Лекции.Орг


Поиск:




Категории:

Астрономия
Биология
География
Другие языки
Интернет
Информатика
История
Культура
Литература
Логика
Математика
Медицина
Механика
Охрана труда
Педагогика
Политика
Право
Психология
Религия
Риторика
Социология
Спорт
Строительство
Технология
Транспорт
Физика
Философия
Финансы
Химия
Экология
Экономика
Электроника

 

 

 

 


Закріплення і вдосконалення рухових навичок




 

Коли помилки усунені і рух виконується в основному правильно, гімнаст переходить від розучування до закріплення і вдосконалення рухового навику. При закріпленому руховому навику виконання однієї деталі руху рефлекторно викликає виконання наступної.

Закріплення руху пов'язане із стабілізацією рухової навички. Якщо на початку закріплення руху спортсмен може достатньо точно виконати його тільки в певних умовах (у звичному гімнастичному залі, на звичних приладах тощо), то після його стабілізації умови не мають такого значення.

Під стабілізацією рухової навички розуміється вироблення уміння виконувати рухи кожного разу абсолютно однаково з допустимими відхиленнями. Так, при виконанні оберту назад у вис на перекладині треба уміти виконувати рухи кожного разу через стійку на руках або декілька нижче, але не більше ніж на 15-20 град. від вертикального положення.

Як було сказано, рухова навичка закріплюється багатократним повторенням освоєної вправи, причому спочатку в стандартних стабільних умовах. До тих пір, поки вправа не виконуватиметься правильно в більшості спроб, ці умови необхідно зберігати. Потім рухові завдання слід варіювати, декілька змінюючи завдання, навчаючи варіантам техніки виконання однієї і тієї ж вправи, щоб закріпити його. Надійне (без зривів) виконання вправи найчастіше досягається в результаті освоєння варіантів виконання елементу, що вивчається.

Окрім прийомів, що використовуються при розучуванні, рекомендуються прийоми, стимулюючі краще виконання вправи. До таких прийомів відносяться орієнтири, які допоможуть не тільки освоювати техніку, але і удосконалювати її. Уявимо собі, що гімнастка правильно виконує рівновагу на колоді, але необхідно поліпшити якість його виконання. В цьому випадку тренер може розташувати над головою і ногою гімнастки орієнтири і запропонувати їй торкнутися їх вказаними частинами тіла.

Рухова навичка залежно від умов, що змінюються, удосконалюється шляхом застосування ряду методичних прийомів. Найважливіші з них наступні:

1. Зміна висоти приладу, па якому виконується вправа.

2. Перестановка приладів на інші місця.

3. Виконання даного елементу в з'єднанні з іншими.

4. Включення розученого елементу в різні комбінації.

5. Виконання елементу на приладах різної якості (цей метод застосовується як тільки після того, як елемент добре вивчений).

6. Виконання вправи на тренуваннях, що проводяться в незвичних умовах.

1. До цього слід готувати тих, що займаються на тренуваннях. Необхідно добиватися стабільних результатів, але разом з тим і бути готовим до всяких несподіванок, що можуть виникати в ході змагань.

2. Показ своїх можливостей при випробуванні снарядів і під час розминки. Ряд сильних гімнастів удається до прийому, який дозволяє морально впливати на своїх супротивників і навіть на суддів. Під час випробування приладів, а також в день змагань під час розминки вони виконують ті вправи, які у них особливо добре виходять. Цим самим вони заздалегідь завойовують симпатію суддів, що зазвичай спостерігають за випробуванням і розминкою, і одночасно деморалізують супротивника. Проте така тактика чревата і неприємними наслідками, особливо тоді, коли гімнаст не може виконати вправу на оцінку з тим же блиском, що і раніше. В цьому випадку, як показала практика, судді досить строго карають гімнаста.

Інші гімнасти удаються до прямо протилежного прийому. Вони при випробуванні снарядів і в розминці прагнуть знітитися, не показують своїх ефектних елементів, а приберігають їх для того, щоб блиснути в залікових спробах і отримати високу оцінку.

3. Побудова довільної комбінації з урахуванням сил супротивника. У ряді випадків гімнаст ставить перед собою конкретне завдання: виграти змагання у конкретного гімнаста з іншої або зі своєї команди. В цьому випадку спортсмен зазвичай прагне скласти свою довільну комбінацію на кожному снаряді так, щоб вона виглядала выигрышнее, ніж комбінація суперника.

Тут перераховані лише найбільш характерні тактичні прийоми. Природно, що тактичні правила і прийоми досить різноманітні і можуть бути використані при вирішенні самих різних завдань.

Спеціальні заняття по тактичній підготовці корисні гімнастам, що готуються до змагань. У окремих заняттях періоду змагання гімнастам рекомендується самостійно вирішувати тактичні завдання: а) виставляти собі оцінки за виконані вправи; б) знаходити варіанти продовження довільних комбінацій; у) складати список черговості виходу членів команди до снарядів для виконання вправ на оцінку і ін. Уважне відношення гімнастів і тренерів до елементів тактики благотворно позначається на результатах змагань.

 





Поделиться с друзьями:


Дата добавления: 2016-11-23; Мы поможем в написании ваших работ!; просмотров: 307 | Нарушение авторских прав


Поиск на сайте:

Лучшие изречения:

Даже страх смягчается привычкой. © Неизвестно
==> читать все изречения...

2484 - | 2178 -


© 2015-2025 lektsii.org - Контакты - Последнее добавление

Ген: 0.012 с.