Лекции.Орг


Поиск:




Категории:

Астрономия
Биология
География
Другие языки
Интернет
Информатика
История
Культура
Литература
Логика
Математика
Медицина
Механика
Охрана труда
Педагогика
Политика
Право
Психология
Религия
Риторика
Социология
Спорт
Строительство
Технология
Транспорт
Физика
Философия
Финансы
Химия
Экология
Экономика
Электроника

 

 

 

 


Оцінка стану охорони праці




Оцінка стану охорони праці на підприємстві в цілому і у його структурних підрозділах ґрунтується на вивченні даних атестації робочих місць, паспортизації санітарно-технічного стану цехів та відділів, результатах виконання комплексних планів покращення умов праці та санітарно-оздоровчих за­ходів, а також на динаміці показників виробничого травма­тизму та професійних захворювань.

Поточна оцінка стану охорони праці у виробничих цехах та дільницях може бути оцінена узагальненим коефіцієнтом рівня охорони праці Кцоп, що є середнім арифметичним суми трьох коефіцієнтів:

Де –коефіцієнт рівня дотримання правил охорони праці;

СД - кількість працюючих, що дотримуються пра­вил охорони праці;

С - загальна кількість працюючих;

 

-­­ коефіцієнт технічної безпеки обладнання (nвб - кількість одиниць обладнання, що відповідає вимо­гам техніки безпеки і санітарним вимогам; n~ загальна кількість обладнання);

 

 

- коефіцієнт виконання планових робіт з охорони праці (mср – кількість фактично виконаних запланованих робіт з охорони праці; m- загальна кількість заплано­ваних робіт за певний відрізок часу).

При підрахунках Кд кількість працюючих, що дотриму­ються правил охорони праці, встановлюється на основі об­стеження кожного робочого місця, а також аналізу записів в журналі триступеневого контролю охорони праці. Порушен­нями правил вважається робота без інструктажу або якщо інструктаж прострочений, праця без засобів захисту, перед­бачених інструкцією з техніки безпеки; праця на обладнанні, що не пройшло технічного огляду, або якщо термін проф­ілактичного огляду прострочений; невідповідність методів праці вимогам інструкції з техніки безпеки та ін.

В результаті підрахунків КБ встановлюється перелік ос­новних вимог безпеки, що подані в державних та галузевих стандартах, до виробничого обладнання. Порушенням вимоги безпеки вважається відсутність або зіпсованість блокуван­ня, огородження, сигналізації, засобів електрозахисту, за­собів автоматичного або ручного управління, зміни в конст­рукції, не передбачені технічною документацією, тощо.

Підраховуючи Квпр, кількість запланованих заходів виз­начають оперативним планом, в який включають поточні за­ходи, передбачені адміністрацією підприємства; роботи, пе­редбачені угодою з охорони праці; приписи органів Держнаглядохоронпраці, вищих керівних органів управління і від­ділів охорони праці; актів розслідування нещасних випадків (форма Н-1) та смертельних випадків.

Для визначення коефіцієнтів рівня охорони праці всього підприємства Кпо.п розраховують коефіцієнт Кцо.п. для струк­турних підрозділів, потім підраховують узагальнюючий ко­ефіцієнт як середнє арифметичне значення з усіх підрахова­них по структурних підрозділах, тобто:

 

 

де Кц1о.п, Кц2о.п, Кціо.п - узагальнені коефіцієнти рівня охорони праці структурних підрозділів (цехів, дільниць); іц - кількість структурних підрозділів.

Для забезпечення подальшого покращення стану охоро­ни праці в підрозділах підприємства, при плануванні робіт в цій галузі на наступні роки, орієнтуються на базовий ко­ефіцієнт стану охорони праці, який приймають рівним се­редньомісячному значенню Kцо.п. минулого року, збільше­ному на 5%. Якщо не був досягнутий базовий рівень, то він зберігається на наступний рік. При перевищенні базового рівня на 5% наступного року планується зберегти його фактично досягнуте значення. При Кцо.м.= 1 виробничий під­розділ преміюється за гарну роботу.

Планування робіт з охорони праці

Планування організаційно-технічних заходів з охорони праці є однією з провідних функцій управління охороною праці» Перед плануванням обов'язково визначається фактичний стан охорони праці і його прогнозування на майбутнє.

Планування робіт з охорони праці буває перспективним (на тривалий відрізок часу), поточним (річним) і оперативним (на квартал, місяць, декаду).

До перспективних планів відноситься комплексний план покращення умов праці і санітарно-оздоровчих заходів, що передбачає створення відповідних до нормативних актів про охорону праці умов праці, які пов'язані з перспективними змінами підприємства. Таке планування, як правило, розраховане на термін 2-5 років. Реалізація цих планів забезпечується через річні плани номенклатурних заходів з охорони праці, які включаються до угоди, що є невід'ємною частиною колективного договору.

Поточні плани передбачають реалізацію заходів до покращення умов праці, створення кращих побутових і соціальних умов на виробництві. Ці плани обов'язково забезпечуються фінансуванням згідно з розробленими кошторисами. Питання охорони праці можуть відбиватися в інших поточних планах, які підприємства та організації складають на вимоги своїх трудових колективів; план соціального розвитку колективу; наукової організації праці; механізації важких і ручних робіт; охорони праці жінок; підготовки підприємства до робіт в осінньо-зимовий період; підвищення культури виробництва та ін.

Оперативні плани складаються для швидкого поліпшення виявлених в процесі державного, відомчого і громадського контролю недоліків в стані охорони праці, а також для ліквідації наслідків аварій або стихійного лиха.





Поделиться с друзьями:


Дата добавления: 2016-11-23; Мы поможем в написании ваших работ!; просмотров: 430 | Нарушение авторских прав


Поиск на сайте:

Лучшие изречения:

В моем словаре нет слова «невозможно». © Наполеон Бонапарт
==> читать все изречения...

2187 - | 2152 -


© 2015-2024 lektsii.org - Контакты - Последнее добавление

Ген: 0.011 с.