Лекции.Орг


Поиск:




Категории:

Астрономия
Биология
География
Другие языки
Интернет
Информатика
История
Культура
Литература
Логика
Математика
Медицина
Механика
Охрана труда
Педагогика
Политика
Право
Психология
Религия
Риторика
Социология
Спорт
Строительство
Технология
Транспорт
Физика
Философия
Финансы
Химия
Экология
Экономика
Электроника

 

 

 

 


Складання речень за схемою




Урок 134 (письмо)

Тема. Письмо великої букви Й («йот»), буквосполучень йо. Розвиток зв’язного мовлення

Мета: вчити учнів правильно аналізувати структуру великої букви Й («йот»), писати її в рядках зошита у поєднанні з іншими буквами; розвивати артикуляцію, спостережливість, логічне мислення учнів; виховувати бережливе ставлення до власного здоров’я.

Обладнання: зразок рукописної букви Й («йот»); фішки для складання звукових моделей слів; картки для вправ «Читай швидко, вимовляй чітко», «Піжмурки».

Хід уроку

I. Організаційний момент

II. Повідомлення теми та мети уроку

— Діти, сьогодні ви навчитеся писати велику букву Й («йот»), дізнаєтесь, із яких елементів вона складається.

III. Актуалізація опорних знань учнів

1 Вправа «Читай швидко, вимовляй чітко»

— Прочитайте швидко та чітко слова і скажіть, якими буквами вони відрізняються.

Край — кран гай — чай

білка — булка лід — дід

клен — клей корж — йорж

гора — нора манка — банка

Розгадування головоломки

— Прочитайте ім’я, яке заховалось у кружечках. (Йосип)

IV. Д емонстрація зразка рукописної літери у сітці зошита

— Щоб написати це ім’я, слід навчитися писати велику букву Й («йот»). (Учитель показує зразок літери.)

V. А наліз графічної будови з переліком елементів

— Велика буква Й («йот») складається з трьох елементів: двох довгих прямих ліній, з яких перша заокруглюється вгорі, унизу і продовжується до верхньої міжрядкової лінії, а друга заокруглю­ється тільки внизу праворуч. Третій елемент — коротка горизон­тальна вигнута лінія.

Алгоритм написання великої букви Й («йот»)

VI. Засвоєння конфігурації літери

1 Демонстрація написання літери на дошці з поясненням послідовності зображення елементів

2 «Письмо» учнями в повітрі букви Й («йот») під рахунок раз-і, два-і, три з орієнтацією на показ учителя (учитель стоїть спиною до класу)

3 Аналіз зразка букви в навчальному зошиті (з друкованою основою)

VII. Вправи з письма

1 Обведення поданих у зошиті контурів елементів літери

Пальчикова гімнастика

«Річка» — хвилястий, плавний рух розслаблених кистей рук.

«Рибка». Вихідне положення: випрямлені долоні притиснуті одна до одної. Пальці спрямовані вбік «від себе». Повертати зімкнуті долоні вправо та вліво, імітуючи рухи риби хвостом.

Хвостиком б’є наша рибка маленька,

В річці живе ця манюня гарненька.

2 Обведення літери за поданим у зошиті контуром та пунктирним зображенням

3 В права « П іжмурки»

— Прочитайте слово, яке заховалось серед букв Й («йот»).(Лікувати)

Й ЛЙ Й ІЙ К У Й В Й А Й Й Т Й И Й

4 Письмо трьох літер (самостійно). Зіставлення написаних літер зі зразком. Аналіз помилок

5 Дописування рядка літери (друга частина рядка — письмо під такт)

6 Гра «Хто більше?»

— Утворіть слова з літер слова лікувати. (ліки, кіт, кит, вік, лак, кут...)

7 Письмо буквосполучення йо

Словникова робота

Вартую — охороняю.

Плига — стрибає, підстрибує.

9 Звуко-буквений аналіз слів-відгадок з побудовою схем фішками і викладанням з букв розрізної азбуки

На зеленому лужку

Плига сірий в кожушку.

Куций хвостик, довгі вушка,

В луб’яній живе хатинці. (Зайченя)

І ввечері, і зранку

Вартую я на ґанку.

Не кусаю, не гарчу,

В дім чужих не пропущу. (Замок)

Списування речення з друкованого тексту

Фізкультхвилинка

З братом ми були у лісі,

Гриби збирали на узліссі,

Дві корзини чималі

Ми додому притягли!

11 Читання тексту вчителем з прописів

— Що трапилось з Йосипом?

— Що зробила мама?

— Чим вона лікувала хлопчика?

— Чому ранку слід лікувати йодом?

