Ћекции.ќрг


ѕоиск:
 атегории:

јстрономи€
Ѕиологи€
√еографи€
ƒругие €зыки
»нтернет
»нформатика
»стори€
 ультура
Ћитература
Ћогика
ћатематика
ћедицина
ћеханика
ќхрана труда
ѕедагогика
ѕолитика
ѕраво
ѕсихологи€
–елиги€
–иторика
—оциологи€
—порт
—троительство
“ехнологи€
“ранспорт
‘изика
‘илософи€
‘инансы
’ими€
Ёкологи€
Ёкономика
Ёлектроника

 

 

 

 


ѕринцип 8 ¬заЇмовиг≥дн≥ стосунки з постачальниками.
ќрган≥зац≥€ та њњ постачальники Ї взаЇмозалежними, ≥ взаЇмовиг≥дн≥ стосунки п≥двищують спроможн≥сть обох стор≥н створювати ц≥нност≥. як≥сть товар≥в ≥ послуг, що отримуютьс€ в≥д постачальника, маЇ значний вплив на €к≥сть товар≥в ≥ послуг, що надаютьс€ споживачам на нижчих ланках цього ланцюга. ѕостачальники Ц це т≥ компан≥њ, €к≥ забезпечують орган≥зац≥ю товарами ≥ послугами, що допомагають њй задовольн€ти потреби своњх споживач≥в.

«астосуванн€ принципу про€вл€Їтьс€ в наступних д≥€х:

- ≥дентиф≥кац≥€ ≥ виб≥р ключових постачальник≥в;

- створенн€ взаЇмов≥дносин, що встановлюють баланс м≥ж короткотерм≥новими вигодами ≥ довготерм≥новими завданн€ми;

- поЇднуванн€ знань ≥ ресурс≥в основних партнер≥в;

- встановленн€ €сних та в≥дкритих контакт≥в;

- розробленн€ сп≥льних д≥й з пол≥пшенн€;

- визнанн€ ≥ заохоченн€ пол≥пшень ≥ дос€гнень.

ƒосв≥д впровадженн€ TQM у в≥тчизн€ну практику дозвол€Ї вид≥лити п'€ть основних складових:

- створенн€ документованих систем €кост≥;

- взаЇмини з постачальниками;

- взаЇмини з≥ споживачами;

- мотивац≥€ до пол≥пшенн€ €кост≥;

- навчанн€ у сфер≥ €кост≥.

¬ажливо в≥дзначити, що TQM - це перш за все ф≥лософ≥€, спос≥б ставленн€ до роботи. ≤ впровадженн€ його треба починати з навчанн€ ≥ вихованн€ сп≥вроб≥тник≥в.  ультура €кост≥ - це результат тривалих зусиль, нагорода за €к≥ - сильн≥ конкурентн≥ позиц≥њ на ринку.

ѕритча про зелену гал€вину.

Ќавколо нового будинку була велика д≥л€нка земл≥, проте там зовс≥м н≥чого не росло. —ус≥д ≥ сус≥дка посперечалис€, у кого ран≥ше з'€витьс€ прекрасний газон. ћ≥стер ѕосп≥шайко знав, що газон спочатку треба зас≥€ти, ≥ тому в≥н в≥дразу купив найдорожче нас≥нн€, так €к вважав, що, чим вища ц≥на, тим краща €к≥сть.  р≥м того, в≥н розраховув, що окупить ц≥ витрати, вигравши пар≥ у сус≥дки. ѕ≥сл€ цього в≥н став на кол≥на ≥ розкидав нас≥нн€, таким чином об≥йшовши всю свою д≥л€нку. ¬певнений, що об≥гнав сус≥дку, у €коњ прогресу не було видно, ћ≥стер ѕосп≥шайко почав займатись ≥ншими справами.

ћ≥с≥с —крупульозн≥сть, €ка виросла в сел≥, почала з очищенн€ д≥л€нки та пол≥пшенн€ ірунту, вона нав≥ть зм≥нила нахил д≥л€нки, щоб забезпечити хороший дренаж, пот≥м перев≥рила кислотн≥сть ірунту, внесла пестициди, герб≥циди, добрива ≥ т≥льки пот≥м р≥вном≥рно пос≥€ла нас≥нн€ трави з допомогою с≥€лки. ѕ≥сл€ цього вона присипала д≥л€нку перегноЇм ≥ акуратно полила. ѕравда, на це њй знадобилось б≥льше дн≥в, н≥ж њњ сус≥дов≥, €кий регул€рно запитував, чи готова ћ≥с≥с —крупульозн≥сть визнати поразку, ≥ тиц€в пальцем у к≥лька стеблин трави, €к≥ у нього вже з'€вилис€.

