Лекции.Орг


Поиск:




Категории:

Астрономия
Биология
География
Другие языки
Интернет
Информатика
История
Культура
Литература
Логика
Математика
Медицина
Механика
Охрана труда
Педагогика
Политика
Право
Психология
Религия
Риторика
Социология
Спорт
Строительство
Технология
Транспорт
Физика
Философия
Финансы
Химия
Экология
Экономика
Электроника

 

 

 

 


Організаційна структура мережі Internet




ГЛОБАЛЬНА МЕРЕЖА INTERNET

Internet - глобальна комп'ютерна мережа, точніше система з'єднаних комп'ютерних мереж і служб світового масштабу, глобальна інформаційна структура, що поєднує безліч окремих комп'ютерів і локальних мереж, як завгодно віддалених друг від друга, що з'єднуються різними каналами зв'язку й обмінюються інформацією зі спеціальних комунікаційних протоколів. Internet надає безліч послуг, включаючи електронну пошту, передачу файлів, новини, доступ до незліченних баз даних і багато чого іншого.

Організаційна структура мережі Internet

Сучасна організація мережі Internet значно відрізняється від організації тої мережі, що є її прародителькою. Наприкінці 60х років уряд США в особі Агентства передових дослідницьких проектів (ARPA) приступив до фінансування проекту об'єднання локальних комп'ютерних мереж ряду навчальних закладів, військових і дослідницьких організацій США. Метою цього проекту було дослідження можливості побудови стійкого середовища обміну інформацією на випадок руйнування державних каналів передачі інформації при ядерному ударі. У рамках цього проекту (ARPAnet) спочатку була створена мережа із чотирьох окремих комп'ютерів. В 1972 році, після офіційної демонстрації можливостей мережі ARPAnet, до неї підключилися 50 університетів і військово-дослідницьких установ. ARPA, на той час перейменована в DARPA (агентство передових оборонних дослідницьких проектів) початок роботи з об'єднання подібних ARPAnet мереж між собою. У рамках цього проекту було розроблене сімейство протоколів TCP/IP, які повинні були забезпечити можливість об'єднання мереж, що працюють на різних апаратних платформах під керуванням різних операційних систем.

В 1980 г Національний науковий фонд створив мережу NSFnet, передача даних у якій здійснювалася з максимально можливою для того часу швидкістю. Довгий час ця мережа служила опорною мережею (backbone - кістяк, хребет) Internet у США. Спочатку обмін інформацією здійснювався зі швидкістю 56 Кбіт/с. З підключенням нових мереж трафік (traffic) - кількість повідомлень, потік інформації збільшувався щодня, вимагаючи нових каналів. В 1986-87 рр. NSF профінансував модернізацію фізичних каналів мережі, що дозволило підняти швидкість до 1,5 Мбіт/с. Ці канали одержали назву Т1 і поєднували 13 суперкомп'ютерів у різних частинах США. В 1992 г була створена опорна мережа на базі каналів Т3 зі швидкістю передачі 45 Мбіт/с, що замінила Т1.

Паралельно з науковими організаціями, NSF заохочувало підключення до мережі комерційних організацій. Тепер у США і Європі стало питання розмежування мереж науково-дослідного ф комерційного користування. Таке положення справ привело до того, що єдиної організації, що контролює і є відповідальною за стан всієї Internet, не існує, як немає й централізованого керівництва мережею. Кожна організація управляє своєю ділянкою мережі й установлює свої правила для користувачів, що працюють із ресурсами мережі через неї.

Іншими словами, Internet, на відміну від комп'ютерних служб, що працюють у режимі on-line, наприклад SprintNet, CompuServe, Prodigy, не належить нікому, а являє собою об'єднання різних регіональних і організаційних мереж.

Існує, однак, ряд організацій, в основному суспільних, які намагаються підтримати порядок у мережі. Вони виробляють рекомендації, підтримують форуми активних користувачів Internet, сприяють поширенню нових технологій, ведуть базу даних адрес, а також виконують інші функції.

Найбільш відомою глобальною організацією є Співтовариство Internet (Internet Society), вона проводить обговорення по технічних і організаційних питаннях, видає журнал про мережу. Виробітком стандартів на протоколи Internet займається громадська організація Інженерні сили Internet (IETF). Проведенням досліджень, пов'язаних з розвитком мережі, займається організація Дослідницькі сили Internet (IRTF). У Європі існує Європейська асоціація мереж і користувачів. Крім того, існує кілька центрів мережної інформації (InterNIC).





Поделиться с друзьями:


Дата добавления: 2015-09-20; Мы поможем в написании ваших работ!; просмотров: 1803 | Нарушение авторских прав


Поиск на сайте:

Лучшие изречения:

Ваше время ограничено, не тратьте его, живя чужой жизнью © Стив Джобс
==> читать все изречения...

2245 - | 2190 -


© 2015-2025 lektsii.org - Контакты - Последнее добавление

Ген: 0.011 с.