Лекции.Орг


Поиск:
Причини руйнування штукатурок. Причинами для руйнування штукатурки можуть послужити не тільки помилки при її створенні, а й неправильні «умови експлуатації»
Причинами для руйнування штукатурки можуть послужити не тільки помилки при її створенні, а й неправильні «умови експлуатації», наприклад, надмірна вологість, про яку можуть «подбати» або сусіди зверху, або комунальні служби, які обслуговують системи парового опалення. Правда, в більшості випадків руйнує штукатурку таки час. Саме під впливом часу і невеликих струсів, яких у місті не уникнути, може відвалитися штукатурка, обрушився і ховаючи під шаром пилу і власних залишків не тільки простір, а й предмети інтер'єру. У більшості випадків таке «глобальне обвалення» характерно для стель переважно в старих будівлях, де стельова штукатурка тримається хоч і не на «чесному слові», але на шарі дерев'яної дранки.

Втім, відвалюватися може і стінова штукатурка. Нерідко причиною для цього служить грубе з нею звернення, і, зокрема, сильна механічна дія. Зрозуміло, що «легкого погладжування кувалдою» не витримає навіть настільки міцний матеріал, як залізобетон, але для оштукатурених поверхонь часто достатньо і меншого навантаження. Адже основне завдання штукатурки таки декоративна.

Відносна недовговічність штукатурного покриття нерідко пов'язана саме з порушенням технології. З якихось (і не завжди невідомим) причин ми і сьогодні ще можемо милуватися деякими стародавніми фресками, які по суті є розписом по сирій штукатурці, але рідкісне сучасне будова може похвалитися настільки ж міцним і надійним стінових покриттям. Правда, для нинішніх будівель більшою мірою характерне використання панельних матеріалів, виконаних якщо не повністю, то з великою часткою полімерів у своєму складі.

390. Реновація дерев’яних перекрить

Реноваційні заходи щодо дерева:

Профілактичні (усушення грибків, вентилювання дерева, припинення процесу розмноження комах в дереві)

Конструктивні(заміна пошкоджених частин окремих елементів конструкцій.6кріплення насадками, анкерами, шинами)

Поверхнево фактурні(для дерева яке відкрите в інтер’єрі та назовні)

Спеціальні(забезпечення від вогню або консервація археологічного дерева)

391.Архітектурна реновація це –

РЕНОВАЦІЯ(лат.)

Відновлення структури і вигляду знешкоджених історичних містобудівних утворень, фасадів та інтер'єрів морально і матеріально застарілих будівель.

392.Під терміном історичний ареал міста розуміють

частина населеного місця, що зберегла об'єкти культурної спадщини і пов'язані з ними розпланування та форму забудови, які походять з попередніх періодів розвитку, типові для певних культур або періодів розвитку.

393. Стиль «функціоналізм» найбільш поширений в Галичині у

У першій половині XX ст. у курортній забудові Східної Галичини відбулася радикальна зміна стильових напрямків, капітальності будівель та способу будівництва, і, відповідно, основним стильовим напрямком стає функціоналізм. Капітальність будівель зростає зі збільшенням чисельності відпочивальників у курортах Галичини. В 1920-1930-х pp. тут починають будувати муровані вілли і санаторії в стилях протофункціоналізму та функціоналізму. Після варшавської міжнародної виставки в лютому-березні 1926 р. почався відхід архітектури від "народного традиціоналізму", змінилася загальна її філософія. Все це мало великий вплив на архітектуру курортної забудови Галичини.

394. Опис технічного стану завершення дахів поданий у

інвентарній карті

Хоча завданням картки є розглянути і оцінити весь

об’єкт у комплексі, у картці зосереджується велика увага на дахах. На першій сторінці в пункті 11

“збереженість” і пункті 12 “технічний стан” зазначається окремо стан даху, окремо стан основної будівлі.

Крім того, дахам у картці відведено окремий пункт, у якому потрібно описати тип, форму,

конструкцію, матеріал, колір, комини, вікна та декоративні елементи.

 

395. Огородження балконів виготовляли з

Матеріали, які використовуються для виготовлення огороджень із чорного металу або кованих:

  • Профільні труби.
  • Калібрований квадрат.
  • Полоса.
  • Металічні листи.
  • Готові декоративні елементи.
  • Ковані елементи.