ћ≥стер ѕосп≥шайко дуже рад≥в пучкам трави, €к≥ вил≥зли на поверхню. ћаленьких зелених остр≥вц≥в у нього було €вно б≥льше, н≥ж паростк≥в, що т≥льки починали зТ€вл€тись у ћ≥с≥с —крупульозн≥сть, хоча навколо його зелен≥ були велик≥ порожн≥ пл€ми земл≥ ≥ бур'€ни. ¬≥н вважав, €кщо зберегти рослини що з'€вилис€ на св≥т, вони повинн≥ поширитис€ по вс≥й д≥л€нц≥. ѕ≥сл€ цього в≥н зауважив, що д≥л€нка сус≥дки б≥льш однакова за складом ≥ на н≥й починаЇ щось рости. ¬≥н приписував це старанност≥ д≥тей родини —крупульозн≥сть, €к≥ щовечора поливають гал€вину. Ќе бажаючи робити те ж, що ≥ сус≥дка, ѕосп≥шайко велить своњм д≥т€м поливати гал€вину оп≥вдн≥.

ќднак полив в цей час ви€вл€Їтьс€ шк≥дливий дл€ рослин. —ус≥да це не зупин€Ї, ≥ в≥н вир≥шуЇ внести добриво на решту д≥л€нки, де паростки ще не з'€вилис€. “ак €к в≥н хоче компенсувати втрати, €к≥ сталис€ через денне поливанн€, то вносить добрив у два рази б≥льше, н≥ж рекомендуЇтьс€ в ≥нструкц≥њ. „ерез це велика частина трави гине, а решту заглушують бур'€ни.

ѕерем≥гши у змаганн≥ з ћ≥стером ѕосп≥шайко, ћ≥с≥с —крупульозн≥сть зручно розташувалас€ на гал€вин≥ ≥ насолоджуЇтьс€ своњм новим грилем, €кий вона купила на грош≥, вигран≥ в пар≥. ѓњ гал€вин≥ потр≥бно м≥н≥мальний догл€д, тому у нењ Ї час зайн€тис€ прикрасою д≥л€нки.  расив≥ кв≥ти на гал€вин≥ принос€ть ще одну нагороду, €ку њй вручив ком≥тет сус≥д≥в, €кий вир≥шив, що гал€вина ћ≥с≥с —крупульозн≥сть - справжн≥й витв≥р мистецтва.

ћ≥стер ѕосп≥шайко €к ≥ ран≥ше багато трудитьс€ на своњй д≥л€нц≥. ѕоган≥ результати в≥н по€снюЇ нездатн≥стю своњх д≥тей правильно полити д≥л€нку, нас≥нн€м, €к≥ не п≥дход€ть ірунту на його д≥л€нц≥, недостатн≥м сон€чним осв≥тленн€м ≥ поганим ірунтом. ƒо того ж в≥н стверджуЇ, що сус≥дка отримала несправедливу перевагу, оск≥льки в основ≥ њњ усп≥ху лежать ун≥кальн≥ властивост≥ њњ д≥л€нки. ¬≥н вважаЇ, що його поразка несправедливо; врешт≥-решт, адже в≥н витратив б≥льше часу ≥ грошей, н≥ж ћ≥с≥с —крупульозн≥сть.

¬≥н продовжуЇ скаржитис€ на те, €ке дороге нас≥нн€ ≥ €к багато часу в≥н витрачаЇ, переставл€ючи поливальну установку по вс≥й д≥л€нц≥, намагаючись, щоб к≥лька пучк≥в трави, що залишилис€ у нього, продовжували рости. “им не менше ћ≥стер ѕосп≥шайко впевнений, що в наступному роц≥ ситуац≥€ покращитьс€, так €к в≥н плануЇ встановити систему автополиву ≥ укласти пар≥ з ћ≥с≥с —крупульозн≥сть на подв≥йну суму.


