Лекции.Орг


Поиск:




Категории:

Астрономия
Биология
География
Другие языки
Интернет
Информатика
История
Культура
Литература
Логика
Математика
Медицина
Механика
Охрана труда
Педагогика
Политика
Право
Психология
Религия
Риторика
Социология
Спорт
Строительство
Технология
Транспорт
Физика
Философия
Финансы
Химия
Экология
Экономика
Электроника

 

 

 

 


Організація у менеджменті соціальної роботи.




Якщо в класичному менеджменті організація – це систематизоване, свідоме об’єднання дій людей для досягнення певних цілей, то організація соціальної сфери(соціальна система, організація, яка здійснює соціальну роботу, соціальна служба тощо) – це систематизоване, структуроване, публічне, свідоме об’єднання дій людей для досягнення ефективного результату в розв’язанні соціальної проблеми в контексті мети соціальної роботи.

Соціальні властивості організацій соціальної сфери отримання ресурсів від зовнішнього середовища (напр., громади міста) та оптимальне використання ресурсів власне соціальної роботи; виробництво соціальної послуги або надання соціальної допомоги; збільшення ресурсів клієнта та ресурсів громади.
Правила розуміння компонентів соціальної служби як організації:
1. Компоненти соціальної служби, які виступають в межах організації зв’язаними попарно, функціонують і як єдине ціле.
2. Мінімальні зміни в одному з компонентів призведуть до змін в інших компонентах.
3. Вплив зовнішнього середовища на кожний із компонентів є непрямим, тоді як на організацію в цілому цей вплив є безпосереднім (прямим).

Основні складові організації та закономірності їх взаємозв’язку:
- зовнішнє середовище (громада, оточення, партнери, конкуренти)
Оточення буває різним за своєю складністю, здатністю сприяти конкурентоспроможності організації.
- призначення (мета)
Призначення або мета соціальної служби певною мірою визначає головні завдання, які потрібно виконати, а також визначає, які технологічні та кадрові ресурси необхідно залучати до цього.

Передумови визначення мети:

· Визначення ознак, реєстрація індикаторів проблеми: отримання інформації, яка свідчить про необхідність певних змін.

· Аналіз ситуації: проведення аналізу сильних і слабких сторін організації, зовнішніх можливостей і загроз, їх взаємозв’язків.

· Опис (формування) проблеми: що, де, як, чому, з якої причини виникло, чому це погано, до чого може призвести, якщо не вирішити проблему?

- Проектування соціальної послуги (планування роботи).

- Структура служби.

На відміну від планування роботи, при плануванні структури соціальної служби увага зосереджується, насамперед, на загальному розподілі влади та повноважень, обробці інформації, визначення ролі тих, хто може приймати рішення у межах організації, на тому як будуть пов’язані між собою окремі виробничі групи, підрозділи.

Структура і побудова соціальної служби мають відповідати її призначенню, стратегії, технологічному рівню та оточенню.
- міжорганізаційні відносини;

У міру того, як виникає складність щодо оточення сфери надання соціальних послуг і прискорюються темпи змін, ключовим елементом стратегії багатьох соціальних служб є формування відносин між співробітниками.

- зміни (оновлення. інновації та новаторство)

Насьогодні, як ніколи, соціальні служби покликані розвивати свою здатність до змін, інновацій та новаторства. Вони можуть відрізнятися функцією, яку виконує певна організація в системі соціального обслуговування, допомогою, захистом тощо. Для більшості соціальних служб здатність працювати творчо та керувати змінами, а також уміння бути новаторами, є ключем для довголіття.

- стратегічні питання.

Існує багато стратегічних рівнів: від ролі організації в суспільстві в цілому до конкретних ділянок роботи чи соціального обслуговування, які організація обирає для себе.

Висновок: таким чином, менеджмент соціальної роботи – це управління, але управління імовірною системою – організацією, що в умовах протиріч (існують, динамізують, накопичуються, трансформуються), спрямоване на досягнення цілей соціальної роботи.

Об’єктом управлінської діяльності в закладі соціальної роботи є організація.

Організація – це група людей, діяльність яких свідомо координується для досягнення спільної цілі. За наявністю однієї цілі така організація називається простою, за наявністю кількох – складною.

Соціальні властивості організацій:
1. Організація утворюється як інструмент вирішення суспільних завдань, засіб досягнення цілей, тому на першому плані при її вивченні постають такі проблеми, як з’ясування її цілей і функцій, ефективності результатів, мотивацій і стимулювання персоналу.
2. Організація є сукупністю соціальних груп, статусів, норм, відносин, лідерства, згуртованості, конфліктності.
3. Організація об’єктивується як безособова структура зв’язків і норм, детермінована адміністративними і культурними факторами. Предметом аналізу організації в загальному розумінні виступає цілісність, побудована ієрархічно, яка взаємодіє із зовнішнім середовищем.

Література:

1. Безруких М. Что могут родители сделать для того, чтобы сгладить у детей отрицательные последствия школьньїх трудностей? //Все для вчителя. – 1997 - №8. - С.23-24

2. Горностай П. Психологічнй основи рольової реабілітації:

3. Реабілітаційна педагогіка на рубежі XXI століття. Науково-методичний збірник. У 2ч. - 4.1. - К, 1998. - С.149-15

4. Дзюбко Л., Панок В. Діагностика становища особистості підлітка в структурі взаємин класу. // Все для вчителя. – 1998. - №3-4. - С.6-7

5. Конфлікти в сумісній діяльності /Логинін Г.В., Сьомій С.В. - К, 1997. - 95с.

6. Маковська Н. Парадокси спілкування. Сценарій розважальної програми для учнів 7-8 класів. //Все для вчителя. – 1998. - №8. - С.37-38.

7. Молодь і дозвілля (теорія, методики і практика роботи з підлітками та молоддю за місцем проживання). Випуск II. - К, 1996. - 208с.

8. Степанова В. Психология трудных школьников. // Все для вчителя. – 1997. - №19-20. - С.42.

9. Струманський В. Педагогічна пропедевтика асоціального змісту наркотичної ситуації в учнівському середовищі. // Рідна школа. – 1997. - №9. - С.23-27

10. Головенко В.А. Молодіжний рух в Україні: історія та сьогодення. // Рідна школа. - 1993. - № 5. с. 15 - 17.

 

 






Поделиться с друзьями:


Дата добавления: 2016-12-04; Мы поможем в написании ваших работ!; просмотров: 609 | Нарушение авторских прав


Поиск на сайте:

Лучшие изречения:

Студент может не знать в двух случаях: не знал, или забыл. © Неизвестно
==> читать все изречения...

2781 - | 2343 -


© 2015-2024 lektsii.org - Контакты - Последнее добавление

Ген: 0.01 с.