Лекции.Орг


Поиск:




Категории:

Астрономия
Биология
География
Другие языки
Интернет
Информатика
История
Культура
Литература
Логика
Математика
Медицина
Механика
Охрана труда
Педагогика
Политика
Право
Психология
Религия
Риторика
Социология
Спорт
Строительство
Технология
Транспорт
Физика
Философия
Финансы
Химия
Экология
Экономика
Электроника

 

 

 

 


Змістовий модуль і: загальна тeopiя держави I права як наука і навчальна дисципліна. Теорія держави.




Міністерство внутрішніх справ України

Харківський національний університет внутрішніх справ

Навчально-науковий інститут права та масових комунікацій

 

Кафедра фундаментальних юридичних дисциплін

Навчально-Методичні Матеріали до семінарських занять

з дисципліни: „Теорія держави і права”

галузь знань (0304) “Право”
напрям підготовки     спеціалізація   (6.030401) “Правознавство”   “господарсько-правова”
освітньо-кваліфікаційний рівень “бакалавр”
форма навчання денна, заочна

 

 

Харків

Рекомендовано до використання в навчальному процесі Методичною радою Харківського національного університету внутрішніх справ „____”_____________ 20___ року Протокол №______   Схвалено Вченою Радою навчально-наукового інституту права та масових комунікацій   „____” _____________20___ року Протокол №______

Рецензенти:

 

Процюк І.В. к.ю.н., доцент кафедри теорії держави і права Національного університету «Юридична академія ім. Ярослава Мудрого»;

 

Книш В.І. к.ю.н., доцент, завідуючий кафедрою адміністративного, фінансового права ННІ права та масових комунікацій ХНУВС.

 

...............................................................................

 

Теорія держави і права: навчально-методичні матеріали до семінарських занять / – І.М. Погрібний, Ю.А. Холод, А.М. Шульга, В.В. Лазарєв, О.Є. Железов, – Харків: Харківський національний університет внутрішніх справ, 2012. – 61 с.

 

 

ÓПогрібний І.М., Холод Ю.А., Шульга А.М.,

Лазарєв В.В., Железов О.Є. 2012

© Харківський національний університет внутрішніх справ

ЗАГАЛЬНІ МЕТОДИЧНІ ВКАЗІВКИ

 

Навчання з дисципліни проходить у формі: лекцій (58 годин), семінарських занять (58 годин), а також самостійної та індивідуальної роботи (116 годин).

Семінарські заняття є важливою формою навчального процесу. Метою проведення семінарських занять з курсу «Теорія держави і права» є забезпечення більш глибокого ознайомлення з лекційним матеріалом, монографічною літературою, нормативно-правовими актами та вироблення навичок самостійного висловлювання поглядів на основі напрацьованого наукового матеріалу. Важливим завданням семінарських занять є формування власної думки студентів з теоретичних та практичних питань і пропозицій щодо їх вирішення.

Підготовка до семінарських занять з теорії держави і права передбачає не тільки вивчення і знання студентами теоретичних проблем курсу, але й підготовку тез виступів на підставі індивідуально виконаних завдань (рефератів), вміння орієнтуватися в нормативно-правовому матеріалі та правильно застосовувати його при вирішенні конкретних життєвих ситуацій.

Розкриваючи питання теми семінарського заняття, студент насамперед має демонструвати розуміння механізму функціонування держави і права як соціальних інститутів в Україні, аналізувати відповідні нормативно-правові акти, правильно їх тлумачити і застосовувати у практичній діяльності, юридично коректно оцінювати правові явища, діалектично мислити правовими категоріями.

Враховуючи динаміку українського суспільства, здійснювані в суспільстві реформи, перетворення, при підготовці до семінарських занять слід звертатися до новітньої літератури та чинних нормативно-правових актів, утримуватися від застосування застарілих даних та матеріалів. Крім того необхідно мати на увазі, що при вивчені теорії держави і права треба враховувати її системні зв’язки з такими дисциплінами, як «Юридична деонтологія», "Філософія права", "Політологія", "Соціологія права", "Конституційне право" тощо.

При побудові своєї відповіді на семінарському занятті студент повинен не тільки показати знання фактичного матеріалу, але й уміння аналізувати, порівнювати, робити логічні висновки і висловлювати особисту думку з приводу конкретних питань і наукових поглядів щодо них.

 

 


МЕТОДИЧНІ ВКАЗІВКИ ДО СЕМІНАРСЬКИХ ЗАНЯТЬ

 

МОДУЛЬ I

 

ЗМІСТОВИЙ МОДУЛЬ І: ЗАГАЛЬНА ТEOPIЯ ДЕРЖАВИ I ПРАВА ЯК НАУКА І НАВЧАЛЬНА ДИСЦИПЛІНА. ТЕОРІЯ ДЕРЖАВИ.





Поделиться с друзьями:


Дата добавления: 2016-11-23; Мы поможем в написании ваших работ!; просмотров: 389 | Нарушение авторских прав


Поиск на сайте:

Лучшие изречения:

Так просто быть добрым - нужно только представить себя на месте другого человека прежде, чем начать его судить. © Марлен Дитрих
==> читать все изречения...

2498 - | 2247 -


© 2015-2025 lektsii.org - Контакты - Последнее добавление

Ген: 0.01 с.