 

Ћекц≥€ є4. ќрган≥зац≥йно-методичн≥ основи сучасних систем управл≥нн€ €к≥стю. ќсновоположн≥ принципи систем управл≥нн€ €к≥стю. —труктури систем управл≥нн€ €к≥стю. «агальн≥ вимоги до систем управл≥нн€ €к≥стю.

—учасне пон€тт€ Ђ€кост≥ї - це не т≥льки характеристика к≥нцевого продукту або послуги, а Ђ€к≥сть пропозиц≥њ ф≥рмиї на ринку. —аме пропозиц≥€ на ринку включаЇ вс≥ аспекти того, що запропонувала ф≥рма споживачу ≥ чим забезпечена ц€ пропозиц≥€. ѕропозиц≥€ високоњ €кост≥ забезпечуЇтьс€ д≥Ївою системою управл≥нн€ €к≥стю, €ка впроваджена в орган≥зац≥њ.

«акордонна культура п≥дтримки управл≥нн€ компан≥€ми маЇ глибок≥ корен≥ ≥ традиц≥њ. “ак, €кщо в компан≥њ не сформульован≥ м≥с≥€ ≥ стратег≥€, њњ ≥нвестиц≥йна приваблив≥сть не може бути високою. ќголошенн€ м≥с≥њ ≥ стратег≥њ Ц перш≥ ознаки керованост≥ ф≥рми, на€вност≥ поставленого менеджменту, ≥нформац≥йноњ ≥ ф≥нансовоњ прозорост≥, правильност≥ прийн€тт€ ф≥нансових р≥шень Ц це перш≥ етапи побудови системи управл≥нн€ €к≥стю.

—истема управл≥нн€ €к≥стю (—”я) Ц це система дл€ кер≥вництва та управл≥нн€ орган≥зац≥Їю в≥дпов≥дно до встановлених стандарт≥в €кост≥. ¬она Ї частиною системи менеджменту орган≥зац≥њ ≥ представл€Ї собою модель менеджменту численних взаЇмопов'€заних, взаЇмод≥ючих, динам≥чних вид≥в д≥€льност≥ (процес≥в), що зд≥йснюютьс€ орган≥зац≥Їю дл€ задоволенн€ вимог вс≥х що беруть участь у процес≥, стор≥н, в першу чергу споживач≥в.

ѕризначена вона дл€ пост≥йного пол≥пшенн€ д≥€льност≥, а отже, дл€ п≥двищенн€ конкурентоспроможност≥ орган≥зац≥њ на в≥тчизн€ному та св≥товому ринках. ј що в першу чергу визначаЇ конкурентоспроможн≥сть будь-€коњ орган≥зац≥њ?«вичайно, њњ здатн≥сть виробл€ти продукц≥ю чи надавати послуги, €к≥ не т≥льки задовольн€ють вс≥м вимогам споживач≥в, але нав≥ть ≥ перевершують њх оч≥куванн€. «в≥дси очевидно, що ключовими дл€ будь-€коњ орган≥зац≥њ Ї процеси життЇвого циклу продукц≥њ / послуги. —аме за результат цих процес≥в (тобто за продукц≥ю або послугу) платить п≥дприЇмству споживач! —аме тому ц≥ процеси - об'Їкт зосередженн€ вс≥х знань, ум≥нь ≥ навичок, роботи кер≥вництва ≥ персоналу - основа њх матер≥ального добробуту ≥ конкурентоспроможност≥ п≥дприЇмства. —аме ц≥ процеси формують, а отже, ≥ визначають €к≥сть продукц≥њ.

«агальновизнано, що один ≥з крок≥в на шл€ху покращенн€ менеджменту Ї впровадженн€ —”я, €ка в≥дпов≥даЇ вимогам стандарт≥в ISO сер≥њ 9000. —формульован≥ в них принципи менеджменту ≥ критер≥њ €кост≥, по сут≥, ув≥брали в себе основний досв≥д м≥жнародного сп≥втовариства з≥ створенн€ конкурентоспроможного б≥знесу. ќрган≥зац≥њ залишаЇтьс€ лише впровадити ц≥ стандарти таким чином, щоб вони ефективно працювали на наших п≥дприЇмствах.

