Лекции.Орг


Поиск:




Категории:

Астрономия
Биология
География
Другие языки
Интернет
Информатика
История
Культура
Литература
Логика
Математика
Медицина
Механика
Охрана труда
Педагогика
Политика
Право
Психология
Религия
Риторика
Социология
Спорт
Строительство
Технология
Транспорт
Физика
Философия
Финансы
Химия
Экология
Экономика
Электроника

 

 

 

 


Естетичний розвиток дитини та методика організації дитячих свят удома




Почуття радості, позитивні емоції впливають на фізичне здоров’я дитини. Якщо дитина росте в атмосфері радості, вона стає більш стійкою до неприємностей та несподіванок, менше підвладна стресам і розчаруванням. Родинні свята мають всі можливості для:

· розумового виховання дитини - участь у вікторинах, конкурсах, планування свята разом з дорослими, розгадування загадок, задач тощо;

· трудового виховання – підготовка оселі до свята, святкового столу, виготовлення прикрас, привітань, подарунків;

· естетичного виховання – діти малюють, співають, танцюють, беріть участь в інсценівках, слухають музику, прикрашають дім;

· морального виховання – піклування про інших, зміцнення дружніх стосунків з рідними, однолітками, взаємодопомога, виховання культури взаємостосунків, вміння радіти за іншого тощо;

· фізичного виховання – спортивні змагання, рухливі ігри.

Розглянемо особливості організації дитячого свята вдома на прикладі Дня народження дитини. З власним днем народження у дитини пов’язані найяскравіші почуття, очікування, спогади. Він асоціюється із фотографуванням, вимірюванням зросту, з тим, що дитина стала дорослішою ще на один рік, що дуже багато важить у дитинстві. Завдання гувернера – продумати та добре організувати свято для дитини, наповнити його багатим змістом.

Організація домашнього дитячого свята містить кілька етапів:

І. Підготовка до свята. Проводиться у трьох напрямках:

· Створення й підтримання святкового настрою.

· Планування свята – обов’язково разом з дитиною, обговорення на сімейній раді програми, кількості гостей, святкового меню.

· Власне підготовка до свята. Бажано власноруч зробити письмові запрошення кожній дитині, у якому слід вказати причину свята, головного винуватця свята, дату свята, час початку і закінчення, місце проведення, святковий стіл, імена батьків, адресу, номер телефону. Запрошувати всіх дітей краще одночасно та за кілька днів до свята. У підготовку до свята входить і його оформлення – квіти, сюрпризи, плакати-вітання, гірлянди, повітряні кульки, прапорці тощо. Діти повинні приймати посильну участь у підготовці свята.

Святкувати дні народження слід з урахуванням вікових особливостей дитини. При цьому необхідно пам’ятати, що діти до 5-ти років швидко втомлюються, не здатні довго фіксувати увагу на одноманітній діяльності, тому буде доцільним час від часі проводити рухливі ігри. Участь дітей цього віку у підготовці свята мінімальна, символічна. У дітей 5-7 років і старших увага більш розвинута, тому їм можна запропонувати настільні ігри, інтелектуальні задачі, конкурси, вікторини. Такі діти беруть більш активну участь в організації свята. Дорослі, які влаштовують дитяче свято, повинні подбати про подарунки і призи для всіх дітей – гостей свята. Оскільки діти будуть брати участь у різних змаганнях, іграх вікторинах, їм буде приємно отримати приз або подарунок, який буде нагадувати про свято. При цьому слід подбати, щоб жодна дитина не залишилася без уваги.

ІІ. Зустріч гостей. Відчиняє двері і зустрічає гостей сама дитина – господар свята. Дорослим слід допомогти дитині зустріти гостей, запропонувати розваги тим, хто прийшов раніше.

ІІІ. Безпосереднє проведення свята. Має такі етапи:

· Розважально-ігровий. Проводиться за попередньо укладеною програмою, в якій передбачено місце для ігор, танців тощо. Керівництво дітьми при цьому повинно бути опосередкованим. Важливо дати дитині відчути свою самостійність. Ні в якому разі не карати її при гостях. Час на ігри, танці, концерт визначається заздалегідь. Важливо, щоб усі діти приймали участь у святі. Перед застіллям можна проводити рухливі ігри, після нього – більш спокійні. Слід добирати такі ігри, в яких не обмежується кількість учасників.

· Святковий стіл. Страви повинні відповідати вікові дітей, при цьому слід врахувати особливості здоров’я запрошених дітей. Для кожної дитини відвести за столом місце, позначивши його карткою з малюнком або ім’ям дитини (з урахуванням віку).

· Заключний етап свята. Важливо завершити свято так, щоб зберегти святковий настрій дітей (спільна прогулянка, відвідування цирку, катання на санчатах, ліплення снігової баби, катання на каруселях тощо). Діти не люблять йти з гостей. Саме усвідомлення того, що свято закінчилося, дуже засмучує їх. Приблизно за 15-20 хвилин до закінчення свята потрібно припинити рухливі ігри для того, щоб діти заспокоїлися (почитати казку, провести словесні ігри, загадки). Свято можна завершити врученням нагород. Всі діти повинні піти з гостей одночасно. Можна провести дітей додому по ланцюжку.

Коли гості розійдуться, дорослі повинні побути певний час з дитиною, обговорити ті моменти свята, які найбільше запам’яталися, надати дитині можливість ще раз відчути радість свята.

Підготовка до свята, очікування гостей, саме свято приємне, але велике навантаження на психіку дитини, тому слід заспокоїти дитину, вкласти її спати, деякий час побути біля неї.

Важливим виховним моментом є участь дитини у прибиранні оселі після свята, навіть найменша, символічна, при цьому дитина повинна відчути задоволення від спільної праці з дорослими.





Поделиться с друзьями:


Дата добавления: 2016-12-05; Мы поможем в написании ваших работ!; просмотров: 1149 | Нарушение авторских прав


Поиск на сайте:

Лучшие изречения:

Наглость – это ругаться с преподавателем по поводу четверки, хотя перед экзаменом уверен, что не знаешь даже на два. © Неизвестно
==> читать все изречения...

2648 - | 2219 -


© 2015-2024 lektsii.org - Контакты - Последнее добавление

Ген: 0.009 с.