Лекции.Орг


Поиск:




Категории:

Астрономия
Биология
География
Другие языки
Интернет
Информатика
История
Культура
Литература
Логика
Математика
Медицина
Механика
Охрана труда
Педагогика
Политика
Право
Психология
Религия
Риторика
Социология
Спорт
Строительство
Технология
Транспорт
Физика
Философия
Финансы
Химия
Экология
Экономика
Электроника

 

 

 

 


Як успішно пройти інтерв'ю




Інтерв'ю, як правило, починається з більш конкретних питань про Вашу професійну підготовку або з опису вакантної посади й організації в цілому. Уважно слухайте. Додержуйтеся того напрямку бесіди, що задасть інтерв'юер. Ви повинні прагнути повідомити про себе все, що говорить на Вашу користь.

Ваші відповіді на питання повинні бути прямими, тобто відповідати безпосередньо на поставлене питання; і точними, тобто не виходити за межі обговорюваної теми. Це, однак, не означає, що Ви повинні говорити тільки так і ні.

Існують відповіді, які повторюються мільйон разів, наприклад: Мені подобається працювати з людьми. Навіть якщо це й так, постарайтеся уникнути штампів. Наприклад, розповідайте про Вашу манеру роботи із клієнтами. Відсутність штампів і банальностей робить сприятливе враження. У той же час, відповідаючи на запитання, Ви можете вставити потрібну інформацію. Наприклад, якщо Вас запитають, які були Ваші обов'язки у відділі реклами, Ви можете не тільки коротко розповісти про них, але й додати, що за 6 місяців Вашої роботи газетна реклама стала ефективнішою на 25%. Це буде відповіддю по суті, і ніхто не буде вважати подібне доповнення недоречним.

Під час інтерв'ю постійно співвідносіть Ваш професійний досвід або освіту з реальними обов'язками тієї позиції, на яку Ви претендуєте. Розповідаючи про Ваш минулий негативний досвід, аргументовано пояснюйте причини, по яких Ви звільнилися або були звільнені, не виявляючи своїх образ. Якщо Ви хочете виявити себе зрілою людиною, викладіть позицію іншої сторони.

Що стосується зарплати, ви можете назвати зарплату, що Вас задовольнить, але не раніше, ніж Вас про це запитають.

Говоріть правду. По-перше, швидше за все, Ваші хвилювання й коливання будуть помітні й заронять сумніви. Кожна неточність буде неминуче поглиблювати виниклі сумніви й викликати подальші питання, у яких Ви будете тонути усе глибше й глибше. По-друге, Ви ризикуєте виявитися в дуже неприємній ситуації, якщо на другій співбесіді забудете, що говорили на першій. По-третє, якщо Вам і вдасться переконати когось зараз, то потім, коли Вас приймуть на роботу, Вам доведеться продемонструвати те, про що Ви говорили. Навіть якщо Вас не викриють, Ви постійно будете побоюватися викриття.

Якщо Вам запропонують заповнити які-небудь форми, краще взяти їх із собою й повернути в найкоротший строк. Працюючи з ними вдома, потренуйтеся на чернетці. Пам'ятайте, що все має значення: і грамотність, і помарки, і почерк, і чіткість формулювань.

Правила поведінки

  • будьте ввічливі й доброзичливі з усіма, кого Ви зустрінете в офісі. Не забудьте посміхнутися, входячи в кабінет інтерв'юера. Не забувайте, як важлива мова жестів. Не менше значення має й Ваше рукостискання: рука повинна бути сухою й теплою; рукостискання повинне бути впевненим, але не занадто сильним. Стежте за своєю поставою, прагніть дивитися в очі. Не доводите, однак, нічого до крайності.
  • вітаючи представника компанії, не подавайте руки першим;
  • не сідаєте, поки Вам не запропонують цього зробити;
  • якщо Вас кому-небудь представлять, прикладіть усі зусилля, щоб правильно почути й запам'ятати ім'я цієї людини. Якщо Ви відразу зможете звернутися до співрозмовника по імені, це справить сприятливе враження. Перепитування ж виявить зайву нервозність.
  • важливо з'ясувати тривалість інтерв'ю й дотримуватися застереженого часу. Це допоможе правильно розподілити час між відповідями й питаннями, визначити ступінь подробності відповідей.
  • не забудьте, закінчуючи бесіду, домовитися про те, коли і як Ви довідаєтеся про результати, і подякувати інтерв'юеру.

