Лекции.Орг


Поиск:
О. підготовка та опублікування в офіційних друкованих виданнях заключного звіту про результати виконання програми – 438.
4. Чи достатньою є, на Вашу думку, участь громадськості у процесі підготовки місцевих цільових програм:

Так – 2 особи;

Ні – 38 осіб.

 

 


5. Які форми участі громадськості в процесі розробки цільових програм, на Вашу думку, є найбільш ефективними:

ініціювання розробки проекту програми – 14;

участь у робочих групах з розробки програми – 20;

участь у фокус-групах з питань підготовки програми – 6;

участь у громадських обговореннях проектів програм – 30.


ВИСНОВКИ ТА РЕКОМЕНДАЦІЇ.

 

96% усіх респондентів вважають проблему розробки та функціонування місцевих цільових програм важливою (29%), або дуже важливою (67%).

90% респондентів не задовольняє якість місцевих цільових програм.

93% опитаних працівників міськвиконкомів, які безпосередньо буруть участь у розробці цільових програм, не мають спеціальної підготовки у цій специфічній діяльності. Таку підготовку для них на місцевому рівні на регулярній основі ніхто не здійснює.

84% усіх респондентів вважають, що для підвищення якості програм необхідно розробити методичні рекомендації (посібник) (43%) та проводити спеціальні навчання (семінари/тренінги) (41%) для держслужбовців.

95% опитаних депутатів міськрад та представників громадськості і 60% опитаних працівників міськвиконкомів вважають участь територіальної громади у процесі підготовки місцевих програм недостатньою.

Найбільш ефективними формами участі громадськості в процесі розробки цільових програм, на думку респондентів, є наступні:

участь у робочих групах з розробки програми – 45%;

участь у громадських обговореннях проектів програм – 23%;

ініціювання розробки проекту програми – 19%.

 

Враховуючи позицію респондентів по ключових питаннях, експерти проекту вважають, щомеханізм вирішення проблеми недосконалого функціонування місцевих цільових програм потребує роботи в трьох напрямках:

1). Органам місцевого самоврядування на основі діючого Законодавства та нормативно-правових актів України бажано підготувати Положення щодо порядку розробки міських цільових програм, моніторинг та звітність про їх виконання.

2)Органам місцевого самоврядування запропонувати Кримському центру перепідготовки та підвищення кваліфікації робітників органів державної влади, органів місцевого самоврядування, державних підприємств та організацій при Раді міністрів АР Крим організувати освітній процес (проведення семінарів, тренінгів) для держслужбовців (розробників міських програм) з практичного застосування основ розроблення місцевих цільових програм.

3. Громадським організаціям, органам самоорганізації населення більш активно залучатись до процесу розробки, прийняття місцевих цільових програм та контролі за їх виконанням.

 

З матеріалами проекту можна ознайомитись на сайті ГО Євпаторійський центр регіонального розвитку».

Метою проекту «Удосконалення основ розробки і функціонування місцевих цільових програм в АР Крим», що здійснюється громадською організацією «Євпаторійський центр регіонального розвитку» за підтримки програми «Посилення впливу громадянського суспільства» Міжнародного фонду “Відродження” є удосконалення основ розробки та функціонування місцевих цільових програм у чотирьох містах АР Крим задля вирішення найбільш актуальних та гострих проблем регіонального розвитку за допомогою підготовленого документу з аналізу політики органів місцевого самоврядування щодо наявної проблеми та рекомендацій для її вирішення
Детальніше про програму: www.irf.ua

 

Поделиться с друзьями:


Дата добавления: 2016-11-18; Мы поможем в написании ваших работ!; просмотров: 316 | Нарушение авторских прав


Поиск на сайте:

Лучшие изречения:

Надо любить жизнь больше, чем смысл жизни. © Федор Достоевский
==> читать все изречения...

631 - | 499 -


© 2015-2024 lektsii.org - Контакты - Последнее добавление

Ген: 0.011 с.