Лекции.Орг


Поиск:
Місця проведення спортивних заходів з прикладної стрільби
3.1. Спортивні заходи з прикладної стрільби проводяться в тирі (на стрільбищі) та мають відповідати рекомендаціям щодо будівництва та обладнання стрілкових тирів для органів і підрозділів внутрішніх справ (додаток 3). Відхилення величини відстані між лінією вогню (ближнім до стрільця її краєм) та лінією мішеней не повинно перевищувати таких величин: на 300 м - ± 1 м; 200 м - ± 0,75 м; на 100 м - ± 0,5 м; на 50 м - ± 0,2 м, на 25 та 15 м - ± 0,1 м.

3.2. Повинно бути визначено дві зони:

- зону лінії вогню, розбиту на вогневі позиції стрільців;

- зону для представників, тренерів команд і глядачів.

3.3. Зона лінії вогню зі сторони лінії мішеней позначається бруствером, прапорцями або проведеною на підлозі білою лінією завширшки 10 см (лінія вогню). Відстань від вказаної лінії до тильного краю зони лінії вогню (переднього краю зони для представників, тренерів команд і глядачів) повинна бути: при виконанні вправи стрільби з пістолета - 5 - 7 м, з автомата чи гвинтівки - 10 - 15 м. На межі цих зон облаштовується пункт допуску учасників, перевірки зброї та видачі набоїв.

3.4. Вогнева позиція стрільця становить собою рівний горизонтальний майданчик розміром не менше 1,25 м (для дистанцій 15, 25 м - 1 м) по фронту лінії вогню та 2,5 м (для дистанцій 15, 25 м - 1,5 м) в глибину, вкритий таким матеріалом, щоб ходіння по ньому або біля нього не спричиняло його вібрацію. Висота стелі або перекриття повинна бути мінімум 2,2 м від підлоги. Покрівля і перегородки зони лінії вогню повинні забезпечувати стрільцям однакові умови захисту від вітру, сонця, дощу і гільз, що викидаються зі зброї.

3.5. На кожній вогневій позиції стрільця повинні бути:

- столик висотою 0,7 - 0,8 м для зброї, набоїв та зорової труби (для виконання вправ з пістолета);

- стілець або табурет для стрільця;

- мат (підстилка) товщиною 10 - 50 мм мінімальним розміром 80 см х 200 см, однаковий для всіх учасників (для виконання стрільби лежачи та з коліна).

За межами вогневих позицій визначаються і облаштовуються місця для контролерів.

3.6. Мішені установки і щити повинні бути позначені номерами, які відповідають номерам стрілецьких місць. Номери повинні бути достатньо великими, контрастного кольору, щоб їх було чітко видно на відстані стрільби при звичайних умовах освітлення, незалежно від того, виставлені мішені чи ні.

3.7. Мішені повинні бути закріплені так, щоб не було видимих коливань, навіть при сильному вітрі. Допускаються будь-які установки для мішеней, які забезпечують необхідний рівень безпеки, точний час експозиції, швидку і точну оцінку пробоїн та швидку заміну мішеней.

3.8. Стрільбище, лінія мішеней якого обладнана бліндажем, повинно мати телефонний, селекторний або радіозв'язок бліндажа з лінією вогню.

3.9. Для стрільби на 25 м в тирах закритого типу мінімальна рекомендована освітленість мішеней - 2500 люкс, мінімальна загальна (на лінії вогню) освітленість тиру - 300 люкс.

3.10. Бліндаж на лінії мішеней повинен служити надійним укриттям від куль і бути зручним для роботи у ньому обслуговуючого персоналу.

3.11. Стрільбище (тир) повинно забезпечувати безпеку учасників стрільб. На видному місці стрільбища (тиру) повинні бути вивішені заходи безпеки при поводженні зі зброєю та набоями.

3.12. Під час проведення стрільб в районі стрільбища виставляється оточення для виключення можливості проникнення у вогневу зону людей і тварин.

3.13. На стрільбищі (в тирі) повинні бути встановлені щогли для підйому прапорів:

- червоного кольору, що дозволяє ведення вогню;

- білого кольору, що забороняє ведення вогню.

3.14. В тирах і на стрільбищах повинні бути:

- навіси для укриття від сонця, вітру і дощу для стрільців та інших осіб;

- місця для стрільців, призначені для відпочинку, переодягання, розминки і розміщення зброї, набоїв та приладдя;

- приміщення для роботи комісії з визначення результатів стрільб, зберігання мішеней та необхідних матеріалів;

- місця, зручні для контролю зброї і оснащення, їх чищення та ремонту;

- приміщення для надання медичної допомоги.

3.15. Для показу напрямку і сили вітру у відкритій зоні між лінією вогню і лінією мішеней повинні бути встановлені вітровказівні прапорці з бавовняної тканини розміром 50 мм х 400 мм на дистанціях до 50 м і 200 мм х 750 мм - на відстанях понад 50 м. Вони розміщуються максимально наближено до траєкторії польоту кулі, але не можуть перекривати ні лінії прицілювання, ні траєкторії польоту кулі. Прапорці встановлюються на відстанях 1/6 та 2/3 від загальної відстані стрільби з рівномірністю:

- при стрільбі на 50 м та на 100 м - для кожного другого стрільця;

- при стрільбі на 200 м та на 300 м - для кожного четвертого стрільця.

Використання стрільцями власних прапорців заборонено.

3.16. Для виконання вправи з дуельної стрільби на місцевості вибирається рівна ділянка (100 м х 20 м), яка дозволяє вести стрільбу на відстані 50 м. Ділянка повинна мати кулеуловлюючий вал або інші пристрої, які повинні перешкоджати вильоту куль за її межі. Дозволяється використовувати стаціонарні тири і стрільбища.

Лінія вогню визначається на стрілецькій позиції завширшки 1,5 м. Глибина зони лінії вогню - 3 м. Межі зон позначаються прапорцями та лініями. Поверхня вогневої позиції повинна бути рівною. На відстані 50 м від лінії вогню визначається лінія старту, яка наноситься суцільною лінією завширшки 5 см. Від лінії старту до лінії вогню розмічають сектори для кожної команди (стрільця), а в секторах - доріжки завширшки 1,5 м для стрільців. Нумерація доріжок ведеться зліва направо за напрямком стрільби в кожному секторі окремо.

Поделиться с друзьями:


Дата добавления: 2016-12-05; Мы поможем в написании ваших работ!; просмотров: 337 | Нарушение авторских прав


Поиск на сайте:

Лучшие изречения:

Начинайте делать все, что вы можете сделать – и даже то, о чем можете хотя бы мечтать. В смелости гений, сила и магия. © Иоганн Вольфганг Гете
==> читать все изречения...

624 - | 587 -


© 2015-2024 lektsii.org - Контакты - Последнее добавление

Ген: 0.011 с.