Лекции.Орг


Поиск:




Категории:

Астрономия
Биология
География
Другие языки
Интернет
Информатика
История
Культура
Литература
Логика
Математика
Медицина
Механика
Охрана труда
Педагогика
Политика
Право
Психология
Религия
Риторика
Социология
Спорт
Строительство
Технология
Транспорт
Физика
Философия
Финансы
Химия
Экология
Экономика
Электроника

 

 

 

 


Професіограма




1. Спосіб мислення: Адаптація-координація – узгодження цілі і рішення різних численних задач одночасно, прагнення розвитку і інновацій. Адаптація-формалізація – високий рівень інтерпретації різних ситуацій, уміле пристосування до обставин та інших людей, легке надання нової форми різним думкам і ідеям. Адаптація-аналіз – схильність аналізувати ситуації, виділяти істотне, пропозиція нових рішень.

2. Міжособистісна взаємодія за типом: «Разом» - прагнення до дій разом з іншими людьми; краща та робота, яка відбувається при постійних взаємостосунках з іншими. Віддається перевага виконанню загальної роботи «командою», маленькою згуртованою групою. Така людина погоджується на деяку залежність від інших в роботі і не любить працювати наодинці. «Поруч» - прагнення працювати з іншими людьми при вирішенні професійних задач, перевага таким професійним ситуаціям, де люди обмінюються різноманітною інформацією, але роботу виконують незалежно один від одного. Така людина зберігає деяку самостійність в роботі, при тому, що працює наодинці. «Навпроти» - прагнення працювати з іншими людьми, при частих взаємостосунках з іншими, віддають перевагу професійним ситуаціям продажу, переговорів, прийому; цінують можливість обговорювати, домовлятися, давати довідки іншим.

3. Домінуючий інтерес: Соціальний – активний, товариський, емоційний, чутливий. Володіє розвинутими словесними здібностями. Уміє встановлювати і підтримувати відносини з людьми. Головним змістом праці є взаємодія з людьми. Заняття, яким віддається перевага: навчання, інформування, обслуговування. Дослідницький – кмітливий і наглядовий, незалежний і оригінальний, володіє нестандартним мисленням і творчим підходом до справи. Розвинуті розумові здібності. З'ясовує безліч деталей, перш ніж прийти до висновку.

4. Додатковий інтерес: Підприємницький – меткий, жвавий, практичний, ініціативний, азартний, любить ризик, прагне лідерства, любить бути на людях. Не любить занять, які вимагають посидючості, тривалої концентрації уваги. Добре справляється з роботою, що вимагає швидкого ухвалення рішення. Переважають словесні здібності. Контакти з людьми численні. Артистичний – висока емоційна чутливість, творча уява, образне мислення, багата фантазія. Пластичний, гнучкий, проникливий. У відносинах з людьми спирається на свої відчуття, інтуїцію (розуміння без логічного обґрунтовування). Розвинуто сприйняття, ручні уміння і вербальні здібності. Віддає перевагу заняттям, пов'язаним з образотворчою і музичною, літературно-художньою і актерсько-сценічною діяльністю.

5. Домінуючі види діяльності:

5.1. Організаційний: підготовка проектів по просуванню і реалізації послуг; проведення опитувань з приводу просувних послуг; збір, аналіз, оцінка, порівняння і засвоєння потрібної інформації, у тому числі про послуги схожих груп, схожі ситуації; вивчення попиту і пропозицій на ринку послуг; проведення рекламних акцій і презентацій просувних послуг; формування певного іміджу послуг на ринку; служіння цілям організації, підкорення вищестоящим інстанціям; розробка плану і контроль над його реалізацією; планування діяльності організації; постановка цілей і задач, планування, підготовка і ухвалення рішень; доведення задач до виконавців, мобілізація і стимуляція виконавців; комунікація (встановлення і розвиток взаємодії між персоналом, іншими установами і організаціями); пошук і використовування необхідних засобів і ресурсів для якнайкращого досягнення основних цілей організації; керівництво (доведення інструкцій і повноважень) організація і оцінка роботи підлеглих; аналіз стану колективу, розуміння мотивів поведінки своїх підлеглих, орієнтація в конфліктних ситуаціях; проведення зборів, груп; участь в процесі прийому, підбору і допомоги в професійно-кваліфікаційному зростанні працівників; організація комерційної діяльності; проведення переговорів і участь в них; висновок операцій, договорів; контроль, оцінка результатів; проведення переговорів; дослідження закономірностей розвитку моди,; дослідження взаємозв'язку моди з суспільством; вивчення питань ідейного змісту, художньої форми;

5.2.Педагогічний: виявлення інтересів і схильностей учасників, вивчення внутрішнього світу і поведінкових особливостей людини; поведінки людей в малих і великих групах; питань, пов'язаних з творчою діяльністю людей, особливостями сприйняття; діяльності людини, особливостей її праці; особливостей поведінки в стресових ситуаціях для адекватного підбору і побудови програм;; допомога в розкритті творчого потенціалу, здібностей і можливостей вчиться; сприяння розвитку прагнення до засвоєння нових знань; організація групових заходів, ведення дискусій, бесід, диспутів, зборів; пояснення поточних соціальних подій і явищ; складання тематичних планів; оформлення документації.

