Лекции.Орг


Поиск:




Категории:

Астрономия
Биология
География
Другие языки
Интернет
Информатика
История
Культура
Литература
Логика
Математика
Медицина
Механика
Охрана труда
Педагогика
Политика
Право
Психология
Религия
Риторика
Социология
Спорт
Строительство
Технология
Транспорт
Физика
Философия
Финансы
Химия
Экология
Экономика
Электроника

 

 

 

 


Інвестиційна стратегія підприємства




ЛЕКЦІЯ 3

План лекції

1. Поняття інвестиційної стратегії, принципи та послідовність її розробки.

2. Методи розробки інвестиційної стратегії підприємства.

3. Оцінка інвестиційної стратегії та управління її реалізацією.

 

1. Інвестиційна стратегія – це один з найважливіших видів функціональної стратегії підприємства, який забезпечує всі основні напрями розвитку його інвестиційної діяльності та інвестиційних відносин шляхом формування довгострокових інвестиційних цілей, вибору найбільш ефективних шляхів їх досягнення, адекватного коригування напрямів формування та використання інвестиційних ресурсів при зміні умов зовнішнього середовища.

Значення інноваційної стратегії полягає в тому, що:

1. Розроблена інвестиційна стратегія забезпечує механізм реалізації довгострокових загальних та інвестиційних цілей економічного та соціального розвитку підприємства в цілому та окремих його структурних одиниць.

2. Вона дозволяє реально оцінити інвестиційні можливості підприємства, забезпечити максимальне використання його внутрішнього інвестиційного потенціалу та можливість активного маневрування інвестиційними ресурсами.

3. Вона забезпечує можливість швидкої реалізації нових перспективних інвестиційних можливостей, які виникають в процесі динамічних змін факторів зовнішнього середовища.

4. Розробка інвестиційної стратегії враховує наперед можливі варіанти розвитку неконтрольованих підприємством факторів зовнішнього середовища та дозволяє звести до мінімуму їх негативні наслідки для діяльності підприємства.

5. Вона відображає порівняльні переваги підприємства у інвестиційній діяльності у співставленні з його конкурентами.

6. Наявність інвестиційної стратегії забезпечує чіткий взаємозв’язок перспективного, поточного і оперативного управління інвестиційною діяльністю підприємства.

7. Вона забезпечує реалізацію відповідного менталітету інвестиційної поведінки у найбільш важливих стратегічних інвестиційних рішеннях підприємства.

8. У системі інвестиційної стратегії формується значення основних критеріальних оцінок вибору найважливіших інвестиційних управлінських рішень.

9. Розроблена інвестиційна стратегія є однією з базисних передумов стратегічних змін загальної організаційної структури управління та організаційної культури підприємства.

Принципи розробки інвестиційної стратегії підприємства:

1. Розгляд підприємства як відкритої соціально-економічної системи, здатної до самоорганізації. Цей принцип полягає в тому, що при розробці інвестиційної стратегії підприємство розглядається як визначена система, повністю відкрита для активної взаємодії з факторами зовнішнього інвестиційного середовища.

2. Врахування базових стратегій операційної діяльності підприємства. Оскільки інвестиційна стратегія є складовою загальної стратегії економічного розвитку підприємства, забезпечуючи в першу чергу розвиток операційної діяльності, то вона носить по відношенню до останньої підпорядкований характер. Разом з тим інвестиційна стратегія сама здійснює суттєвий вплив на формування стратегії операційної діяльності, оскільки тенденції розвитку інвестиційного ринку можуть призвести до інвестиційних обмежень і необхідності відповідного коригування операційної стратегії.

3. Переважна орієнтація на підприємницький стиль управління інвестиційною діяльністю. Основу підприємницького стилю інвестиційної поведінки складають активний пошук ефективних інвестиційних рішень за всіма напрямами та формами інвестиційної діяльності, а також на різних стадіях інвестиційного процесу. Цей стиль пов’язаний з постійною трансформацією напрямів, форм і методів здійснення інвестиційної діяльності на всьому шляху до досягнення поставлених стратегічних цілей з врахуванням зміни факторів зовнішнього середовища.

4. Виділення домінантних сфер стратегічного інвестиційного розвитку. Основними домінантними сферами стратегічного інвестиційного розвитку є стратегія реального інвестування, стратегія фінансового інвестування, стратегія формування інвестиційних ресурсів, стратегія підвищення якості управління інвестиційною діяльністю підприємства.

5. Забезпечення гнучкості інвестиційної стратегії. Стратегічна гнучкість передбачає потенційну можливість підприємства коригувати та розробляти нові стратегічні інвестиційні рішення за зміни зовнішніх або внутрішніх умов здійснення інвестиційної діяльності.

6. Забезпечення альтернативності стратегічного інвестиційного вибору. В основі стратегічних інвестиційних рішень повинен лежати активний пошук альтернативних варіантів напрямів, форм і методів здійснення інвестиційної діяльності, вибір кращих з них, побудова на цій основі загальної інвестиційної стратегії та формування механізмів ефективної її реалізації.

7. Забезпечення постійного використання результатів технологічного прогресу в інвестиційній діяльності.

8. Врахування рівня інвестиційного ризику в процесі прийняття стратегічних інвестиційних рішень. У зв’язку з різним менталітетом інвестиційної поведінки по відношенню до допустимого інвестиційного ризику на кожному підприємстві в процесі розробки інвестиційної стратегії цей параметр повинен встановлюватись диференційовано.

9. Орієнтація на професійний апарат інвестиційних менеджерів у процесі реалізації інвестиційної стратегії.

10. Забезпечення розробленої інвестиційної стратегії підприємства відповідними організаційними структурами управління інвестиційною діяльністю та принципами інвестиційної культури.

Процес розробки інвестиційної стратегії підприємства здійснюється за наступними етапами:

1. Визначення загального періоду формування інвестиційної стратегії. Тривалість даного періоду визначається горизонтом планування загальної стратегії, галузевою приналежністю підприємства, його розмірами, стадією життєвого циклу. Але зважаючи на нестабільність сучасного розвитку економіки він не може бути тривалим і в середньому визначається 3 роками.

2. Дослідження факторів зовнішнього інвестиційного середовища. Таке дослідження визначає економіко-правові умови інвестиційної діяльності підприємства та їх можливі зміни у майбутньому, а також аналізується та прогнозується кон’юнктура інвестиційного ринку.

3. Оцінка сильних та слабких сторін підприємства, які визначають особливості його інвестиційної діяльності. В результаті оцінки необхідно визначити чи володіє підприємство достатнім потенціалом, щоб скористатися наявними інвестиційними можливостями, а також які внутрішні його характеристики знижують результативність інвестиційної діяльності.

4. Комплексна оцінка стратегічної інвестиційної позиції підприємства. В процесі такої оцінки повинно бути отримане чітке уявлення про основні параметри, які характеризують можливості та обмеження розвитку інвестиційної діяльності підприємства.

5. Формування стратегічних цілей інвестиційної діяльності підприємства.





Поделиться с друзьями:


Дата добавления: 2016-11-24; Мы поможем в написании ваших работ!; просмотров: 1319 | Нарушение авторских прав


Поиск на сайте:

Лучшие изречения:

Настоящая ответственность бывает только личной. © Фазиль Искандер
==> читать все изречения...

2312 - | 2039 -


© 2015-2024 lektsii.org - Контакты - Последнее добавление

Ген: 0.01 с.