396.Нове будівництво як вид виробничих заходів застосовують при

Будівництво   (нове) - будівництво на вільних від забудови територіях житлових та громадських будинків, об'єктів комунально-побутового призначення, підприємств, інженерно-транспортних комунікацій і споруд для надання послуг або створення нових виробничих потужностей.

 

397.Міжповерхова профільована тяга розташовується під вікнами другого поверху і тонкий міжповерхових поясок.

 

398.Світлі плями на штукатурці партерного поверху фасаду свідчать про висоли

399.

400. Традиційна для забудови XIX ст. товщина зовнішніх стін до 1,8 метрів.

401. Вкажіть методи реноваційних робіт для історичної забудови.

402. Типи віконної столярки.

Одинарне “кроснове” та подвійне “кроснове” дерев’яне вікно - рама такого вікна є цілісним елементом прямокутним у перерізі, довший бік якого розміщувався перпендикулярно до площини стіни.(кінець XV ст.)

“прилягаючі” - Давні вікна не забезпечували достатньої термоізоляції, і з цієї причини виникають вікна “przylgowe”.

Наступним кроком у розвитку столярки було “навстіжне” вікно – до рами з двох боків кріпилися стулки, з яких зовнішні відкривалися назовні, а внутрішні – до середини. Використання таких вікон поширилося в середині ХІХ ст.

в ІІ пол. ХІХ ст. появилося “скринькове” вікно, де всі стулки відкривалися до середини.

Ренесансна столярка - У період Ренесансу поступово зникають віконниці як основний елемент закриття віконного прорізу, а також впроваджується повне засклення вікна. Часто застосовуються кам’яні імпости, прямокутної форми масверки, як і в пізньоготичний період. З’являється поділ на частини (кватери), влаштовуються різьблені дерев’яні імпости. Столярка львівського ренесансу ділилася по вертикалі навпіл або на три рівні частини, які заповнювалися оболонками.

Барокова столярка - Форми цієї столярки досить консервативні, дерев’яні рами з імпостами мають профілі характерні для кам’яних готичних імпостів, у які вставляються металеві, можливо залізні рами зі заскленням.

У період класицизму з’являються т. зв. портфенетри (від фр. “porte-fenêtre”) – вікна на всю висоту приміщення від підлоги до стелі. Ці вікна переважно не мають імпостів, їхню роль беруть на себе тонкі накладні профілі. Суто з функціональних міркувань у стулці виконують невелику кватирку, щоб для провітрювання приміщень не доводилося відчиняти усе вікно. Якщо проріз вікна арковий, то часто можна спостерігати широкий горизонтальний імпост, що відділяє прямокутну частину вікна від верхньої аркової і часто продовжує лінію кам’яного аркового імпоста на фасаді.

У історизмі, як правило, пропорції вікна давали змогу членувати навпіл по вертикалі та відокремлювати одну третину по горизонталі у верхній частині вікна. В цей період набула поширення столярка з широкими вертикальними імпостами, декорованими пілястрами або гермами.В окремих випадках виконувались багато профільовані накладні півколонки, подібні до стовпців балюстради. Вікна заглибленої частини фасаду були вужчими та трактувались стримано: імпости були профільовані (проте не завжди), горизонтальний імпост трактувався як карниз, а вертикальний імпост подекуди декорувався півколонкою.

В орнаментальній сецесії створено багато різновидів віконної столярки, спільним для яких було використання криволінійних членувань складного абрису. Прагнення утворення плавних, перетікаючих контурів і форм спричинило заокруглення внутрішніх кутів утворених тафлів. Неширокі вікна відділялися горизонтальним імпостом приблизно у верхній третині по висоті. Нижня частина ділилася по вертикалі навпіл, а у верхній частині членувалась тонкими накладними профілями. Отримана верхня фрамуга відхилялась або відкривалась підйомом догори відносно верхньої або нижньої осі.

У раціональній сецесії продовжує використовуватись тридільний поділ вікна з ширшою середньою частиною, як в орнаментальній сецесії). Проте були розроблені й інші способи членування віконного отвору. Зокрема, вікно могло членуватися на почергово горизонтально та вертикально розташовані невеликі прямокутники, наслідуючи вітражний спосіб.

