Лекции.Орг


Поиск:




Категории:

Астрономия
Биология
География
Другие языки
Интернет
Информатика
История
Культура
Литература
Логика
Математика
Медицина
Механика
Охрана труда
Педагогика
Политика
Право
Психология
Религия
Риторика
Социология
Спорт
Строительство
Технология
Транспорт
Физика
Философия
Финансы
Химия
Экология
Экономика
Электроника

 

 

 

 


Сукупність правил взаємодії клієнта та сервера називають протоколом




На початку 70-х років розроблено спеціальний протокол міжмережної взаємодії, який назвали протоколом ТСР/ІР (Тransfer Control/Internet Protocol).

ТСР (Transfer Control Protocol) - протокол управління пересиланням даних. Він визначає правила розбиття інформації на пакети певного розміру та формату, їх доставки до адресата певними маршрутами й об'єднання пакетів в єдине ціле.

ІР (Іпternet Protocol) - протокол міжмережної взаємодії. Він дає можливість коректно пересилати інформацію між комп'ютерами, які мають різну архітектуру та різні операцій­ні системи.

НТТР (HyperText Transfetr Protocol) - протокол служби WWW. Це протокол пересилання і відображення гіпертексту, тобто wеЬ-сторінок. Він дає змогу за допомогою спеціальних програм - броузерів - отримувати і переглядати wеЬ-сторінки.

Протоколи електронної пошти: SМТР, РОРЗ та ІМАР.

SМТР (Simple Mail Transfer Protocol) - простий прото­кол пересилання повідомлень. Він дає змогу пересилати пош­тові повідомлення від комп'ютера користувача на сервер.

РОРЗ та ІМАР дають змогу користувачеві забирати або читати повідомлення з поштового серверу. РОРЗ (Роst Offise Protocol) - протокол поштового відділення, ІМАР (Іпternet Mail Access Protocol) - протокол доступу до електронної пош­ти, їхні принципи роботи мало чим відрізняються, і зазвичай немає різниці, який протокол використовувати.

FТР (File Transfer Protocol) - протокол пересилання файлів. Він дає змогу пересилати файли будь-яких форматів із FТР-серверу на комп'ютер користувача або навпаки.

З розвитком мобільного зв'язку значно зросла роль елект­ронних повідомлень. Протокол WАР надає доступ до сервісів Інтернет користувачам мобільних телефонів, пейджерів, елект­ронних органайзерів, що використовують різні стандарти зв'язку.

 
 

 

Приклади доменів за призначенням

.

сom комерційні компанії
net провайдери
edu освітні організації
mil військові організації
gov державні організації
org суспільні організації

 

 

Домени за територіальним принципом

ua Україна
uk Великобританія
ru Росія
fr Франція
ca Канада
jp Японія
ch Китай
it Італія.

Провайдер – постачальник, який здійснює персональний доступ в Інтернет. Абонент з’єднує свій комп’ютер з сервером доступу за допомогою модему по звичайній телефонній лінії або по виділеному каналу зв’язку.





Поделиться с друзьями:


Дата добавления: 2015-09-20; Мы поможем в написании ваших работ!; просмотров: 682 | Нарушение авторских прав


Поиск на сайте:

Лучшие изречения:

Ваше время ограничено, не тратьте его, живя чужой жизнью © Стив Джобс
==> читать все изречения...

2264 - | 2207 -


© 2015-2025 lektsii.org - Контакты - Последнее добавление

Ген: 0.011 с.