Амортизація основного капіталу — заміщення в грошовій формі зношених засобів праці поступовим перенесенням вартості на продукт (послуги), що виробляються.
Асоціація — об’єднання, створене з метою постійної координації господарської діяльності (вона не повинна втручатися у виробничу або комерційну діяльність будь-кого з учасників).
Аудит – послуги щодо оцінки фінансової звітності з огляду на достовірність інформації та можливості фірми у сфері бізнесу.
Брокерські (маклерські) фірми – виступають як посередники в торгівлі товарами та послугами, під час виконання біржових операцій з товарами та цінними паперами, а також фрахтування суден і страхування; можуть надавати додаткові послуги для вивчення ринку, реклами, кредитування тощо.
Венчурний капітал – це ризиковий капітал, що інвестується в науково-технічний розвиток.
Венчурні фірми – проводять комерційну апробацію науково-технічних розробок; створюються у наукомістких галузях економіки і працюють з певним ризиком.
Виробництво — процес створення матеріальних і нематеріальних благ, необхід-я існування й розвитку людини.
Виробник – підприємство, особа, які, використовуючи власні й залучені ресурси, вляють товар чи надають послугу.
Виробнича функція — математична функція, яка визначає можливий обсяг про-в межах фірми або економіки за даних ресурсів і технології.
Виробничі (економічні) ресурси — сукупність ресурсів, що використовують для влення товарів і послуг: земля, праця, капітал, а також підприємницькі здіб-
Виробничі відносини — відносини між людьми, що виникають у процесі суспіль-нробництва, розподілу обміну та споживання матеріальних благ і послуг.
Виробниче підприємництво – це діяльність, яку виконує сам підприємець, використовуючи як чинники виробництва робочого часу, знаряддя і предмети праці, виробляє товари чи послуги для подальшого продажу суб’єктам ринку (споживачам).
Виторг – це сума грошей, яка надходить від продажу підприємством певної кількості товарів і послуг.
Граничний виторг – це зміна загального виторгу підприємства, що проходить із продажу однієї додаткової одиниці його продукту.
Інноваційні фірми – впроваджують винаходи, науково-технічні розробки та послуги, реалізують різні проекти.
Капітал підприємства — засоби виробництва, інше майно та цінності, які обслуговують процес виробництва, а також просте і розширене відтворення підприємства.
Комерційне підприємство – діяльність, коли підприємець сам не виробляє товари, а виступає в ролі торговця, продаючи готові товари, які отримані ним від інших суб’єктів ринку.
Консорціум — об’єднання промислового та банківського капіталу на певний час для досягнення єдиної мети.
Корпорація — об’єднання, створене на основі поєднання виробничих, наукових або комерційних інтересів.
Кругообіг капіталу — безперервний рух капіталу, у процесі якого він послідовно проходить три стадії, набуває на кожній з них певної функціональної форми і повертається до своєї висхідної форми — грошової.
Лізингові фірми – надають кредити орендарю з правом користування певними об’єктами.
Моральний знос основного капіталу — передчасна втрата основними фондами їх вартості або зменшення її.
Оборот капіталу — кругообіг капіталу, узятий не як окремий акт, а як процес, що безперервно повторюється.
Основний капітал — частина продуктивного капіталу, яка цілком і багаторазово бере участь у виробництві товару, переносить свою вартість на новий продукт частинами (у міру зношування).
Партнерство (товариство) — форма організації підприємства, що базується на об’єднанні (пайовому, частковому) майна різних власників.
Підприємництво — самостійна, ініціативна, творча і на власний ризик здійснювана діяльність суб’єктів різних форм власності з виробництва продукції, виконання робіт, надання послуг і торгівлі з метою одержання прибутку.
Підприємство — первинна ланка суспільного поділу праці і водночас основна ланка народногосподарського комплексу, яка є товаровиробником і забезпечує процес відтворення на основі самостійності та самоокупності.
Посередницька підприємницька діяльність – коли сам підприємець не виробляє і не продає товари, а виступає в ролі посередника у процесі здійснення товарно-грошових операцій.
Прибуток – це основний показник ефективності роботи підприємства.
Час виробництва – це той час, протяг якого капітал перебуває у сфері виробництва.
Час обігу – це той час, протягом якого капітал перебуває у сфері обігу.
Фізичний знос основного капіталу — матеріальний знос машин, інструментів, будинків і споруд, інших засобів праці за час їхнього функціонування в процесі виробництва або невикористання.
Фінансове підприємництво – це особлива форма підприємницької діяльності, коли предметом купівлі-продажу виступають гроші та цінні папери, що продаються підприємцем споживачу (покупцю) або надаються йому у кредит.
Фірма — відокремлена виробнича одиниця в економіці; купує ресурси для виробництва товару або надання послуги з метою одержання прибутку і володіє та керує одним або кількома підприємствами.