Списування з друкованого тексту

13 Складання речення зі словом йод. Запис моделі речення

— Складіть речення про лікувальні властивості йоду.

VIII. Підсумок уроку. К оментар учителя до роботи учнів та її результатів

— Яку букву навчилися писати?

— Які слова з нею писали?

 

 

Урок 135 (читання)

Тема. Закріплення знань про звуки та букви

Мета: закріпити знання учнів про звуки та букви, удосконалювати вміння читати зв’язні тексти; розвивати осмислене читання, площу зорового сприймання та мислення учнів; виховувати наполегливість, бажання пізнавати нове.

Обладнання: таблиця для вправ «Читалочки-складалочки» і «Чарівні квадрати»; таблиця зі стовпчи­ками слів та словами поданими в аналітико-синтетичній формі; фішки для складання звукових моделей слів.

Хід уроку

I. Організаційний момент

II. Повідомлення теми і мети уроку

— Сьогодні на уроці ми згадаємо все, що вивчали про букви та звуки.

III. Актуалізація опорних знань учнів

1 В права « Н езакінчене речення»

— Перевіримо, чи добре ви знаєте букви та звуки. Продовжіть речення.

• Букви можуть позначати приголосні і... (голосні звуки).

• Крапочкою позначають... (голосні).

• Голосні звуки на письмі позначають такі букви... (а, и, і, е, о, у).

• Однією рискою позначають... (тверді приголосні звуки).

• Двома рисками позначають... (м’які приголосні звуки).

• Приголосні звуки на письмі позначають такі букви... (м, с, р, т, к, с).

• Завжди м’який звук позначає буква... («йот»).

Робота над чистомовкою

Із-із-із — барсучок в нору заліз.

Ди-ди-ди — наступили холоди.

Ить-ить-ить — барсучок тут смачно спить.

Ни-ни-ни — аж до самої весни.

3 Вправа «Читалочки-складалочки»

— Прочитайте слова, які заховалися у полі.

(Річка, чайка, майка, ручка, лапка, лайка, булка, білка, казка, качка)

4 Колективне складання звукових схем слів-відгадок. Звуковий аналіз цих слів. Друкування їх у зошитах за зразком

Здивувалась дітвора:

«Це тварина чи гора?

Як же їсть він, як він п’є?»

А для цього хобот є! (Слон)

• Довго він в яйці сидів,

Мати його гріла.

Шкаралупу він пробив

І розправив крила.

Наче сонечко, жовтенький,

Він маленький і тепленький. (Курча)

• Птаха ця живе на морі,

Там літає на просторі.

Дзьобом рибу ловить влучно,

А співає різко й гучно. (Чайка)

• Цього фрукта по шматку

В чай добавлю для смаку.

Запашний він та кисленький,

Наче сонечко, жовтенький. (Лимон)

Фізкультхвилинка

Скочив котик, сів на плотик,

Миє ротик і животик.

Він миленький і чистенький,

Гарний Мурчик мій маленький.

5 Читання стовпчиків слів

— Прочитайте чітко і швидко слова у стовпчику.

Котити Катати Карати Казати Роса Коса Кора Нора Сум Сім Сом Сам Булка Білка Балка Байка

6 Читання слів, поданих в аналітико-синтетичній формі

7 Вправа «Чарівні квадрати»

— Прочитайте чітко і виразно слова у рядочках і стовпчиках.

IV. Р обота за Б укварем

Словникова робота

• Бував — тимчасово перебував де-небудь.

• На горбочку — на невеликому округлому підвищені на площи­ні; на бугрі, пагорбі.

• Зустрічав — натрапив на когось на своєму шляху в якомусь місці.

• На калиновім гіллі — на гілках (вітах) калини.

• Лисенька — лисичка.

Фізкультхвилинка

Моркву, перець і гарбуз

Посадив старий дідусь.

Пестив їх та поливав —

Гарний урожай зібрав.

— Послухайте текст пісеньки «Зайчику, зайчику» та скажіть, де побував зайчик і кого він там зустрів.

2 Читання пісеньки вчителем

3 Бесіда за змістом тексту

— Де був зайчик?

— Кого він зустрів на гайочку?

— Як ви гадаєте, хто розпитував зайчика?

4 Б есіда за ілюстрацією в Б укварі

— Що зображено на малюнку?

— Що або кого б ви домалювали?

5 Самостійне напівголосне читання учнями

6 Читання «ланцюжком»

7 Читання в парах (I варіант — питальні речення, II варіант — відповідь)

Складання речень за схемою

— Складіть речення про пригоди зайчика в гайочку за такою схемою:

(Зайчик весело стрибав зеленим гайочком.