—тандарт ISO 9000 Ї фундаментальним, прийн€т≥ в ньому терм≥ни та визначенн€ використовуютьс€ у вс≥х стандартах сер≥њ 9000. ÷ей стандарт закладаЇ основу дл€ розум≥нн€ базових елемент≥в системи менеджменту €кост≥ зг≥дно стандарт≥в ISO. ISO 9000 визначають ¬≥с≥м ѕринцип≥в менеджменту €кост≥, а також використанн€ процесного п≥дходу з метою пост≥йного пол≥пшенн€.

÷≥ в≥с≥м принцип≥в менеджменту на основ≥ €кост≥ утворюють базу дл€ стандарт≥в на системи управл≥нн€ €к≥стю, що вход€ть в с≥мейство ISO 9000.—тандарти сер≥њ ISO 9000, прийн€т≥ б≥льш н≥ж 90 крањнами св≥ту в €кост≥ нац≥ональних, застосовн≥ до будь-€ким п≥дприЇмствам, незалежно в≥д њх розм≥ру, форм власност≥ та сфери д≥€льност≥.

¬ажливо розум≥ти, що в≥дпов≥дн≥сть стандарту ISO 9001 не гарантуЇ високу €к≥сть продукц≥њ. ¬≥дпов≥дн≥сть вимогам ≥ рекомендац≥€м цих стандарт≥в говорить про здатн≥сть п≥дприЇмства п≥дтримувати стаб≥льн≥сть €кост≥ ≥ покращувати результативн≥сть своЇњ роботи. “акож в≥дпов≥дн≥сть вимогам ISO 9001 св≥дчить про де€кий р≥вень над≥йност≥ постачальника. « точки зору багатьох зах≥дних ≥ €понських компан≥й, в≥дпов≥дн≥сть вимогам ISO 9001 - це той м≥н≥мальний р≥вень, €кий даЇ можлив≥сть входженн€ в ринок. —ам сертиф≥кат в≥дпов≥дност≥ ISO 9001 Ї зовн≥шн≥м незалежним п≥дтвердженн€м дос€гненн€ вимог стандарту.

ћета сер≥њ стандарт≥в ISO 9000 - стаб≥льне функц≥онуванн€ документованоњ системи управл≥нн€ €к≥стю п≥дприЇмства. ¬их≥дна спр€мован≥сть стандарт≥в сер≥њ ISO 9000 була саме на в≥дносини м≥ж компан≥€ми у форм≥ споживач / постачальник. « прийн€тт€м у 2000 роц≥ черговоњ верс≥њ стандарт≥в ISO сер≥њ 9000 б≥льшу увагу стали прид≥л€ти можливост€м орган≥зац≥њ задовольн€ти вимоги вс≥х зац≥кавлених стор≥н: власник≥в, сп≥вроб≥тник≥в, сусп≥льства, споживач≥в, постачальник≥в. ISO 9004 робить акцент на дос€гненн€ сталого усп≥ху. «азначен≥ стандарти допомагають п≥дприЇмствам формал≥зувати њхню систему менеджменту, ввод€чи, зокрема, так≥ системоутворююч≥ пон€тт€, €к внутр≥шн≥й аудит, процесний п≥дх≥д, коректувальн≥ ≥ попереджувальн≥ д≥њ.

—тандарти, що вход€ть в сер≥ю:

ISO 9001. ћ≥стить наб≥р вимог до систем менеджменту €кост≥. „инна верс≥€ - ЂISO 9001:2008. —истеми менеджменту €кост≥. ¬имогиї. в≥н використовуЇтьс€, коли орган≥зац≥€ шукаЇ шл€хи створенн€ системи управл≥нн€ €к≥стю, €ка в змоз≥ гарантувати здатн≥сть вашоњ орган≥зац≥њ поставл€ти продукц≥ю, в≥дпов≥дну потребам ≥ оч≥куванн€м споживач≥в.

” стандарт≥ м≥ститьс€ п'€ть розд≥л≥в, що визначають види д≥€льност≥, €к≥ необх≥дно враховувати при впровадженн≥ системи:

- загальн≥ вимоги до системи менеджменту €кост≥ та документац≥њ;

- в≥дпов≥дальн≥сть кер≥вництва, фокусн≥ питанн€, пол≥тика, плануванн€ та ц≥л≥;

- управл≥нн€ ресурсами та њх розпод≥л;

- реал≥зац≥€ продукт≥в ≥ управл≥нн€ процесами,

- вим≥рюванн€, мон≥торинг, анал≥з та пол≥пшенн€.

