Лекции.Орг


Поиск:




Категории:

Астрономия
Биология
География
Другие языки
Интернет
Информатика
История
Культура
Литература
Логика
Математика
Медицина
Механика
Охрана труда
Педагогика
Политика
Право
Психология
Религия
Риторика
Социология
Спорт
Строительство
Технология
Транспорт
Физика
Философия
Финансы
Химия
Экология
Экономика
Электроника

 

 

 

 


Суть та мета освіти




 

 

При розкритті цих провідних філософсько-педагогічних понять Дьюї продовжує гуманістичний напрямок, закладене Руссо. Ідея великого швейцарця про освіту як процесі природного росту є вихідною для Дьюї. Він повністю розділяє положення Руссо про те, що «справжнє освіту є не щось накладається на дитину ззовні, а природний ріст і розвиток властивостей і здібностей, з якими людина з'являється на світ» (там же. С. 4).

Дитинство, підкреслює Дьюї, -це час бурхливого росту і розвитку. Дитина активно освоює навколишній світ, використовуючи свої фізичні та інтелектуальні сили. І в цей час школа і дорослі нав'язують дітям підручники, програми, забивають їхні голови фактичними даними, які є результатами чиїхось відкриттів і чужі учням. Школа стурбована насамперед накопиченням знань, їх кількістю, а не тим, як відбувається розвиток дитини.

У школі демократичного суспільства «дитина - вихідна точка, центр і кінець усього» (Дьюї Дж. Школа і дитина. М., 1923. С. 7). Він, його потреби у відкритті світу речей і відносин повинні визначати зміст роботи школи. «Ніщо не повинно заважати росту дитини. Головна мета освіти - сприяння повному і вільному розвитку тіла і розуму дитини»(Школи майбутнього. С. 16).

Опоненти Дьюї часто вбачали в його ідеях відмова від організованого навчання, заклики до сліпого слідування за інтересами дитини. Насправді ж він трактував вчення як «постійну перебудову, рухалася від безпосереднього досвіду дитини до організованої масі істини, яку ми називаємо наукою» (Школа і дитина. С. 17). По ідеї Дьюї, в початкових класах вчення має бути побудовано у відповідності з інтересами і потребами дитини. Воно орієнтоване на розвиток пізнавальної активності та озброєння дітей методами самостійних відкриттів. «Загальна мета придбання знань - знайти шлях, як добувати знання, коли вони потрібні, а не знання самі по собі» (Школи майбутнього. С. 18). Дьюї заглядав далеко в майбутнє, коли безперервна освіта, вміння переучуватися, здобувати знання самостійно стануть об'єктивною потребою постпромишленной епохи. На цій основі відбувається рух до організованого навчання з його поділом на навчальні дисципліни, програмами та підручниками. Але й тут справжня мета освіти - «знайти шлях, як добувати знання».

 

Зміст:

 

1. Введення.

2. Педагогічні ідеї.

3. Суть та мета освіти.

 

Список літератури:

 

 

З.А. Малькова. Педагогика, 1995, № 4. С. 95-104.

http://xreferat.ru/71/4150-1-dzhon-d-yui-filosof-i-pedagog-reformator.html

 

КИЇВСЬКА МУНІЦИПАЛЬНА АКАДЕМІЯ ЕСТРАДНОГО ТА ЦИРКОВОГО МИСТЕЦТВ

 

 

Реферат на тему: «Джон Дьюї – педагог-реформатор»

 

 

Підготувала

Студентка 3-го курсу

Групи ПІКб-312

Потапенко Марія

 

Київ 2015





Поделиться с друзьями:


Дата добавления: 2015-05-05; Мы поможем в написании ваших работ!; просмотров: 468 | Нарушение авторских прав


Поиск на сайте:

Лучшие изречения:

Сложнее всего начать действовать, все остальное зависит только от упорства. © Амелия Эрхарт
==> читать все изречения...

2207 - | 2083 -


© 2015-2025 lektsii.org - Контакты - Последнее добавление

Ген: 0.009 с.