Лексична вправа
В зоопарку вчора Яків
Вперше бачив диких яків.
Як — велика рогата тварина, переважно темного кольору, з довгою обвислою по боках шерстю.
— Які слова схожі за звучанням?
— Що означає слово Яків у першому випадку? (Ім’я)
— А в другому? (Тварину)
— Як будемо писати це слово в першому випадку? (З великої літери)
— А в другому? (З маленької)
VII. Підсумок уроку
— Що ви робили сьогодні на уроці?
— Які правила повторили?
— Що нового дізналися?
Урок 150 (письмо)
Тема. Закріплення навичок письма вивчених букв. Письмо під диктовку. Урок-гра «Що? Де? Коли?»
Мета: удосконалювати уміння робити звуко-буквений аналіз слів, записувати слова і речення під диктовку; збагачувати словник дітей; розвивати увагу під час письма під диктовку, фонематичний слух, увагу, пам’ять дітей; виховувати охайність при письмі та дотримання норм каліграфічного письма, бережливе ставлення до природи.
Обладнання: предметні малюнки; картки із завданнями; звукові моделі слів; схеми речень.
Хід уроку
I. Організаційний момент
— Сьогодні наш урок буде незвичайним. Ми пограємо у відому інтелектуальну гру «Що? Де? Коли?». Якщо ви пам’ятаєте, символом мудрості й розуму є сова. (Учитель демонструє статуетку сови.)
Наша сова спостерігатиме протягом уроку за вашою грою, а наприкінці гри вручить найрозумнішим учасникам призи і медалі.
II. Актуалізація опорних знань учнів
— Перед тим, як розпочати гру, необхідно провести інструктаж.
1 Повторення гігієнічних правил письма
— Нагадайте, як слід правильно сидіти під час письма.
— Як правильно тримати спину під час письма?
— Де стоять ноги?
— Де мають лежать лікті?
— Як перевірити відстань між партою та грудьми?
— Якою повинна бути відстань від зошита до очей? Як це перевірити?
— Покажіть, як правильно тримати ручку.
— Перевірте одне одного.
— згадайте, як правильно покласти зошит.
— згадайте, як називаються наші пальчики. (Діти промовляють назви пальців.)
— Візьміть ручку в ту руку, якою ви будете писати.
— Скількома пальцями ви тримаєте ручку?
— Як вони називаються?
— Що робить під час письма решта пальчиків?
Лист 1. Надіслала Сова
Листи зачитують учні, що гарно читають.
2 Каліграфічна хвилинка
— Давайте згадаємо, які ми вивчили букви, що позначають голосні звуки?
— Запишемо їх.
— Які букви, що позначають приголосні звуки, вам відомі?
— утворіть склади і запишіть їх.
Лист 2. Надіслали ерудити
— Утворіть із перших букв нові слова, запишіть їх.
1) Хмара, літери, іволга, бублик. (Хліб)
2) Корова, око, морква, акваріум, халва, автобус. (Комаха)
3) Хокей, очі, брат, овочі, трава. (Хобот)
Повторення знань про звуки та букви
— На які дві групи поділяються звуки в українській мові?
— Чим відрізняються голосні звуки від приголосних?
— Наведіть приклади голосних звуків.
— Які букви в українській мові позначають два звуки?
— Які букви не позначають звуків?
— Наведіть приклади слів з м’яким знаком на кінці, у середині слова.
III. Повідомлення теми і завдань уроку
— Сьогодні на уроці під час гри ми по вправляємося у написанні раніше вивчених букв та виконаємо багато цікавих вправ.
IV. Р обота над матеріалом уроку
Скоромовка
Оля оленя зустріла,
З ним маленьке оленя.
Сказати Оля щось хотіла,
Та оленят уже нема.
Лист 3. Надіслали оленята.
Малюнковий диктант
— Зараз ми будемо писати диктант, але диктант не простий, а малюнковий. Я показуватиму вам малюнки, а ви записуватимете слова, якими вони позначаються, або ж те, що на них зображено.
Жолудь, гусінь, хлопець, зимонька, ялинка, дерево.
Лист 4. Надіслали веселі гноми
3 До слів першого стовпчика дібрати слова з другого і записати словосполучення.
Зразок: білі голуби.
|
|
Лист 5. Надіслав Вінні-Пух.
4 В ідновлення речення. У сний звуко-буквений аналіз слів трактор, акваріум
трактора. Ми коло
акваріума. Коло сів Лесик
Лист 6. Надіслав Кіт Матроскін.
5 Запис слів у два стовпчики: у перший — двоскладові, у другий — односкладові
Мир, млин, син, коса, корова, пилка, акула, весло, село, сливи, парта, парк, молоко, ліс, Семенко, вовк, сорока.
Фізкультхвилинка
Можна провести як хвилинку відпочинку з елементами пальчикової гімнастики.
Ніч пройшла швиденько, Ранок настає. Разом із малятами Сонечко встає. Треба всім малятам Разом прокидатись. Потягнулись, повернулись, Друзям лагідно всміхнулись. Треба себе гартувати, Щоб здоровими зростати. | Крильця вгору підіймайте І додолу опускайте. Підіймаймо дружно ніжки, Щоб сильніше стали трішки. А тепер кожен жучок Повертає свій бочок. Подивились на хмаринку, А тепер знайшли травинку. Ось і вечір настає, Кожного підручник жде. |
Бліц-гра
Лист 7. Надіслала Червона Шапочка.
— Складіть речення за схемами.
V. Закріплення та систематизація знань
Лист 8. Надіслав Знайко.