5.3.Психологічний: дослідницько-аналітична робота (робота з одержуваною інформацією, пристосовування психодіагностичних методик до умов реальної практики); інформування клієнта про те, що з ним відбувається;; ведення тренінгів, семінарів, читання лекцій; профілактика і корекція небажаних виявів психіки людини, а також зміцнення і формування необхідних психологічних якостей особи; професійний відбір і підбір кадрів;

6. Здібності: навички міжособистісної взаємодії (уміння працювати в групі, здатність виконувати діяльність в колективі);. розвинуті комунікативні здібності (уміння входити в контакт; налагоджувати взаємостосунки, розвинуті каналів вербального і невербального спілкування, професійна компетентність тощо), висока здатність впливати на оточуючих; уміння зацікавити; уміння слухати; розвинуті організаторські здібності (здатність керувати цілеспрямованість, рішучість, лідерські здібності, творчий підхід тощо); здатність формувати і розвивати ефективні робочі групи; аналітичні здібності: уміння одержувати і обробляти потрібну інформацію, оцінювати її; здібність до абстрагування; наочно-образне мислення; високий рівень понятійного мислення; уміння ухвалювати рішення в невизначених ситуаціях; здатність вирішувати проблемні ситуації в короткі терміни; здатність ухвалювати рішення в умовах дефіциту часу і інформації; розвинуте інтуїтивне мислення; гарна пам'ять (в т.ч. образна і словесно-логічна); високий рівень переключення й розподілу уваги (здатність надавати увагу декільком об'єктам одночасно, здатність швидко переводити увага з одного предмету на іншій або з одного виду діяльності на іншій, а також утримувати в центрі уваги одночасно декілька предметів або скоювати одночасно декілька дій), розвитку концентрації і стійкості уваги (здатність тривалий час зосереджуватись на одному предметі, не відволікаючись на інші об'єкти і не ослабляючи уваги); хороший розвиток мнемічних здібностей (довготривала і короткочасна пам'ять); вербальні, ораторські здібності (уміння ясно і чітко висловлювати свої думки); викладацькі здібності; уміння проявляти ділові якості підприємця (ставити перспективні цілі, використовувати сприятливі можливості, вчасно змінювати організаційну структуру підприємства); здатність управляти собою; здатність до саморегуляції відчуттів; психічна і емоційна врівноваженість; здатність до самоконтролю; тонкий художній смак; сенсорна пам'ять («пам'ять відчуттів»); відкритість до всього нового (постійно бути «в курсі подій»); об'єктивність; гнучкість поведінки; любов до дітей; здібність до співпереживання.

7. Особистісні якості, інтереси і схильності: креативність (уміння творчо підходити до вирішення задач, схильність до імпровізації); гнучкість (уміння гнучко реагувати на різні зміни в ситуаціях); оригінальність, винахідливість, різносторонність; активність; критичність; вимогливість; цілеспрямованість; дієвість; ініціативність; надійність, обов'язковість; відповідальність (здатність брати на себе відповідальність за результати своєї діяльності); наполегливість; дієвість (уміння захопити людей, активізувати їх діяльність, знайти якнайкращі засоби емоційно-вольових дій і правильно вибрати момент їх застосування); прагнення до порядку, технологічності і нормативності; уміння підкорятися вимогам, нормам організації; спостережливість (здатність побачити тенденції у формуванні умінь, навичок, зародженні потреб і інтересів), розвинена інтуїція; уміння прогнозувати, передбачати ситуацію; упевненість у собі, ерудованість, енергійність, самоконтроль і врівноваженість; потреба реалізувати свій особистий потенціал; прагнення до постійного особистісного зростання; прагнення до самопізнання і саморозвитку; допитливість; чіткі особисті цілі (знає чого хоче від своєї роботи); ділова хватка; здібність до планування організаторської діяльності; уміння пристосовуватися до умов навколишнього середовища, що змінюються; зовнішня привабливість (охайність, елегантність, хороші манери, вихованість, чітка, ясна і жива мова); артистизм; наявність відчуття гумору (надання позитивного впливу на психологічний клімат в групі); комунікабельність; терпимість; терпіння; уміння повести за собою; тактовність (здатність проявляти відчуття міри і знаходити якнайкращу форму взаємостосунків); схильність до роботи з дітьми; безоцінкове ставлення до людей; емпатія; уміння берегти таємницю; високий ступінь особистої відповідальності; інтерес і пошана до іншої людини.