Загалом для раціональної сецесії та арт-деко характерне переосмислення історичної спадщини, зокрема знову використовується столярка зі стилізованими ордерними членуваннями.З’явились стилізації віконної столярки попередніх стилів, зокрема бароко і класицизму. Так, у столярці дублювалася форма трицентрової барокової арки з дрібними радіальними поділами. Горизонтальний імпост трактувався як криволінійний сандрик із зустрічними волютами, а кожна шибка обрамлялась подібно до дзеркала з заокругленими краями.

У ранньому функціоналізмі та арт-деко тривало традиційне для попереднього періоду використання потрійного та подвійного по вертикалі поділу вікна з горизонтальним імпостом у верхній третині вікна. Проте новітнім та характерним для цього періоду стала відсутність широкого горизонтального імпосту, вікно членувалось по вертикалі широким імпостом, а шибки розділялись тонкими горизонтальними штапиками. Для зрілого функціоналізму стрічкові чи квадратні вікна ділилися тільки по вертикалі, утворюючи так ряд пропорційних вертикальних прямокутників. Як стилізація ренесансного підходу поширився прийом поділу вікна навпіл по горизонталі та вертикалі широкими імпостами та дрібнішим поділом отриманих частин.

 

403. Головні чинники, що зумовлюють грунтової основи при фундаментах будинків

1.Зміни в геологічній структурі грунтів

А) зміна властивостей грунту,спричиненого зміною кліматичних умов 9дощем, посухою,морозом)

Б) Зміни гідрологічних умов (пониження рівню грунтових вод). Спричинює просідання фундаментів,пов’язаних зі зміною об’єму грунту на якому стоїть фундамент, а також руйнування дерев’яних паль.

В) поверхневі води

Г)закладання- підземні гаражі

 

404. Назвіть позиції у розділі «Загальний опис» при опрацюванні Акту технічного стану будинку.

1. Юридична адреса

2. Інформація про власника

3.період будівництва.

4. Авторство.

5. Стиль будівлі.

6. Загальна планувальна структура.

7. Композиція фасаду.

8. Опис декоративних елементів.

9. Опис прибудинкової території.

405. Позитивні та негативні сторони дистанційного обличкування цоколів

406. Під терміном пам’ятка архітектури розуміють

Будівля чи споруда або її збережена частина з усіма складовими та об`єктами монументального мистецтва, що до неї належать, а також історично-приналежною до неї територією, що повністю або частково збереглася в автентичному стані і становить історичну, наукову, мистецьку або іншу культурну цінність як самостійний об’єкт або як складова історичного довкілля.

407. Метод «реінтеграції» застосовують при збереженні фізичної субстанції на

Реінтеграція ~ повернення зруйнованому будинку його втрачених частин.Причини руйнування: природні катаклізми, землетруси,пожежі, війни, ремонти та перебудови, пристосування (невдалі). Реінтеграція як вид реставраційних робіт стосується до збереженої на 50 – 70 % фізичної субстанції історичної споруди. Яких частин будинку стосується реінтеграція: Замурування пробитих прорізів вікон та дверей (або розкриття замурованих прорізів). Повернення втрачених частин стін. Повернення первісного перекриття (склепіння замість плоского перекриття). Повернення втраченної столярки, декоративних елементів. Повернення втрачених завершень, дахів. Реінтеграція, як вид реноваційних робіт стосується вже неіснуючих частин будинку, вимагає сер"йозного наукового обгрунтування. Характеристика виду реінтеграційних робіт, щодо матеріалу. Частини будинку що реінтегруються, можуть бути виконані з того самого матеріалу, з зазначеннями архітектурними засобами авторських втручань. Можуть бути виконані з іншого матеріалу. Характеристика виду реінтеграційних робіт, щодо форми. В залежності від отриманих передпроектних досліджень, реінтеграція може: - повністю повторювати втрачену форму; відтворювати спрощену форму; відтворювати тільки „брилу" втраченої форми.

 

408. Вкажіть час активної перебудови львівського середмістя

409. Опис технічного стану сходинок та підсходинок поданий у

Технічному стані архітектурних та конструктивних елементів.

410. Огородження балконів виготовляли з

металевої решітки.

411. «Інтеграція» історичної забудови –

Рустами оздоблювали

Руст — камінь з грубо обтесаною лицьовою поверхнею.

Рустика — рельєфне мурування або облицювання рустом.

· Рустування діамантове — квадрати (прямокутники) мають форму чотиригранних пірамід. Часто застосовувалось в архітектурі ренесансу, бароко.