Зайчик почув чудовий спів соловейка.

Зайченятко обережно проходило березовим гайочком.

Вранці зайчик збирав маленькі грибочки.)

V. П ідсумок уроку

— Що робили сьогодні на уроці?

— Текст якої пісеньки читали?

 

Урок 136 (письмо)

Тема. Закрпіпленя вмінь писати вивчені букви. Списування з друкованого тексту

Мета: повторити та закріпити вміння писати букви, слова та речення; удосконалювати вміння списувати з друкованого тексту; розвивати логічне мислення, увагу, пам’ять учнів; виховувати бажання вчитися, охайність.

Обладнання: таблиця «Путівник»; фішки для побудови звукових моделей слів; таблиця для гри «Впізнай букву»; конверт зі словами прислів’я для кожного учня.

Хід уроку

I. Організаційний момент

II. Повідомлення теми та мети уроку

— Прочитайте та скажіть, що ми будемо робити сьогодні на уроці. А допоможе вам путівник.

III. Робота над матеріалом уроку

1 Звуко-буквений аналіз слів-відгадок з побудовою схем фішками

Живе собі, не поспішає,

Ногами ледь переступає.

Під панциром своїм без страху

Завжди гуляє... (черепаха).

• То холодним, то гарячим

Кожен вдома мене бачив.

То співаю я від жару,

То пускаю з носа пару. (Чайник)

Плавала, купалася,

Сухенькою зосталася. (Качка)

— Які звуки є спільними для слів черепаха, чайник, качка? ([ч], [а])

2 Гра « В пізнай букву»

— Діти, подивіться на дошку, знайдіть букви, які написані правильно.

Учні виходять до дошки і по черзі обводять букву, називаючи її.

IV. Р обота в прописах

1 Читання та запис слів річка, ручка та качка, поданих аналітико-синтетичним способом

— Назвіть тип з’єднань між буквами у слові річка (ручка, качка).

— Подивіться на ці слова і скажіть, що спільного в усіх цих сло­вах. (Условах річка, ручка, качка — 5 букв та спільні букви ч, к, а.)

Пальчикова гімнастика

— Руками імітуємо відповідні рухи.

— Ми капусту шаткували!

Двічі — прямими, напруженими долонями імітуємо рухи сокири: уверх-униз.

— Солі в неї ми поклали!

Двічі — пальці зібрані «щіпкою», «солимо капусту».

— Ми капусту м’яли, дерли!

Двічі — енергійно стискаємо пальці в кулачки, то одночасно на двох руках, то по черзі.

— Смачну моркву туди терли!

Двічі — пальці однієї руки зжаті в кулак і здійснюють ритмічні рухи уверх-униз по долоні другої руки. Після цього міняємо руки.

2 Читання анаграм та їх запис

3 Читання та запис речення з його поділом на слова

— Подивіться уважно та спробуйте прочитати речення, слова якого приклеїлись один до одного. (Чорні очі у сичів.)

— Візьміть олівці і поставте поділки між словами.

— Скільки слів у реченні? (Чотири)

— Запишіть схему цього речення на дошці.

— Запишіть це речення. Будьте уважні та пишіть кожне слово окремо, не «склеюйте» різні слова.

4 Словникова робота (вправляння у заміні слів антонімами у реченні)

— Я називатиму речення, у якому необхідно замінити одне сло­во на протилежне за значенням.

• Влітку завжди дуже холодно (холодно — тепло).

• Черепаха — це найшвидша тварина (найшвидша — найповіль­ніша).

• Зайченятко — хоробра тварина лісу (хоробра — полохлива).

• Дівчинка побачила м’якого їжачка (м’якого — колючого).

5 Читання та запис речення Чепурна дівчина

— Доведіть, що це речення. (Починається великою буквою, а в кінці речення стоїть крапка.)

— Замініть слово чепурна іншим, щоб значення речення не змі­нилося.

— Скільки слів у реченні? (Два)

Фізкультхвилинка

Їжачку, їжачку, Нащо ти згорнувся? До твоїх голочок Хто ж би доторкнувся? Розгорнись, їжачку, Прогуляйся трішки, Покажи, їжачку, Де у тебе ніжки?




Поделиться с друзьями:


Дата добавления: 2016-11-18; Мы поможем в написании ваших работ!; просмотров: 1248 | Нарушение авторских прав


Поиск на сайте:

Лучшие изречения:

Студент может не знать в двух случаях: не знал, или забыл. © Неизвестно
==> читать все изречения...

2754 - | 2314 -


© 2015-2024 lektsii.org - Контакты - Последнее добавление

Ген: 0.008 с.