Ћекции.ќрг


ѕоиск:
 атегории:

јстрономи€
Ѕиологи€
√еографи€
ƒругие €зыки
»нтернет
»нформатика
»стори€
 ультура
Ћитература
Ћогика
ћатематика
ћедицина
ћеханика
ќхрана труда
ѕедагогика
ѕолитика
ѕраво
ѕсихологи€
–елиги€
–иторика
—оциологи€
—порт
—троительство
“ехнологи€
“ранспорт
‘изика
‘илософи€
‘инансы
’ими€
Ёкологи€
Ёкономика
Ёлектроника

 

 

 

 


—вобода слова ≥ журнал≥стська д≥€льн≥сть
ќсновн≥ статт≥  одексу

Ј √оловний обов'€зок журнал≥ста Ц спри€ти забезпеченню права громад€н на одержанн€ оперативноњ ≥нформац≥њ. ÷е зобов'€зуЇ його у своњй д≥€льност≥ завжди бути об'Їктивним, коректним, в≥дпов≥дальним за свою справу. ∆урнал≥ст поширюЇ ≥ коментуЇ лише ту ≥нформац≥ю, у правдивост≥ €коњ переконаний. ¬≥н уникаЇ неповноти або неточностей чи викривлень ≥нформац≥њ, €к≥ могли б завдати моральноњ шкоди чест≥ та г≥дност≥ людини, неприпустим≥ з його боку недостов≥рн≥ пов≥домленн€. ∆урнал≥ст в≥дпов≥дальний перед читачем, слухачем та гл€дачем.

Ј ѕри виконанн≥ профес≥йних обов'€зк≥в журнал≥ст не може вдаватис€ до протизаконних, некоректних способ≥в одержанн€ ≥нформац≥њ, використовувати своЇ службове становище в особистих ц≥л€х. як т€жкий злочин мають сприймаютьс€ факти одержанн€ ним за будь-€ких обставин платн≥ (хабар€) за поширенн€ брехливоњ або утаюванн€ достов≥рноњ ≥нформац≥њ. ∆урнал≥ст поважаЇ ос≥б, €к≥ надають йому ≥нформац≥ю, не розголошуЇ њњ джерел.

Ј ∆урнал≥ст маЇ право в≥дмовитис€ в≥д виконанн€ завданн€ редакц≥њ з п≥дготовки та поширенн€ власноњ ≥нформац≥њ, €кщо њњ зм≥ст п≥сл€ редакц≥йноњ правки зазнав ≥стотних зм≥н, що суперечать його переконанн€м або пов'€зан≥ з порушенн€м норм профес≥йноњ етики.

Ј ∆урнал≥ст повинен уникати у своњх публ≥кац≥€х та передачах образ з приводу нац≥ональних, расових, етичних та рел≥г≥йних погл€д≥в ≥ почутт≥в людей, протид≥€ти екстрем≥зму та обмеженню громад€нських прав за будь-€кими ознаками. ¬≥н утримуЇтьс€ в≥д нат€к≥в або коментар≥в, що стосуютьс€ ф≥зичних недол≥к≥в чи хвороб людини, зобов'€заний уникати вживанн€ образливих вислов≥в, ненормативноњ лексики.

 

7. ќсобливост≥ соц≥ального захисту журнал≥ст≥в («акон ”крањни Ђѕро державну п≥дтримку засоб≥в масовоњ ≥нформац≥њ та соц≥альний захист журнал≥ст≥вї, розд≥л ≤”, статт€ 12)

—татт€ 12. ќсобливост≥ соц≥ального захисту журнал≥ст≥в з урахуванн€м специф≥ки журнал≥стськоњ д≥€льност≥

ѕ≥дставами застосуванн€ окремих ≥ особливих норм соц≥ального захисту журнал≥ст≥в Ї так≥ специф≥чн≥ риси та умови журнал≥стськоњ д≥€льност≥:

творчий характер, ≥нтенсивн≥сть ≥нтелектуальноњ прац≥, њњ нерегульована тривал≥сть за умов жорсткоњ регламентац≥њ редакц≥йного ≥ технолог≥чного циклу п≥дготовки та випуску видань ≥ програм;

сусп≥льно впливове за насл≥дками значенн€ роботи, висока соц≥альна в≥дпов≥дальн≥сть за свою працю та њњ результати;

пост≥йно значне морально-психолог≥чне навантаженн€ ≥ напружен≥сть, виконанн€ службових обов'€зк≥в ≥ реал≥зац≥€ творчих план≥в у стресових ситуац≥€х;

систематичне перебуванн€ у в≥др€дженн€х та роз'њздах, включаючи в≥др€дженн€ до м≥сць надзвичайних под≥й, профес≥йна творча д≥€льн≥сть в екстремальних умовах, виконанн€ спец≥альних завдань з ризиком дл€ здоров'€ ≥ житт€;

необх≥дн≥сть зд≥йснювати власний творчий пошук новоњ потр≥бноњ ≥нформац≥њ та њњ джерел, на€вн≥сть об'Їктивних ≥ суб'Їктивних труднощ≥в та перешкод у добуванн≥ ≥нформац≥њ;

про€ви морально-психолог≥чного тиску, погрози та безпосередн≥ загрозлив≥ д≥њ проти журнал≥ста у зв'€зку з виконанн€м ним службових обов'€зк≥в.

ѕрофес≥йн≥ назви службових посад (роботи) журнал≥ст≥в включаютьс€ до державного класиф≥катора профес≥й ”крањни, тарифно-квал≥ф≥кац≥йн≥ характеристики цих посад (роботи) - до нормативного акта, €кий призначаЇтьс€ дл€ державного регулюванн€ оплати та охорони прац≥.

—таж роботи журнал≥ста в державних та комунальних засобах масовоњ ≥нформац≥њ зараховуЇтьс€ до стажу державноњ служби, а стаж державноњ служби зараховуЇтьс€ до стажу роботи журнал≥ста в державному або комунальному засоб≥ масовоњ ≥нформац≥њ.

 

8. —вобода слова. —вобода журнал≥ста.

 

—вобода слова ≥ журнал≥стська д≥€льн≥сть

«агальн≥ у€вленн€ про свободу. ƒ≥алектика свободи ≥ необх≥дност≥. —вобода ≥ п≥знавальна д≥€льн≥сть людини. —вобода слова €к найважлив≥ше завоюванн€ ≥ гарант демократичного сусп≥льства. ѕон€тт€ про свободу преси. —вобода преси ≥ парт≥йн≥сть. ѕон€тт€ про цензуру. «асади л≥беральноњ теор≥њ свободи преси та умови њњ зд≥йсненн€. —вобода творчост≥. —вобода слова в законодавствах розвинутих крањн

ѕоделитьс€ с друзь€ми:


ƒата добавлени€: 2016-12-05; ћы поможем в написании ваших работ!; просмотров: 444 | Ќарушение авторских прав


ѕоиск на сайте:

Ћучшие изречени€:

¬елико ли, мало ли дело, его надо делать. © Ќеизвестно
==> читать все изречени€...

742 - | 550 -


© 2015-2023 lektsii.org -  онтакты - ѕоследнее добавление

√ен: 0.01 с.