8. Якості, що перешкоджають ефективності професійної діяльності: низький інтелектуальний рівень розвитку; вузькість кругозору; нездатність зіставляти і аналізувати факти; неуважність; погана пам'ять; нерішучість, невпевненість у собі; невміння управляти собою (запальність, імпульсивність); боязнь невдачі; нездатність приймати рішення; низька самооцінка; неорганізованість, недисциплінованість, безініціативність; замкнутість; безвідповідальність; егоїстичність; неврівноваженість, нетактовність; агресивність; гидливість; безпринципність, відсутність почуття обов'язку; схильність перекладати відповідальність на інших; відсутність інтересу до виконуваної роботи; низький рівень розвитку або відсутність організаторських і комунікативних здібностей; відсталість, ригідність (невміння, небажання змінюватися, змінювати поведінку під впливом навколишнього середовища); ригідність мислення (нездатність змінювати способи рішення задач відповідно до умов середовища, що змінюються; конформістська поведінка (залежність від чужої точки зору, схильність впливу ззовні); відсутність художнього смаку; відсутність схильності до роботи з людьми; невміння зрозуміти позицію іншої людини; психічна і емоційна неврівноваженість.


Тест «Конструктивний малюнок людини із геометричних фігур» (Е.Махоні, модифікація А.В.Лібіна). Проективний тест полегшує виявлення тих рис особистості, які дитина безпосередньо виявити не може, через те, що не вміє аналізувати свій внутрішній стан. Застосування будь-якої проективної методики вимагає дотримання певних правил:1) Досліджуваний не повинен знати, що саме вивчається. 2) Завдання, яке дається досліджуваному, повинно формулюватись у максимально невизначеній формі. 3) Під час дослідження має бути створена сприятлива та комфортна психологічна атмосфера. 4) Висновки за результатами дослідження можуть бути зроблені лише після співставлення з даними, одержаними в результаті застосування інших методик. Інструкція: Вам необхідно намалювати фігуру із 10 елементів, серед яких можуть бути трикутники, круги і квадрати. Ви можете збільшувати або зменшувати ці елементи (геометричні фігури) за розмірами, накладати їх один на одного в разі необхідності. Важливо, щоб всі ці три елементи в зображенні обов’язково були, а сума загальної кількості використаних фігур дорівнювали 10. Якщо ж при малюванні ви використали більше фігур, то зайві потрібно закреслити; якщо ж ви використали менше фігур, ніж десять, то необхідно домалювати решту. Зробіть малюнок за даною інструкцією. Опрацювання здійснюється так: підраховують кількість затрачених при зображені людини трикутників, кругів і квадратів (для кожного малюнка окремо), і результат записують у вигляді тризначних чисел, де сотні означають кількість трикутників, десятки – кількість кругів, одиниці – кількість квадратів. Ці тризначні числа складають так звану «формулу малюнку», згідно з якою відбувається класифікація за відповідними типами і підтипами. Типи: І. «керівник». Переважно це люди, які мають схильність до керівної і організаторської роботи. Орієнтовані на соціально значимі норми поведінки, можуть володіти даром хорошого оповідача, основаному на високому рівні мовленнєвого розвитку. Добре адаптуються в соціальній сфері. Домінування над іншими утримують у певних межах. Формули: 901, 910, 802, 811,820, 703, 712, 721, 730, 604, 613,622, 631, 640. Найбільш жорстко домінування над іншими виражено у підтипах 901, 910, 802, 811, 820; Вербальний керівник або «викладацький підтип» - 604, 613, 622, 631, 640. Слід пам’ятати, що виявлення таких рис залежить від рівня психічного розвитку. При високому рівні розвитку індивідуальні риси розвинуті, можуть реалізуватися, досить добре усвідомлюються. ІІ «відповідальний виконавець» – має багато рис типу «керівника, але у прийнятті відповідальних рішень часто можливі вагання, сумніви. «Вміє робити справу», високий професіоналізм, має високе почуття відповідальності і вимогливості до себе й інших, дуже цінує правоту, тобто характеризується підвищеною чутливістю до правдивості. Часто вони страждають на соматичні захворювання нервово походження як наслідок перевтоми. Формули: 505, 514,523, 532, 541, 550. ІІІ – «тривожно-недовірливий» - характеризується розмаїттям здібностей і обдарувань – від тонких ручних навиків до літературних здібностей. Людям цього типу здебільшого тісно у рамках однієї професії, вони можуть поміняти її на абсолютно протилежну і несподівану, мати також хобі, яке, по суті, є другою професією. Фізично не переносять і несподівану, мати також хобі, конфліктують через те з іншими людьми. Вирізняються підвищеною вразливістю і часто сумніваються в собі. потребують м’якого підбадьорювання. Формули малюнків: 406, 415, 424, 433, 442, 451, 460. Крім цього, 415 – «поетичний підтип» – в основному особи, які мають таку формулу малюнка, поетичний дар; 424 – підтип людей, для яких характерна фраза «Як це можна погано працювати? Я собі не уявляю, як це можна погано працювати». Люди старанні в роботі. ІV – «вчений». Такі люди легко абстрагуються від реальності, мають «концептуальний розум», вирізняються здатністю розробляти «на все» свої теорії. В основному наділені душевною рівновагою раціонально продумують свою поведінку. Формули малюнків: 307, 316, 325, 334, 343, 352, 361, 370. Підтип 316 характеризується здібностями створювати теорії, переважно глобальні, або виконувати або виконувати велику і складну координаційну роботу; 325 – підтип, що характеризується великим захопленням у пізнанні життя, здоров’я біологічними дисциплінами, медициною. Представники цього типу часто зустрічаються серед осіб, які займаються синтетичними видами мистецтва: кіно цирк театрально-видавнича режисура, мультиплікація і т.п. V – «інтуїтивний». Людицього типу мають дуже чутливу нервову систему високу її виснаженість. Легше працюють, переключаючись від однієї діяльності на іншу, часто є «адвокатами меншості», за якою – нові можливості. У них підвищена чутливість до новизни. Альтруїстичні, часто турбуються про інших, мають гарні ручні навички і образну уяву, що дає можливість займатися технічними видами творчості. Виробляють свої норми моралі, здатні на внутрішній самоконтроль, негативно реагують на посягання на їх свободу. Формули малюнків: 208, 217, 226, 235, 244, 253, 262, 271, 280. підтип 235 – часто зустрічається серед професійних психологів або осіб з підвищеним інтересом до психології людей; 244 – має здібності до літературної творчості; 217 – здібний до винахідницької діяльності; 226 – велика тяга до новизни, ставить дуже високі критерії досягнень для себе.

