Лекции.Орг


Поиск:
Тема 2.2. Фактура та текстура матеріалів
План

 

1. ДСП, або деревностружкова плита,

2.МДФ

3. Фанера

4. Керамограніт

 

ДСП

 

ДСП, або деревностружкова плита, виготовляється шляхом пресування під високою температурою деревних часток (стружки, обрізання, тріска), які змішані з єднальною речовиною.

ДСП широко застосовується як в будівництві, так і при виробництві корпусних меблів. Популярність цього будівельного матеріалу пояснюється просто: ДСП легко піддаєсяобробці, відрізняється високою міцністю і хорошою якістю поверхні.

Існує декілька видів ДСП: що ламінує, шліфований і кашированний. Ми займаємося продажем ДСП всіх видів.

За якістю і способу виробництва до ДСП близька ДВП (древесноволокністая плита). Як і ДСП, ДВП застосовується в будівництві і при виробництві корпусних меблів.

 

 

МДФ

МДФ виготовляється з мілкодісперсной деревної стружки шляхом сухого пресування під високим тиском і при високій темпіратурі.

Як і ДСП, МДФ використовується в будівництві і при виробництві корпусних меблів. Але на відміну від ДСП, МДФ відкриває більше можливостей вживання, головним чином завдяки тому, що плитам з МДФ можна надати саму різну форму.

При нижчій вартості по своїх екологічних і якісних характеристиках МДФ близький до натуральної деревини, що забезпечує його широке вживання.

Однією з самих найважливіших і відмітних переваг МДФ є висока технологічність цього матеріалу. Поверхня МДФ легка в обробці, дозволяє робити красиву фільонку, закруглені кути і так далі Деталям МДФ можна надати найрізноманітнішу форму, що значно розширює можливості виробників меблів при конструюванні і розробці дизайну меблів.

 

 

Фанера

По своїхм якісним характеристикам і зовнішньому вигляду фанера найбільш близька до дерева. Це пояснюється тим, що для виготовлення фанери використовується шпона дерева (найчастіше берези). Як правило, фанера складається з 3-5 листів шпони, склеєних між собою синтетичним або природним клеєм.

Міцність фанери досягається завдяки перпендикулярному розташуванню волокон деревини в листах. Саме завдяки цій якості фанера заслужила на таку популярність і сьогодні широко використовується як обробний і будівельний матеріал.

 

 

Керамограніт

 

Керамограніт - плитка з штучного каменя, що з'явилася на початку 80-х років минулого століття в Італії і в даний час саме ця країна разом з Іспанією вважаються найбільшими світовими постачальниками керамограніта. Керамічний граніт найповноцінніший замінник натурального каменя. Цей штучний матеріал випускається у вигляді плитки, декілька схожою на звичайну керамічну. Керамограніт перевершує свій природний аналог - натуральний граніт - не лише по багатьом технічним властивостям, але і естетично, значно розширюючи природну колірну палітру.

Штучний граніт складається з тих же компонентів, що і натуральний: кварцевий пісок, польовий шпат, глина, слюда. Колористична різноманітність досягається додаванням виключно природних мінеральних добавок. У вихідну суміш будь-якого керамограніта входить декілька сортів світлих, так званих білих, глин, багатих каолінітом; кварцевий пісок; польовий шпат; фарбувальні пігменти - оксиди металів; селен; кадмій і інші елементи.

Всі складові керамограніта мають природне походження і, на відміну від складових натурального граніту, не служать джерелом радіоактивного випромінювання. Маса, що утворилася, пресується у формі під тиском 45 МПа, після чого обпалюється у вакуумних печах при температурі 1250°C. Зовні переплутати керамограніт с керамічною плиткою досить складно: він є щільним монолітом з кристалічним блиском на зламі і виглядає зовсім як натуральний камінь.

 

 

Література

 

1. Широкий Г. Т., Юхневский П. И., Бортницкая М. Г. Архитектурное материаловедение.-М., 2009.

 

Питання для самоконтролю:

 

1.ДСП, характеристика.

2. МДФ, характеристика.

3. Фанера,її застосування.

4. Керамограніт.

 

 

Самостійна робота

З предмету

«Матеріалознавство»

2 курс

Поделиться с друзьями:


Дата добавления: 2016-11-23; Мы поможем в написании ваших работ!; просмотров: 325 | Нарушение авторских прав


Поиск на сайте:

Лучшие изречения:

Стремитесь не к успеху, а к ценностям, которые он дает © Альберт Эйнштейн
==> читать все изречения...

569 - | 586 -


© 2015-2024 lektsii.org - Контакты - Последнее добавление

Ген: 0.012 с.