Які питання найбільш часто задають на інтерв'ю

Які у Вас є питання?
Це питання може бути задане і на початку, і тільки попередня підготовка допоможе правильно зорієнтуватися.

Розкажіть трохи про себе. (Які Ваші обов'язки на нинішній роботі?)
У стислій двохвилинній відповіді Ви можете розповісти про Вашу освіту й досвід роботи, попутно намагаючись довести, що Ви є чудовим кандидатом на наявну посаду.

Чому Ви обрали таку роботу (компанію, освіту)?
Приведіть серйозні доводи: можливості росту, корисний досвід тощо.

Чи одержували Ви інші пропозиції про роботу?
Якщо одержували, прямо скажіть про це: це підвищить Ваші шанси. Зрозуміло, варто додати, що дана робота Вас цікавить більше.

Чи проходили Ви інтерв'ювання в інших місцях?
Як правило, можна відповісти так, але не уточнювати, де саме.

Чи не перешкодить Ваше особисте життя роботі, пов'язаної з роз'їздами й ненормованим робочим днем?
Це питання частіше задають жінкам. Закон забороняє роботодавцеві цікавитися тим, чи впливає сімейний стан претендентів на роботу. На спробу обійти закон відповідайте твердим ні.

Які Ваші сильні сторони?
Підкреслюйте в першу чергу якості, корисні для даної роботи. Підтвердіть наявність цих якостей прикладами з Вашого життя в роки навчання або роботи.

Які Ваші слабкі сторони?
У жодному разі не відповідайте чесно на це питання. Його варто використовувати для підвищення Ваших шансів. Найкраще назвати такий недолік, що був би логічним продовженням Ваших же переваг.

Чому Ви хочете одержати саме цю роботу? Чому нам варто Вас найняти?
До відповіді на це питання варто підготуватися заздалегідь. Від Вас чекають підтвердження того, що Ви в курсі справ компанії. Відсутність знань про компанію й галузь є однією з основних причин відмови в прийомі на роботу.

Чому Ви пішли з попередньої (вирішили перемінити місце) роботи?
Не слід говорити про конфлікт, навіть якщо він мав місце, і обвинувачувати свого колишнього начальника або роботодавця. Приведіть причину типу: через майбутню реорганізацію я не впевнений, що можу бути корисний фірмі й далі; не можу повністю реалізувати свій потенціал; не маю можливості професійного росту. Якщо інтерв'юер знає, що у Вас був конфлікт, не вдаючись у деталі, поясніть, що це був унікальний випадок, пов'язаний з особливими обставинами, і підкресліть все позитивне, що було в попередній роботі: придбаний досвід, навички тощо.

Як Ви представляєте своє положення через п'ять (десять) років?
Краще відповідати неточно, наприклад: я хотів би працювати в цій же організації, але на більш відповідальній роботі.

На яку зарплату Ви розраховуєте?
Краще спробувати ухилитися від відповіді, сказавши, що Ви не вважаєте, що зарплату варто обговорювати в першу чергу. Якщо інтерв'юер наполягає, спробуйте все-таки з'ясувати в нього, скільки фірма збирається запропонувати. Якщо Ви все-таки змушені назвати цифру, називайте трохи вище середньої або верхню й нижню границі очікуваної суми.