· Рустування дощате, стрічкове, французьке — декорування тинькованої стіни безперервними горизонтальним лініями без вертикальних швів. Ширина стрічки має бути більша за ширину міжрустя.

· Рустування квадрове — виконане з призматичних блоків.

· Рустування клинчасте — завершення ніші чи прорізу (віконного, дверного) трапецієподібним замковим каменем, що фланкується меншими клинчастими каменями.

· Рустування рване, природне — зроблене з каменів різного розміру та форми з необробленою поверхнею.

 

413..Світлі плями на цоколі фасаду свідчать про

Засолення

414.Максимальна довжина крокви без додаткової опори складає

1500 мм

415. Для дерев’яних паль загрозливим є

Зміни гідрологічних умов (пониження рівню грунтових вод). Спричинює просідання фундаментів,пов’язаних зі зміною об’єму грунту на якому стоїть фундамент, а також руйнування дерев’яних паль.

 

416.Прчини руйнування склепінь.

природні катаклізми, землетруси, пожежі, війни, ремонти та перебудови, пристосування (невдалі).

417.Вихідні умови, необхідні перед початком реновацій них робіт.

1. Топографічна зйомка з нанесенням червоних ліній.

2. Геологічні умови.

3. Заключення про інженерне обстеження (разом з актом технічного стану).

4. Технічні умови на підключення або влаштування нових інженерних мереж.

418.Назвіть позиції у розділі «Технічний стан архітектурних та конструктивних елементів» при опрацюванні Акту технічного стану будинку.

1.Фундаменти

2. Цоколь

3. Стіни та перегородки

4. Перекриття

5.Сходи

6.Констрекції даху та перекриття

7. Підлоги

8. Вікна, двері

9. Балкони

10. Зовнішнє оздоблення

11. Внутрішнє оздоблення.

12. інші цінні елементи

13. Інженерні комунікації

14. Водостік

419.Головні фактори, що зумовлюють руйнування фундаментів будинків

волога всередині стін, усадка матеріалів, хімічна агресивність атмосфери або зрушення будівельних конструкцій.

А) зміна властивостей грунту,спричиненого зміною кліматичних умов 9дощем, посухою,морозом)

Б) Зміни гідрологічних умов (пониження рівню грунтових вод). Спричинює просідання фундаментів,пов’язаних зі зміною об’єму грунту на якому стоїть фундамент, а також руйнування дерев’яних паль.

В) поверхневі води

Г)закладання- підземні гаражі

2.Зміни пов’язані зі зміною навантажень:

А) навантаження через стіни—надбудова верхніх поверхів

Б)зміни пов’язані з безпосередньо механічними пошкодженнями-відсутність водовідведення, вібрації…

А) влаштування фунд. В насипних грунтах

Б)неякісний матеріал

В) поганий розрахунок навантажень

 

 

420.Позитивні та негативні сторони дистанційного тинькування цоколів

421.Метод «реституції» застосовують при збереженні фізичної субстанції на

Реституція - проміжковий вид реноваційних робіт між відбудовою та реконструкцією, при якому на об’єкті є збережена невелика кількість автентичної субстанції в розпорошеній формі. (10-30% збереженої автентичної субстанції).

422.Під терміном ансамбль пам’яток архітектури розуміють

· Об'єкти монументального мистецтва — твори образотворчого мистецтва: як самостійні (окремі), так і ті, що пов'язані з архітектурними, археологічними чи іншими пам'ятками або з утворюваними ними комплексами (ансамблями);

423.Вкажіть час активної розбудови львівських передмість

424.Опис технічного стану п’єців поданий у

у розділі «Технічний стан архітектурних та конструктивних елементів» при опрацюванні Акту технічного стану будинку

425.Огородження балконів виготовляли з

металевої решітки.

 

Поделиться с друзьями:


Дата добавления: 2016-12-05; Мы поможем в написании ваших работ!; просмотров: 1770 | Нарушение авторских прав


Поиск на сайте:

Лучшие изречения:

Чтобы получился студенческий борщ, его нужно варить также как и домашний, только без мяса и развести водой 1:10 © Неизвестно
==> читать все изречения...

768 - | 753 -


© 2015-2024 lektsii.org - Контакты - Последнее добавление

Ген: 0.011 с.