Лекции.Орг


Поиск:
Кліматичні пояси наявність природних зон на материку. ( з півночі на південь )- савани та рідколісся;
(з півночі на південь) - савани та рідколісся;

- субекваторіальний; - перемінно-вологі ліси;

- екваторіальний; - вологі вічнозелені екваторіальні ліси;

- субекваторіальний; - степи;

- тропічний; - напівпустелі;

- субтропічний; - пустелі;

- помірний. – твердолистяні вічнозелені ліси і чагарники;

- мішані ліси.

ХАРАКТЕРИСТИКА НАЙВАЖЛИВІШИХ ПРИРОДНИХ ЗОН

ПРИРОДНА ЗОНА ГРУНТИ РОСЛИННІСТЬ ТВАРИННИЙ СВІТ
Вологі вічнозелені екваторіаль-ні ліси (СЕЛЬВА – з португаль-ської – ліс) Червоні та жовті фералітні Ґрунти. Сельва більш волога та більш багата видами рослин і тварин, ніж африканська гілея!!! Дерева в сельві утворюють до 12 ярусів. Ростуть гевея – дерево-каучуконіс,сік якого має назву латекс, з нього отримують натуральний каучук, хінне, динне, молочне дерева, дерево какао, трав”яниста рослина ананас (земляна шишка), сейба, пальми, ліани, папороті, на гілках дерев безліч орхідей, велетенське латаття вікторія-регія. Ссавці: пристосовані до життя на деревах. 38 видів мавп, багато лінивців, тапір- травоядна копитна тварина, водосвинка капібара – найбільший гризун світу, пекарі – лісова свиня, дика кішка ягуар. Птахи: папуги, тукани, колібрі. Плазуни та земноводні: удав, анаконда, деревні жаби, змії. Риби: піраньї, електричний вугор.
Савани та рідколісся (ЛЬЯНОС – у північній півкулі; КАМПОС – у південній півкулі). Червоні та червоно-бурі саванові Ґрунти. Льянос – савана Орінокської низовини (в перекладі з іспанської – рівнина). Більш волога, рослинність більш пишна. Серед трав трапляються пальми, акації, по берегах річок ростуть галерейні ліси. Кампос – савана Бразильського плоскогір’я (в перекладі з португальської – поле, рівнина). Клімат тут сухіший, тому зустрічаються кактуси, молочаї, мімози, “бутилкові” дерева, кебрачо – дерево з дуже твердою деревиною, яка не гниє і тоне у воді. Тварини в саванах Півдненної Америки мілкіші, ніж у саванах Африки. Ссавці: олені, пекарі,ягуар, пума, тапір,броненосець (харчується падаллю), мурахоїд. Птахи: страус нанду. Плазуни: ящірка ігуана. Комахи: терміти.
Субтропіч- ний степ (ПАМПА) Червоно-чорні ґрунти Дуже пишні трави – злакові, ковила, пампасова трава, бородач, тонконіг, біля річок – очерет. Ссавці: пампаський олень, пампаська кішка,лами, гуанако – з родини верблюжих, броненосець, в річках цінна хутрова тварина – нутрія, яку розселили по всьому світу. Птахи: страус нанду.
Напівпусте- Ля (ПАТАГОНІЯ) Сіроземи та буроземи Єдина в світі зона напівпустель у межах помірного поясу, яка виходить до океану. Ростуть злакові, кактуси і подушкоподібні чагарники. Тваринний світ бідний, численні лише гризуни і плазуни.

 

ЦІКАВІ ФАКТИ ТА ВІДОМОСТІ

- парамос – так називаються гірські луки в Андах;

- в Андах мешкає чимало унікальних тварин – шиншилла – гризун з одним з найдорожчих хутряних покровів у світі, кондор – найбільший хижий птах світу з розмахом крил до 3 м;

- у тихих заводях річок екваторіального поясу росте найбільше в світі латаття – вікторія-регія, листя якого витримують вантаж до 50 кг і сягають у діаметрі до 2 м;

- у сельві є найменший птах Землі – колібрі, маса якого всього 2 грами;

- також у сельві водиться анаконда – найдовша змія світу;

- у водах Амазонки живе 1/3 частина всіх видів прісноводних риб світу;

- сельва є батьківщиною дерева какао, з плодів якого виробляють шоколад;

- Південна Америка є батьківщиною багатьох культурних рослин – картоплі, томатів, кукурудзи, маніока, арахіса, бавовни, ананаса тощо.

 

АНТАРКТИДА

 

КРАЙНІ ТОЧКИ МАКСИМАЛЬНА ВИСОТА

Північна – півострів Антарктичний масив Вінсон 5140 м

МІНІМАЛЬНА ВИСОТА

Западина Бентлі - 2555 м

ПЛОЩА МАТЕРИКА 14,1 млн.км² (5 місце серед материків)

НАЗВА МАТЕРИКА Приполярні області Північної півкулі називаються АРКТИКОЮ, тому прямо протилежні їм райони Землі назвали АНТАРКТИКОЮ (від грецького анти – що означає проти). Антарктика включає материк АНТАРКТИДУ і частини океанів з островами, які його омивають, до 50-60 ° пд. широти.

 

ДОСЛІДЖЕННЯ МАТЕРИКА

1) 1820 рік – материк було відкрито російською експедицією Ф.Ф.БЕЛІНСГАУЗЕНА і М.П.ЛАЗАРЕВА на кораблях “Восток” і “Мирний”;

Поделиться с друзьями:


Дата добавления: 2016-11-18; Мы поможем в написании ваших работ!; просмотров: 486 | Нарушение авторских прав


Поиск на сайте:

Лучшие изречения:

Если президенты не могут делать этого со своими женами, они делают это со своими странами © Иосиф Бродский
==> читать все изречения...

825 - | 748 -


© 2015-2024 lektsii.org - Контакты - Последнее добавление

Ген: 0.011 с.