Лекции.Орг

Поиск:


Суть та мета освіти
 

 

При розкритті цих провідних філософсько-педагогічних понять Дьюї продовжує гуманістичний напрямок, закладене Руссо. Ідея великого швейцарця про освіту як процесі природного росту є вихідною для Дьюї. Він повністю розділяє положення Руссо про те, що «справжнє освіту є не щось накладається на дитину ззовні, а природний ріст і розвиток властивостей і здібностей, з якими людина з'являється на світ» (там же. С. 4).

Дитинство, підкреслює Дьюї, -це час бурхливого росту і розвитку. Дитина активно освоює навколишній світ, використовуючи свої фізичні та інтелектуальні сили. І в цей час школа і дорослі нав'язують дітям підручники, програми, забивають їхні голови фактичними даними, які є результатами чиїхось відкриттів і чужі учням. Школа стурбована насамперед накопиченням знань, їх кількістю, а не тим, як відбувається розвиток дитини.

У школі демократичного суспільства «дитина - вихідна точка, центр і кінець усього» (Дьюї Дж. Школа і дитина. М., 1923. С. 7). Він, його потреби у відкритті світу речей і відносин повинні визначати зміст роботи школи. «Ніщо не повинно заважати росту дитини. Головна мета освіти - сприяння повному і вільному розвитку тіла і розуму дитини »(Школи майбутнього. С. 16).

Опоненти Дьюї часто вбачали в його ідеях відмова від організованого навчання, заклики до сліпого слідування за інтересами дитини. Насправді ж він трактував вчення як «постійну перебудову, рухалася від безпосереднього досвіду дитини до організованої масі істини, яку ми називаємо наукою» (Школа і дитина. С. 17). По ідеї Дьюї, в початкових класах вчення має бути побудовано у відповідності з інтересами і потребами дитини. Воно орієнтоване на розвиток пізнавальної активності та озброєння дітей методами самостійних відкриттів. «Загальна мета придбання знань - знайти шлях, як добувати знання, коли вони потрібні, а не знання самі по собі» (Школи майбутнього. С. 18). Дьюї заглядав далеко в майбутнє, коли безперервна освіта, вміння переучуватися, здобувати знання самостійно стануть об'єктивною потребою постпромишленной епохи. На цій основі відбувається рух до організованого навчання з його поділом на навчальні дисципліни, програмами та підручниками. Але й тут справжня мета освіти - «знайти шлях, як добувати знання».

 

Зміст:

 

1. Введення.

2. Педагогічні ідеї.

3. Суть та мета освіти.

 

Список літератури:

 

 

З.А. Малькова. Педагогика, 1995, № 4. С. 95-104.

http://xreferat.ru/71/4150-1-dzhon-d-yui-filosof-i-pedagog-reformator.html

 

КИЇВСЬКА МУНІЦИПАЛЬНА АКАДЕМІЯ ЕСТРАДНОГО ТА ЦИРКОВОГО МИСТЕЦТВ

 

 

Реферат на тему: «Джон Дьюї – педагог-реформатор»

 

 

Підготувала

Студентка 3-го курсу

Групи ПІКб-312

Потапенко Марія

 

Київ 2015


Дата добавления: 2015-05-05; Мы поможем в написании ваших работ!; просмотров: 379 | Нарушение авторских прав | Изречения для студентов


Читайте также:

Поиск на сайте:

Рекомендуемый контект:
© 2015-2021 lektsii.org - Контакты - Последнее добавление

Ген: 0.002 с.