Лекции.Орг


Поиск:




Категории:

Астрономия
Биология
География
Другие языки
Интернет
Информатика
История
Культура
Литература
Логика
Математика
Медицина
Механика
Охрана труда
Педагогика
Политика
Право
Психология
Религия
Риторика
Социология
Спорт
Строительство
Технология
Транспорт
Физика
Философия
Финансы
Химия
Экология
Экономика
Электроника

 

 

 

 


Списування друкованого речення




— Прочитайте речення.

— Скільки в ньому слів? (3)

— Чому останнє слово написане з великої букви? (Це ім’я.)

— Що цікавого в цьому імені? (Три букви а)

VIII. Підсумок уроку.

— Яку букву навчилися писати?

— Який звук нею позначається на письмі?

— Які слова з буквою х («ха») ви писали

 

 

Урок 139 (читання)

Тема. Закріплення знань про букви Х, х («ха»), звук [х]

Мета: закріпити знання учнів про букви Х, х («ха»); звук [х]; удосконалювати вміння складати звукові моделі слів; розвивати пам’ять, мовлення та мислення учнів; виховувати наполегливість, правдивість, бажання вивчати нове.

Обладнання: фішки для складання звукових моделей; складова таблиця; таблиця для читання слів аналітико-синтетичним способом; таблиця-криптограма (для роботи з прислів’ям).

Хід уроку

I. Організаційний момент

Пролунав уже дзвінок,

Всіх покликав на урок.

Тож і ми часу не гаймо —

Працювати починаймо.

II. Актуалізація опорних знань учнів

Виділення звуків зі скоромовки.

— Послухайте скоромовку та скажіть, який звук зустрічається у ній найчастіше. Хрумкає Настя сухарі хрумчасті.

— Спробуйте повторити цю скоромовку. Учитель повільно повторює скоромовку. Спочатку діти промовляють її повільно, а потім — швидше.

III. Повідомлення теми і мети уроку

— Сьогодні на уроці ми повторимо те, що ви вивчили про бук­ву х і звук [х].

IV. В прави з читання

1 Колективне складання звукових схем слів-відгадок. Звуковий аналіз цих слів.Друкування їх у зошитах за зразком

• Сам маленький, шуба дерев’яна. (Горіх)

• Двоє лисенят завжди поруч сидять. (Вуха)

У землю кидалося,

На повітрі розгулялося,

У печі випікалося,

На столі з’явилося,

Людям полюбилося. (Хліб)

Хто не плаче, а сльози в нього течуть? (Хмара)

2 Самостійне добирання учнями слів зі звуком [х] в різних позиціях — на початку, в середині, у кінці слова

3 Читання таблиці складів з буквою х («ха»)

4 Читання слів, поданих в аналітико-синтетичній формі

Фізкультхвилинка

Літом ластівка літає,

Ластів’ят малих навчає:

— Не лінуйтесь, ластів’ята,

Вчіться літечком літати,

Бо як літо відлітує,

Ми за море помандруєм.

5 Робота над прислів’ям

— Прочитайте прислів’я, поясніть, як ви його розумієте.

(Засип правду хоч золотом, вона випливе доверху.)

— Чому важливо казати правду?

Словникова робота

— Замініть слово доверху в прислів’ї так, щоб його значення не змінилося. (Вгору, уверх)

V. Р обота за Б укварем

— Послухайте текст і скажіть, яку пісню вчили учні у класі?

Читання тексту вчителем

2 Бесіда за змістом тексту

— Чи захотіли учні вчити пісню?

— Яку пісню вчили учні? (Пісню про козлика)

— Що робили учні після того, як вивчили пісню?

3 Самостійне напівголосне читання учнями

4 Вибіркове читання

— Прочитайте, як звали вчительку.

— Як діти слухали пісеньку?

— Що запитала вчителька?

— Прочитайте відповідь учнів на це запитання.

— За кого співав Віталик?

— А за кого — Михайло?

Словесне малювання

— Подивіться на малюнок до тексту. Що на ньому зображено?

— Уявіть, що ви — художники. Який малюнок до цього тексту ви б намалювали?

Фізкультхвилинка

Хапливий хом’як

Харчувавсь абияк.

Харчі він шукав

Та за щоку ховав.

І хлібець, і хурму,

Не збагну я — чому?

6 В ивчення « П ісеньки про козлика» напам’ять

— Давайте і ми вивчимо куплет пісеньки.

1) Читання пісеньки хором

2) Гра « Р иболовля»

Учні-«рибки» читають текст так, щоб їх не спіймали учні-«рибалки», які слідкують і виправляють допущені помилки.