ISO 9000. —ловник терм≥н≥в про систему менеджменту, зв≥д принцип≥в менеджменту €кост≥. „инна верс≥€ - ЂISO 9000:2008. —истеми менеджменту €кост≥. ќсновн≥ положенн€ ≥ словникї.

ISO 9004. ћ≥стить кер≥вництво з дос€гненн€ ст≥йкого усп≥ху будь-€кою орган≥зац≥Їю в складному, вимогливому ≥ пост≥йно зм≥нному середовищ≥, шл€хом використанн€ п≥дходу з позиц≥њ менеджменту €кост≥. „инна верс≥€ - ЂISO 9004:2009. ћенеджмент дл€ дос€гненн€ ст≥йкого усп≥ху орган≥зац≥њ. ѕ≥дх≥д на основ≥ менеджменту €кост≥ї.

ISO 19011. —тандарт, що описуЇ методи проведенн€ аудиту в системах менеджменту, в тому числ≥, менеджменту €кост≥. „инна верс≥€ - ЂISO 19011:2002 - –екомендац≥њ щодо зд≥йсненн€ аудит≥в систем контролю €кост≥ та / або охорони навколишнього середовищаї.

 

—тандарти ISOсер≥њ 10000 (“ехнолог≥њ п≥дтримки):

ISO 10001. ћенеджмент €кост≥. «адоволен≥сть споживач≥в.  ер≥вництво, що стосуЇтьс€ кодекс≥в повед≥нки орган≥зац≥њ.

ISO 10002. ћенеджмент €кост≥. «адоволен≥сть споживач≥в.  ер≥вництво щодо поводженн€ з≥ скаргами споживач≥в в орган≥зац≥€х.

ISO 10003. ћенеджмент €кост≥. «адоволен≥сть споживач≥в.  ер≥вництво з вир≥шенн€ спор≥в поза орган≥зац≥Їю.

ISO 10004. ћенеджмент €кост≥. «адоволен≥сть споживач≥в.  ер≥вництво з мон≥торингу та вим≥рюванн€. (—тандарт на стад≥њ проекту ISO / PRF TS 10004).

ISO 10005. —истеми менеджменту €кост≥.  ер≥вництво щодо програм €кост≥.

ISO 10006. —истеми менеджменту €кост≥.  ер≥вництво з менеджменту €кост≥ проект≥в.

ISO 10007. —истеми менеджменту €кост≥.  ер≥вництво з менеджменту конф≥гурац≥њ.

ISO 10008. ћенеджмент €кост≥. «адоволен≥сть споживач≥в.  ер≥вн≥ вказ≥вки дл€ б≥знес-споживач≥в електронних торговельних операц≥й. (—тандарт на стад≥њ проекту ISO / AWI 10008).

ISO 10012. ”правл≥нн€ системами вим≥рюванн€. ¬имоги до процес≥в вим≥рювань ≥ вим≥рювального обладнанн€.

ISO / TR 10013.  ер≥вництво щодо документуванн€ системи менеджменту €кост≥.

ISO 10014. ћенеджмент €кост≥.  ер≥вництво з реал≥зац≥њ ф≥нансових та економ≥чних переваг.

ISO 10015. ћенеджмент €кост≥.  ер≥вництво з навчанн€.

ISO / TR 10017.  ер≥вництво щодо статистичних метод≥в стосовно ISO 9001:2000.

ISO 10018. ћенеджмент €кост≥.  ер≥вництво щодо залученн€ ≥ компетентност≥ персоналу. (—тандарт на стад≥њ проекту ISO / CD 10018).

ISO 10019.  ер≥вництво щодо вибору консультант≥в з систем менеджменту €кост≥ ≥ використанн€ њх послуг.

 

ѕоделитьс€ с друзь€ми:


ƒата добавлени€: 2016-12-05; ћы поможем в написании ваших работ!; просмотров: 368 | Ќарушение авторских прав


ѕоиск на сайте:

Ћучшие изречени€:

≈сли президенты не могут делать этого со своими женами, они делают это со своими странами © »осиф Ѕродский
==> читать все изречени€...

736 - | 676 -


© 2015-2023 lektsii.org -  онтакты - ѕоследнее добавление

√ен: 0.015 с.