VІ – «винахідник, конструктор, художник». Часто зустрічається серед осіб з технічною «жилкою». Це люди з багатою уявою, просторовим баченням, часто займаються найрізноманітнішими видами технічної, художньої та інтелектуальної творчості. Часто інтровертовані; так само як і інтуїтивний тип, живуть власними моральними нормами, не сприймають ніяких впливів збоку, крім самоконтролю. Емоційні, одержимі власними оригінальними ідеями. Формули малюнків: 109, 118, 127, 136, 145, 019, 028, 037, 046. Підтип 019 – зустрічається серед осіб, які добре володіють аудиторією; 118 – тип з найбільш сильно вираженими конструктивними можливостями і здібністю до винаходів.

VІІ – «емотивний». Володіють підвищеним співпереживанням щодо інших людей, тяжко переживають «жорстокі кадри фільму», можуть бути надовго «вибитими з колії» і бути враженими жорстокими подіями. Проблеми і турботи інших людей знаходять у них співпереживання і співчуття, на які вони витрачають багато власної енергії, через те стає проблематичною реалізація їх власних здібностей. Формули малюнків: 550, 451, 460, 352, 361, 370, 253, 262, 271, 280, 154, 163, 172, 181, 190, 055, 064, 073, 082, 091.

VІІІ – для нього характерна тенденція, протилежна емотивному типові. Не відчуває переживань інших людей, ставиться до них не уважно, навіть посилюють тиск на цих людей. Якщо це добрий спеціаліст, то він може заставити інших робити те, що вважає потрібним. Інколи для нього характерна «черствість», яка виникає ситуативно, коли через якісь причини людина замикається у колі власних проблем. Формули малюнків: 901, 802, 703, 604, 505, 406, 307, 208, 109.

 
 
 

 





Поделиться с друзьями:


Дата добавления: 2015-09-20; Мы поможем в написании ваших работ!; просмотров: 1028 | Нарушение авторских прав


Поиск на сайте:

Лучшие изречения:

Неосмысленная жизнь не стоит того, чтобы жить. © Сократ
==> читать все изречения...

2316 - | 2020 -


© 2015-2024 lektsii.org - Контакты - Последнее добавление

Ген: 0.012 с.