3) Гра «Закінчи рядок»

Учитель читає початок рядка, а учні його закінчують. Учитель читає рядки не по порядку.

4) Читання хором «через рядок»

Учні читають перший рядок, а другий розповідають напам’ять, і так — до кінця вірша, потім — навпаки.

5) Повторення вірша по пам’яті хором, самостійно

6) Гра «Зірка телебачення»

Учні співають «Пісеньку про козлика» невеликими групами пе­ред класом.

VI. Підсумок уроку

— Що робили сьогодні на уроці?

— Яке прислів’я читали?

— Яку пісеньку вивчили?

 

 

Урок 140 (письмо)

Тема. Письмо великої букви Х («ха»). Письмо слів з великою буквою Х («ха»)

Мета: вчити учнів правильно аналізувати структуру великої букви Х («ха»), писати її в рядках зошита в поєднанні з іншими буквами; розвивати увагу, мислення учнів; виховувати охайність, бажання допомагати іншим.

Обладнання: картки для самостійної роботи; фішки для складання звукових моделей; розрізна азбука; картки для читання слів-головоломок; зразки рукописних букв Х, х («ха»).

Хід уроку

I. Організаційний момент

II. Повідомлення теми та мети уроку

— Ви вже вмієте писати малу рядкову букву х («ха»), а сьогодні на уроці навчитеся писати велику букву Х («ха»).

III. Актуалізація опорних знань учнів

1 Гра « В піймай звук»

— Але спочатку давайте перевіримо, чи знаєте ви, у яких сло­вах необхідно писати букву х («ха»). Я читатиму вірш, а ви будете плескати у долоні, коли почуєте звук [х], який позначає на письмі буква х («ха»). Приготуйте долоні.

Хоче дівчинка Харитя

Хмарку в гості запросити.

Хай подивиться хмаринка

На хатинку Харитинки.

2 Самостійна робота на картках

— Дід Буквоїд з’їв букви у деяких словах, і тварини розгубили­ся. Допоможіть їм. Прочитайте слова тварин.

Допишіть необхідну рукописну букву на картці.

3 Робота в зошиті (письмо слів хвіст і хист)

Пальчикова гімнастика

Вихідне положення: розташувати кисті рук перед собою, долонями до себе. Пальці розведені в сторони та напружені.

Після виконання вправи струсити кис­ті рук.

Вітер залетів у гай. Ти дерева не гойдай, (Качати руками з боку в бік.)
Дуже гілки не клони, Щоб не тріснули вони! (Качати руками вниз — уверх, не згинаючи пальців.)

IV. Д емонстрація зразка рукописної літери в сітці зошита.......

— Велика буква Х («ха») складається з двох великих півовалів: правого й лівого.

V. А наліз графічної будови з переліком елементів

— Подивіться на велику рукописну букву Х («ха»), чи схожа вона на малу рукописну х («ха»)?

— Чим вони відрізняються? (Розміром)

VI. Засвоєння конфігурації літери

1 Демонстрація написання літери на дошці з поясненням послідовності зображення елементів

Алгоритм написання великої букви Х («ха»)

2 «Письмо» учнями в повітрі з орієнтацією на показ учителя під рахунок і-раз-і, і-два-і (учитель стоїть спиною до класу)

3 Аналіз зразка букви в навчальному зошиті (з друкованою основою)

VII. Вправи з письма

1 Обведення пунктирних зображень літери, поданих у зошиті

2 Читання слів-головоломок з побудовою їх схем фішками і викладанням слів з букв розрізної азбуки (халва, хитра)

3 Письмо трьох літер (самостійно). Зіставлення написаних літер за зразком. Аналіз помилок

4 Дописування рядка літери

Фізкультхвилинка

По дорозі йду додому,

Все з дитинства тут знайоме:

Деревина-дуб стоїть,

В небо сивий дим летить,

У дворі гуляють діти,

В дім дверцята неприкриті:

Дім запрошує ласкаво:

Тут і деруни, і кава,

Добрі люди проживають,

Про добробут вони дбають.





Поделиться с друзьями:


Дата добавления: 2016-11-18; Мы поможем в написании ваших работ!; просмотров: 704 | Нарушение авторских прав


Поиск на сайте:

Лучшие изречения:

Стремитесь не к успеху, а к ценностям, которые он дает © Альберт Эйнштейн
==> читать все изречения...

2153 - | 2108 -


© 2015-2024 lektsii.org - Контакты - Последнее добавление

Ген: 0.01 с.