Лекции.Орг


Поиск:




Категории:

Астрономия
Биология
География
Другие языки
Интернет
Информатика
История
Культура
Литература
Логика
Математика
Медицина
Механика
Охрана труда
Педагогика
Политика
Право
Психология
Религия
Риторика
Социология
Спорт
Строительство
Технология
Транспорт
Физика
Философия
Финансы
Химия
Экология
Экономика
Электроника

 

 

 

 


Вибір робочого обладнання екскаватора.




Велика кількість типорозмірів екскаваторів пояснюється бажанням виробничників якомога повніше враховувати конкретні умови виробничої обстановки, в яких буде працювати екскаватор. При невеликих об’ємах робіт, особливо в міських умовах, як правило використовуються легкі пневмоколісні екскаватори, а в заболочених місцях використовуються екскаватори на гусеничному ходу.

Всі ці особливості, що стосуються ходового і силового обладнання екскаваторів в певній мірі може бути віднесено і до інших підйомно-транспортних механізмів (кранів).

До специфічних факторів для одноковшових екскаваторів, від яких особливо залежить вибір робочого обладнання, відносяться вид і група ґрунту, який підлягає розробці, а також характеристика місця розробки забою.

Класифікація ґрунтів в залежності від складності розробки їх екскаваторами передбачає віднесення ґрунтів до однієї з шести груп.

1) до легких ґрунтів (ґрунти І і ІІ груп), частини яких слабо зв’язані між собою, відносяться піски і близькі до них ґрунти, що мають в собі не більше однієї третини глинистих частинок, а також ґрунти рослинного шару.

2) до більш щільних ґрунтів (ІІІ і ІV групи) відносяться суглинки, тобто ґрунти, що мають в собі від однієї третини до двох третин глинистих частинок і глини. Легкі ґрунти підвищеної вологості також складні для розробки.

3) скальні ґрунти (V i VІ групи) являють собою кам’яні породи, розробку яких зазвичай ведуть тільки після попереднього їх розрихлення.

Характеристика забою, де буде працювати екскаватор, може бути різною в залежності від:

1) цілі, для якої повинна бути здійснена розробка ґрунту;

2) топографічних умов і конфігурації місцевості;

3) кількості ґрунту, яку необхідно розробити і т.д.

Вибираючи робоче обладнання екскаватора, звертають увагу головним чином на те, як розташований забій по відношенню до рівня стоянки екскаватора, а також на те, чи є висота забою достатньою для продуктивного використання екскаватора.

Основні правила вибору виду робочого обладнання екскаватора в залежності від групи ґрунту і конфігурації забою такі:

- “пряму лопату” використовують при розробці ґрунтів любої твердості із забою, розташованого вище рівня стоянки екскаватора;

- “обернену лопату” використовують при розробці ґрунтів легкої і середньої складності із забою, розташованого нижче рівня стоянки екскаватора;

- “драглайн” використовують при розробці ґрунтів легкої і середньої складності із забою, розташованого переважно нижче рівня стоянки екскаватора, особливо коли навантаження ґрунту ведуть з великим радіусом копання, наприклад при добування піску з дна водойм (рис. 12.2.).

Рис. 12.2. Схеми робочого обладнання одноківшевих екскаваторів.

а, б – обернена і пряма лопата відповідно; в – драглайн; г – грейфер.

Технічну продуктивність екскаватора визначають по наступній формулі:

м3/год,

де - геометрична ємність ковша екскаватора, м3;

- технічний (фактичний) час робочого циклу, сек.;.

- коефіцієнт використання ємності ковша;

Коефіцієнт використання ємності ковша враховує різницю між геометричною ємністю, що відповідає конструктивним розмірам ковша, і об’ємом ґрунту в тій кількості, в якій він фактично заповнює ківш.

З врахуванням наповнення ковша і розрихлення ґрунту виведені орієнтовні значення коефіцієнта використання ємності ковша по групах ґрунту: І і ІІ групи – 1,0…1,1; ІІІ і IV – 0,7…0,8; V і VI – 0,3…0,6.

Час робочого циклу екскаватора знаходиться в пропорційному співвідношенні з величиною ємності ковша і розміром та масою екскаватора. При збільшенні ємності ковша і маси екскаватора час робочого циклу зростає.





Поделиться с друзьями:


Дата добавления: 2016-11-24; Мы поможем в написании ваших работ!; просмотров: 716 | Нарушение авторских прав


Поиск на сайте:

Лучшие изречения:

Есть только один способ избежать критики: ничего не делайте, ничего не говорите и будьте никем. © Аристотель
==> читать все изречения...

2246 - | 2200 -


© 2015-2025 lektsii.org - Контакты - Последнее добавление

Ген: 0.012 с.