Лекции.Орг


Поиск:




Категории:

Астрономия
Биология
География
Другие языки
Интернет
Информатика
История
Культура
Литература
Логика
Математика
Медицина
Механика
Охрана труда
Педагогика
Политика
Право
Психология
Религия
Риторика
Социология
Спорт
Строительство
Технология
Транспорт
Физика
Философия
Финансы
Химия
Экология
Экономика
Электроника

 

 

 

 


VI. Розфарбовування малюнка




VII. Підсумок уроку

— Яку букву ви вчилися писати на уроці?

— Який звук вона позначає на письмі?

— Назвіть слова, в яких зустрічається цей звук.

 

Урок 153 (читання)

Тема. Закріплення знань про звук [ж], букви Ж, ж («же»). Опрацювання народної казки «Лисиця та Журавель». Урок-гра

Мета: закріпити вміння читати склади і слова з буквами Ж, ж («же»); вдосконалювати навички звукового та звуко-буквеного аналізу слів; збагачувати активний і пасивний словник учнів; навчати дітей передавати зміст казки; ознайомити учнів з правилами етикету; розвивати мовлення учнів, читацьку пам’ять, увагу, волю, спостережливість, інтерес до читацької діяльності; виховувати інтерес до усної народної творчості, прищеплювати почуття любові до рідного слова, до природи, чесність, мужність, стійкість, працелюбність, гостинність.

Обладнання: таблиця-блискавка «Жукландія» (на кожного учня); таблиця зі стрілочками «Лисичка і Журавель» (на кожного учня); таблиця для розчитування з буквою ж; ілюстрації до казки «Лисичка і Журавель»; іграшки — Лисиця та Журавель; мікрофон; малюнки (лижі, митник, ожеледь, абажур, ажур, огорожа, йорж, жайворонок, кажан, ніж, жу­равель, ліжко, ожина, гриб рижик, ажур, корж, журналіст, жонглер, хатинка, їжачки); діжка (зі складами і звуко-буквеним аналізом слів); плакат «АКЗАК» з прислів’ями; аудіозапис пісні «Я лисичка, я сестричка»; смайлики.

Хід уроку

I. Організаційний момент

Приготуйтеся швиденько,

Станьте біля парт рівненько.

Ми урок розпочинаємо,

Багато нового пізнаємо.

II. Мотивація навчальної діяльності учнів. Повідомлення теми і мети уроку

Сьогоднішній урок — до казки крок.

Будемо мандрувати, казкові місця відкривати.

Добрий настрій один одному дарувати,

Й гарні знання здобувати.

Приготуймося до старту,

Підготуємо ми карту!

— Спершу визначимо, яка країна на нас чекає. Про що вона розповідає? Що ми про неї знаємо, і чого дізнаємось? А допоможе нам у цьому блискавка-таблиця.

За стрілочками прочитайте назву на­шої країни.

— Як ви гадаєте, що це за країна Жукландія? Чому вона так називається? (Міркування учнів. Уцій країні панує буква Ж, ж («же»). А вона схожа на жука, тому саме таку назву отримала ця країна.)

— Тут ми закріпимо знання про звук [ж], букви Ж, ж («же») і побуваємо в гостях в українській народній казці. А назва цієї ка­зочки сховалася в чарівній табличці.

(«Лисичка і Журавель»)

— Тепер у кожного з вас є маршрут нашої подорожі чудовою країною Жукландією. Подивіться, скільки станцій на нас чекає? А для того, щоб усі їх пройти, слід бути... (Учні кажуть: сумлінни­ми, активними, старанними, кмітливими та ін.)

— Подивіться, дороги цієї країни дуже слизькі і звивисті. Тому подорожувати ми будемо на спеціальних дощечках. Як же вони на­зиваються?

Якщо став на ті дощечки, Швидко їду я з гори, А якщо впаду зненацька — Ноги будуть догори. Палки дві в руках тримаю, Сам собі допомагаю. Тут потрібна рівновага, Тренування та увага! (Лижі)

— Так, це справжні лижі. Тож візьмемо їх до рук, вдягнемо на ноги. Й почнемо мандрувати — у край нам невідомий, загадковий. (Учні разом з учителем імітують рухи під швидку музику.)

III. Актуалізація опорних знань учнів

— Ми прибули до місцевої митниці. Щоб потрапити до країни, нам потрібно продемонструвати свої знання про букву Ж, ж («же»). Без цих знань нас не пропустять. Тож будьмо уважними! Працюй­мо швидко й старанно, щоб наші заняття не пройшли марно.

Завдання 1

1 Р озвиток фонематичного слуху. ( В иділення на слух слів зі звуком [ж])

— Прослухайте вірш І. Січовика та повторіть усі слова зі зву­ком [ж]. А які слова ви знаєте зі звуком [ж]? (Учитель дає учням уявний мікрофон — «паличку митника» — й учні ланцюжком на­зивають слова зі звуком [ж]. Повторювати слова не можна.)

Я зібрав жуків чимало,

Та вони всі повтікали.

Я — за ними. Ну й дива!

Заповзли вони в слова:

«Ж ар, ка ж ан, по ж е ж а,

Ж ито, ж аба, ве ж а,

Бакла ж ан, пру ж ина,

Ж ало, ву ж, кри ж ина…»

Де жуки ці? Розкажіть,

Позбирати їх допоможіть.

Повторюючи слова, учні зазначають, де знаходиться звук [ж] — на по­чатку слова, в середині або в кінці.

Завдання 2

2 Артикуляційні вправи

Чистомовка

— Додайте до повторюваних складів придуману чистомовку.