Що б Ви хотіли довідатися ще?
Ніколи не говоріть, що у Вас більше немає питань. Можна запитати про зміст Вашої майбутньої роботи, про те, чого очікує фірма від кандидата на цю посаду, які проблеми були в людини, що займала цю посаду до Вас або уточнити щось, що залишилось неясним з попередньої бесіди.

Якщо Ви одержите цю роботу, якими будуть Ваші перші кроки?
Питання частіше задається претендентам на місця менеджерів і адміністративні посади. Варто показати своє знайомство з подібними ситуаціями й уміння проявляти ініціативу. Але не перестарайтеся, виявивши готовність не залишити каменю на камені. Остерігайтеся також пропонувати зміни, якщо Ви не мали можливості досить ознайомитися зі станом справ.

Які Ваші найбільші досягнення?
Складіть список своїх найбільших досягнень за останні 5 років. Де можливо, наведіть цифри, щоб оцінити міру Вашого успіху.

Яким, на Вашу думку, повинен бути начальник?
Насправді у Вас хочуть з'ясувати, чи схильні Ви до конфліктів з начальством. Ідеальною відповіддю буде: Компетентний, сильний лідер, у якого я міг би вчитися, що дасть мені шанс випробувати власні сили, буде мене наставляти, а при необхідності задавати прочухан.

Деякі додаткові питання, які вам можуть задати на інтерв'ю:

  • Як звичайно проходить Ваш робочий день?
  • Як Ви визначаєте пріоритетність своїх справ?
  • Що Вам подобається у вашій роботі найбільше, а що найменше?
  • Які проблеми Вам доводиться вирішувати на Вашій роботі?
  • Погоджуєтеся Ви звичайно або сперечаєтеся, і чому?
  • У чому Вам було б цікаво спробувати свої сили?
  • Якщо Вам нададуть вибір, Ви зволієте ствоювати плани або здійснювати їх?
  • Назвіть 3 ситуації, у яких Вам не вдалося домогтися успіху. Чому?
  • Назвіть 3 риси свого характеру, які Ви хотіли б виправити. Чому?
  • Чому Вас скоротили (звільнили)?
  • У чому Ви були згодні й у чому не згодні з Вашим попереднім начальником?
  • Як оцінювалася Ваша робота?
  • Чи згодні Ви були з оцінкою?
  • Чому Ви зацікавлені в одержанні цієї посади?
  • Як дана посада співвідноситься з Вашими кар'єрними сподіваннями?
  • Яку користь Ви могли б принести фірмі?

Ситуаційні завдання

На інтерв'ю в деяких компаніях вам можуть запропонувати вирішити ситуаційні завдання, спрямовані на те, щоб перевірити хід ваших думок і вашу здатність знаходити правильні рішення. Будьте до цього готові. Наприклад:

  • Ви плануєте виводити на ринок новий гель для волосся і маєте намір продавати його підліткам. Як ви будете просувати даний продукт?
  • Ви повинні допомогти консервативному інвесторові вкласти в цінні папери 350 тисяч доларів. Куди б ви стали інвестувати дані засоби?
  • Уявіть собі, що ви директор з персоналу у великій компанії. Один з ваших співробітників погано справляється зі своїми обов'язками, і вам потрібно його звільнити. Співробітник загрожує подати в суд на компанію, якщо ви спробуєте це зробити. Що ви будете робити??

При завершенні зустрічі ще раз коротко викладіть доводи на користь своєї кандидатури й подякуйте інтерв'юеру за приділені Вам увагу.





Поделиться с друзьями:


Дата добавления: 2016-12-05; Мы поможем в написании ваших работ!; просмотров: 305 | Нарушение авторских прав


Поиск на сайте:

Лучшие изречения:

Бутерброд по-студенчески - кусок черного хлеба, а на него кусок белого. © Неизвестно
==> читать все изречения...

2464 - | 2389 -


© 2015-2025 lektsii.org - Контакты - Последнее добавление

Ген: 0.011 с.