Лекции.Орг


Поиск:




Категории:

Астрономия
Биология
География
Другие языки
Интернет
Информатика
История
Культура
Литература
Логика
Математика
Медицина
Механика
Охрана труда
Педагогика
Политика
Право
Психология
Религия
Риторика
Социология
Спорт
Строительство
Технология
Транспорт
Физика
Философия
Финансы
Химия
Экология
Экономика
Электроника

 

 

 

 


Класифікація комп'ютерних мереж




Під комп'ютерною мережею розумітимемо сукупність взаємозалежних через канали передачі даних комп'ютерів, що забезпечують користувачів засобами обміну інформацією і колективним використанням ресурсів мережі: апаратних, програмних та інформаційних.

Об'єднання комп'ютерів у мережу дає змогу спільно використовувати дороге устаткування - диски великої ємності, принтери, основну пам'ять, мати загальні програмні засоби і дані. Основним призначенням мережі є забезпечення простого, зручного і надійного доступу користувача до розподілених загальносітьових ресурсів і організація їхнього колективного використання при надійному захисті від несанкціонованого доступу, а також забезпечення зручних і надійних засобів передачі даних між користувачами мережі.

Комп'ютерні мережі класифікуються за такими ознаками:

Розглянемо класифікацію докладніше.

Штучні мережі (псевдомережі) дають змогу зв'язувати комп'ютери разом через послідовні або рівнобіжні порти і не потребують додаткових пристроїв. Основна вада - низька швидкість передачі даних і можливість з'єднання тільки двох комп'ютерів.

Реальні мережі дають змогу зв'язувати комп'ютери за допомогою спеціальних пристроїв комутації і фізичного середовища передачі даних. Основна вада - потреба додаткових пристроїв. Надалі, вживаючи термін "комп'ютерна мережа", матимемо на увазі реальні мережі.

Локальні мережі (LAN - Local Area Network; ЛОМ - локальні обчислювальні мережі) зв'язують користувачів одного чи декількох прилеглих приміщень будинків одного підприємства, установи. Локальні мережі набули дуже широкого поширення, оскільки зазвичай майже 80-90% інформації циркулює поблизу джерел її створення, і лише 10-20% інформації, що опрацьовується, пов'язано з віддаленими взаємодіями.

Локальні мережі можуть мати будь-яку структуру, але найчастіше комп'ютери в локальній мережі пов'язані єдиним високошвидкісним каналом передачі даних. В якості каналу може використовуватися, зокрема, коаксіальний або оптичний кабель. Відстані між ПК у локальній мережі щонайбільше - до 10 км, а при використанні радіоканалів зв'язку - до 20 км. Як правило, в локальних мережах канали є власністю організацій, що спрощує їх експлуатацію.

Регіональні (міські) мережі (MAN - Metropolitan Area Network) поєднують користувачів міста, області, невеликих країн. В якості каналів зв'язку найчастіше використовуються телефонні лінії. Відстані між вузлами мережі становлять 10-1000 км.

Глобальні мережі (WAN - Wide Area Network) поєднують користувачів, розташованих по усьому світі, і часто використовують супутникові канали зв'язку, що дозволяють з'єднувати вузли мереж зв'язку і ПК, що знаходяться практично на будь-якій відстані один від одного.

Мережі відділів використовуються невеликою групою співробітників в основному з метою поділу дорогих периферійних пристроїв, додатків і даних; мають один-два файлових сервера і не більше тридцяти користувачів; звичайно не розділяються на підмережі; створюються на основі якої-небудь однієї мережної технології; можуть працювати на базі однорангових мережних ОС.

Мережі кампусів поєднують мережі відділів у межах окремого будинку чи однієї території площею в кілька квадратних кілометрів, при цьому глобальні з'єднання не використовуються. На рівні мережі кампуса виникають проблеми інтеграції і управління неоднорідним апаратним і програмним забезпеченням.

Корпоративні мережі поєднують велику кількість комп'ютерів на всіх територіях окремого підприємства. Для корпоративної мережі характерні:

масштабність - тисячі комп'ютерів користувачів, сотні серверів, величезні обсяги збережених і переданих по лініях зв'язку даних, безліч різноманітних додатків;

високий рівень неоднорідності - типи комп'ютерів, комунікаційного устаткування, операційних систем і додатків різні;

використання глобальних зв'язків - мережі філій з'єднуються за допомогою телекомунікаційних засобів, у тому числі телефонних каналів, радіоканалів, супутникового зв'язку.

Функціональні можливості мережі визначаються тими послугами, що вона надає користувачу. Для реалізації кожної з послуг мережі і доступу користувачів до цієї послуги розробляється спеціальне програмне забезпечення. В даний час поширені дві концепції побудови такого програмного забезпечення.

У першій концепції мережне програмне забезпечення орієнтоване на надання багатьом користувачам ресурсів певного загальнодоступного головного комп'ютера мережі, що називається файловим сервером. Цю назву він одержав тому, що основним ресурсом головного комп'ютера є файли. Це можуть бути файли, що містять програмні модулі чи дані. Файловий сервер - це найзагальніший тип сервера. Звісно, ємність дисків файлового сервера повинна бути більшою, ніж на звичайному комп'ютері, тому що він використовується багатьма комп'ютерами. У мережі може бути кілька файлових серверів. Можна назвати й інші ресурси файлового сервера, надані в спільне використання користувачам мережі, наприклад, принтер, модем, пристрій для факсимільного зв'язку. Мережне програмне забезпечення, що керує ресурсами файлового сервера і надає до них доступ багатьом користувачам мережі, в основному, розміщається на файловому сервері; на комп'ютерах користувачів (робочих станціях) встановлюється тільки невелика оболонка, що забезпечує інтерфейс між програмами, що звертаються по ресурси, і файловим сервером.

В другій концепції, що називається архітектурою «клієнт-сервер», програмне забезпечення орієнтоване не тільки на колективне використання ресурсів, але і на їхню обробку за місцем розміщення ресурсу по запитах користувачів. Клієнт комп'ютерної мережі - персональний комп'ютер (робоча станція), що має доступ до спільно використовуваних ресурсів іншого комп'ютера (чи мережі). Сервер комп'ютерної мережі - комп'ютер, що надає свої ресурси для спільного використання.

Програмні системи архітектури «клієнт-сервер» складаються з двох частин: програмного забезпечення сервера і програмного забезпечення користувача-клієнта. Робота цих систем організується таким чином, що програми-клієнти виконуються на комп'ютері користувача і посилають запити до програми-сервера, що працює на комп'ютері загального доступу. Основна обробка даних робиться потужним сервером, а на комп'ютер користувача посилаються тільки результати виконання запиту.

У локальних мережах невеликих організацій широке поширення одержали однорангові мережі. Такі мережі просто поєднують можливості всіх ПК, які при цьому абсолютно рівноцінні, тобто мають однаковий ранг. У залежності від спрямованості потоку інформації в одноранговій комп'ютерній мережі будь-який комп'ютер може бути або сервером (що надає ресурси), або клієнтом (споживачем ресурсів).





Поделиться с друзьями:


Дата добавления: 2015-09-20; Мы поможем в написании ваших работ!; просмотров: 689 | Нарушение авторских прав


Поиск на сайте:

Лучшие изречения:

Чтобы получился студенческий борщ, его нужно варить также как и домашний, только без мяса и развести водой 1:10 © Неизвестно
==> читать все изречения...

2471 - | 2352 -


© 2015-2025 lektsii.org - Контакты - Последнее добавление

Ген: 0.009 с.