ЖА-ЖА-ЖА — ми побачили... (вужа). ЖИ-ЖИ-ЖИ — ти мені...(допоможи). ЖІ-ЖІ-ЖІ— дуже гострі в нас... (ножі). ЖУ-ЖУ-ЖУ — книжки я...(бережу). ЖЕ-ЖЕ-ЖЕ — цуцик м’ячик... (стереже). ОЖ-ОЖ-ОЖ — рушаймо в...(подорож). УЖ-УЖ-УЖ — десь подівся... (вуж). ЕЖ-ЕЖ-ЕЖ — бережіть ліс від...(пожеж). ЖЕМ-ЖЕМ — ми природу...(бережем). ЖОК-ЖОК — вийду я на...(бережок).

Скоромовки

Жовтий жук купив жилет,

Джемпер, джинси та жакет.

Жатка в полі жито жне,

Жатку жайвір дожене.

Біжить стежина поміж ожини,

І вже у Жені ожини жменя.

ЛЕЖЕНЬ

Жоржик — лежень, лежебока. З лежебокою морока. Женя каже: — Не лежи,жито жати поможи. Лежень каже: — Дуже жалко, жалко, Женечко, лежанки. Що ж, як будете ви жати, Зможу в житі я лежати. Г. Бойко

 

Завдання 3

3 Читання складів і слів з буквою «же». С ловникова робота

— Зі звуком [ж] ви чудово впорались. А зараз ми дізнаємось, чи вмієте ви читати склади й слова з буквою «же»?

— Прочитайте на одному видиху усі (по черзі) рядки з буквою «же».

— Прочитайте уважно стовпчики слів і знайдіть слова, які схо­валися у них!

ЖАРт НІЖка неВЖЕ жоЛОБ БАРжа жовТОК жебРАК жУРНАл абАЖУР сТЕЖка жуРАВЛИК оЖИТИ дриЖАТИ СЕРжант ВедМЕЖА ОЖЕЛЕдь ПАСаЖИР живОПИС БАКлажан ІРЖАвий

— Значення яких слів було незрозумілим? Що означають слова ожеледь, абажур, ажур?

• Ожеледь — шар льоду, що утворюється внаслідок замерзання крапель мряки чи дощу на поверхні землі або предметів при температурі нижче 0 °С.

• Абажур — частина світильника, призначена для захисту очей від сліпучої дії джерела світла. Виготовляється зі скла, пласт­маси, металу, тканини, картону та ін.

• Ажур — 1) тонка мереживна тканина; 2) майстерне плетіння з тонких металевих ниток в ювелірній роботі, художнє литво. (Наприклад: ажурні грати.)

— Молодці, ви відмінно впоралися з усіма завданнями митни­ці, а тому можете подорожувати нашою Жукландією. Щасливої до­роги! Бережіть себе!

IV. П ідготовка до читання уривка казки « Л исичка і Журавель».

Станція 1 (Сторожова Жука)

Перед нами — огорожа,

Та пройти ми її зможемо.

Очі лиш замружимо,

Й тяжкі ворота відкрити здужаємо!

Сторож жук нас зустрічає,

Радо, щиро нас вітає.

Він нам каже: «До калюжі не ходіть —

Там жабеня прожорливе сидить!

Воно голодне завжди.

А тому — як нападе й букви ваші забере!

З ним ніхто силою змірятися не може.

А з’їло воно аж половину наших слів.

І вже нема наших свіжих райдужних полів,

Де так цвіло багато букв..жж..жж..жж!»

— Як ви гадаєте, чи не потрібно нам туди ходити?

Можливо, все напризволяще жабеняті тому залишити? (Думки учнів.)

— Справді, ми повинні допомогти доброму жуку й цій чудовій країні. Тож неси на крилах нас — до калюжі тої! Ми допоможемо тобі!

Жук. Понесе на крилах вас добрий джміль — друг мій.

Звучить аудіозапис М. А. Римського-Корсакова «політ джмеля». Учні встають, випрямляють руки, спину, роблять один оберт навколо себе і тихо сідають за парти.

Станція 2 (Урожайна)

Гра «Збери урожай, що з’їло жабеня»

Жабеня. Хто ж до мене на обід?

Учні. Це ми, учні 1-го класу. Ми знаємо, що половину врожаю з буквою «же» ти з’їло. Віддай урожай мешканцям своєї країни! Ти ж можеш само вирощувати слова, ще й ділитися ними можна.

Жабеня. Нехай, я зроблю це, але лише за однієї умови. Я вам дам залишки слів, а ви їх самі відгадаєте. Даю вам рівно 3 хвилини на це, бо потім я стану жадібним і з’їм вас самих.

Час пішов: «Жи-жи-жи — спробуй, дожени».

(Йорж, жайворонок, кажан, ніж, журавель, ліжко, ожина, ажур, рижик, корж, журналіст, тиждень)

— Діти, давайте розкажемо жабеняті, чому йому не можна їсти таку їжу? До чого це зможе призвести? Чим воно повинно харчува­тися? (Міркування учнів.)

Станція 3 (Ключ до казки)





Поделиться с друзьями:


Дата добавления: 2016-11-18; Мы поможем в написании ваших работ!; просмотров: 444 | Нарушение авторских прав


Поиск на сайте:

Лучшие изречения:

Победа - это еще не все, все - это постоянное желание побеждать. © Винс Ломбарди
==> читать все изречения...

2214 - | 2048 -


© 2015-2024 lektsii.org - Контакты - Последнее добавление

Ген: 0.012 с.