа багата на аскорбінову кислоту, солі калію і магнію, у ній менше жирів і холестерину. Вегетаріанці рідше хворіють на ішемічну хворобу серця (ІХС), гіпертонічну хворобу, рак товстої кишки. Вегетаріанську спрямованість харчування рекомендують у разі ожиріння, захворювань серцево-судинної системи (атеросклероз, ІХС, гіпертонічна хвороба) і захворюванні кишок.

Редуковане харчування

Редуковане харчування базується на постійному, обмеженні споживання їжі. У середньому в 2 - 3 рази менше від норми. Прихильники цього виду харчування вважають, що:

а) існує особлива " жива" енергія, що поповнює енергетичні витрати людини;

б) організм здатний акумулювати енергію сонячних променів і тепла навколишнього середовища.

Прихильники концепції "живої енергії" вважають, що енергетична цінність раціону дорослої здорової людини повинна бути 4184кДж (1000ккал) за добу і менше, причому переважно за рахунок рослинних продуктів. Такі уявлення про харчування здорової людини необґрунтовано. Можна говорити лише про здатність організму в деякій мірі адаптуватися до такого харчування за рахунок зниження енерговитрат. Отже, редуковане харчування не можна рекомендувати здоровим людям з нормальним обміном речовин. Цей вид харчування широко застосовують в дієтотерапії у разі надлишку маси тіла для її оздоровчої регуляції.

Роздільне харчування

Роздільне харчування - це роздільне споживання різних за хімічним складом продуктів. Основоположник вчення про роздільне харчування Г. Шелтон вважав,

Зм.
Кільк.
№ докум.
Підпис
Дата
Арк.
 
 
що якщо не змішувати різні групи харчових продуктів, вони краще перетравлюються, чим попереджається кишкова автоінтоксикація і перенапруження діяльності травних органів.

Дотримання принципів роздільного харчування певною мірою використовують у дієтотерапії при гастроентерологічних захворюваннях.

Харчування макробіотиків

Харчування макробіотиків - ця система виникла в другій половині ХІХ ст. у Японії. Її прихильники роблять акцент у харчуванні на зернові продукти. Їх харчові раціони мають 7 ступенів. Чим вище ступінь, тим більше вузький асортимент продуктів. Найвищий ступінь харчового раціону макробіотиків складається виключно із злакових культур (зернових і бобах). У такому раціоні існує дефіцит багатьох незамінних амінокислот, вітамінів А, С, В12, кальцію, заліза, цинку.

Харчування предків

Харчування предків - прихильники цієї концепції проповідують ідеї про споживання сирих та сухих продуктів. Вони харчуються молодими і пророщеними злаками, розмоченими крупами, сирими овочами (окрім цибулі, часнику, гіркого перцю), фруктами і ягодами, горіхами, різноманітним насінням, ядрами абрикосових кісточок і тому подібне. М'ясо і рибу теж їдять у сирому вигляді. Споживання сирої рослинної їжі є крайнім варіантом строгого вегетаріанства. Прихильники сироїдіння вважають, що сира рослинна їжа містить "живу" (сонячну) енергію, яка багата на біологічно активні речовини, а енергетична цінність її невисока. Абсолютне і постійне сироїдіння не витримує критики. Їсти продукти в сирому вигляді нераціонально, а часом небезпечно (наприклад м'ясо і рибу). Раціональне регулярне споживання свіжих овочів, фруктів і ягід. Нетривалі сироїдіння застосовують в дієтотерапії ожиріння, при запорах, захворюваннях печінки і нирок, гіпертонічній хворобі, подагрі, цукровому діабеті.

Сухоїдіння, як різновид концепції харчування предків не відповідає принципам раціонального харчування. Це розуміли ще вчені старовини. У ХІІ-ХІV ст. існувало навіть спеціальне покарання. Людей, які провинилися, годували виключно одним хлібом. Прихильники сухоїдіння вважають, що їжа в сухому вигляді корисна, а рідина може утворюватися в самому організмі під час окислення білків, жирів і вуглеводів.

Концепція індексів харчової цінності

Концепція індексів харчової цінності знайшла відображення в очковій дієті, запропонованій в Німеччині Е. Карізе. Її суть полягає в тому, що цінність харчових продуктів виражається тільки за однією ознакою - змісту у них енергії (без урахування їх хімічного складу). Це створює небезпеку формування неповноцінних раціонів. Згідно з очковою дієтою, дорослій людині необхідно в середньому енергії на 70 очок, що відповідає 8786,4 кДж або 2100 ккал (1 очко - 125,52 кДж або 30 ккал).

Поделиться с друзьями:


Дата добавления: 2016-12-05; Мы поможем в написании ваших работ!; просмотров: 448 | Нарушение авторских прав


Поиск на сайте:

Лучшие изречения:

Большинство людей упускают появившуюся возможность, потому что она бывает одета в комбинезон и с виду напоминает работу © Томас Эдисон
==> читать все изречения...

839 - | 656 -


© 2015-2024 lektsii.org - Контакты - Последнее добавление

Ген: 0.01 с.