Перед від’їздом студентів на практику проводяться такі організаційні заходи:
· інструктаж про порядок проходження практики та з техніки безпеки;
· надання студентам-практикантам необхідних документів: направлення, повідомлення, програми практики, щоденника, індивідуального завдання, тематики випускової роботи;
· методичні поради від керівника практики з окремих розділів випускової роботи, тощо;
· інформація про те, що на базах практики існує установлений режим праці, якого повинні дотримуватись студенти.
Студенти проходять практику по одному або невеликими групами (по 2-4 осіб). Основними місцями практики є підприємства різних форм власності, видів господарської діяльності, організаційно-правового статусу, які є юридичними особами, здійснюють один чи декілька видів економічної діяльності за Державним класифікатором видів економічної діяльності ДК 003-2005 і функціонують на ринку не менше двох років. Керівниками практики від підприємства є призначені наказом досвідчені керівники підрозділів чи відділів суб’єкта господарювання, які здійснюють керівництво відповідно з даною програмою і разом зі студентом складають індивідуальний план проходження практики.
Під час практики кожний студент веде щоденник, в який заноситься необхідна інформація.
Студент має право приступити до виконання своєї програми практики після вступного інструктажу з правил техніки безпеки і охорони праці.
Наказом по університету призначається керівник практики від університету. Ним може бути викладач кафедри менеджменту і адміністрування, в обов’язки якого входять відвідування місць практики, ознайомлення з умовами її проходження, консультації студентів з фахових питань. Перед виходом на практику студент зобов’язаний отримати завдання на випускову роботу. За декілька днів до початку практики кафедра організовує загальні збори студентів, на яких кожний практикант отримує направлення встановленого зразка, щоденник та повідомлення про прийняття на практику, яке, після належного оформлення, необхідно в триденний термін з початку практики передати на кафедру.
Підприємства, на яких організовується практика, повинні:
· надати студентам місце проходження практики згідно з програмою практики;
· провести обов’язкові інструктажі з питань охорони праці і техніки безпеки з оформленням відповідних документів;
· забезпечити контроль за дотриманням студентами правил внутрішнього розпорядку, в тому числі часу початку і закінчення робіт;
· забезпечити іногородніх студентів гуртожитком;
· надати студентам можливість користуватись технічною літературою, робочою документацією та іншою інформацією;
· надавати допомогу у підборі матеріалів для складання звіту з практики;
· накладати стягнення для студентів, які порушують правила внутрішнього трудового розпорядку і повідомляти про це ректора університету.
Під час практики студенти зобов’язані:
· повністю виконувати завдання по збору матеріалів до виконання випускової роботи;
· підпорядковуватись діючим на підприємствах правилам внутрішнього розпорядку;
· вивчати і строго дотримуватись правил охорони праці і техніки безпеки.
На основі набутих під час практики практичних знань і зібраних матеріалів студент складає письмовий звіт з практики, який повинен містити всі дані, що необхідні для написання випускової роботи.
Контроль за діяльністю студентів здійснює керівник практики від університету і підприємства. Студенти, які проходять практику на виробництві, повинні чітко виконувати розпорядок дня та дотримуватись правил техніки безпеки. Всі питання, які виникають при проходженні практики на підприємстві, вирішуються керівником підприємства.
Зміст практики
Програма практики