Лекции.Орг

Поиск:


Устал с поисками информации? Мы тебе поможем!

Догляд за хворими на захворювання опорно-рухового апарату
Хворі, які страждають від захворювань опорно-рухового апарату, при роз­витку ускладнень часто перебувають на стаціонарному лікуванні в терапевтич­них або спеціалізованих ревматологічних відділеннях лікарень або клінік. Зага­льний і спеціальний медичний догляд із цією патологією передбачає високий рівень підготовки медичного персоналу не лише в галузі вузькопрофільній, але і в етико-психологічній, деонтологічній. Від медичного персоналу вимагається чітка і оперативна реалізація лікарських призначень, висока виробнича дисци­пліна, виняткова взаємовимогливість і відповідальність при виконанні заходів догляду. Медичний персонал повинен стежити за загальним станом хворого, частотою пульсу, дихання, рівнем артеріального тиску, зовнішнім виглядом, зміною кольору шкірних покривів над ураженими суглобами і т. д.

У зв'язку з обмеженою рухливістю таких хворих потрібно створити їм зручне положення в ліжку, систематично змінювати натільну і постільну білизну, своєчасно попереджувати утворення пролежнів, стежити за регу­лярним випорожненням кишечника.

Фельдшер повинен ознайомитись з планом обстеження хворих, особ­ливостями дієтичного, медикаментозного та немедикаментозного лікування, його можливими побічними ефектами. Деякі хворі потрапляють на стаціо­нарне лікування з вираженим болем у суглобах, порушенням їх функцій, підвищенням температури тіла. Все це потребує від медичного персоналу максимальної уваги до хворого, терпіння, доброзичливості, співчуття. По­стіль хворого повинна бути зручною, м'якою. Болючі суглоби потрібно захистити від можливих мікротравм. За призначенням лікаря на суглоби накладають зігрівальні компреси (сухі, спиртові, з медичної жовчі). Фель­дшер забезпечує виконання призначень лікаря, дотримуючись медичної етики та деонтології, подає медичні препарати у призначених для цієї мети мензурках, стежить за можливими побічними ефектами лікування (диспептичні розлади й біль під грудьми під час лікування нестероїдними засобами та кортикостероїдами, алергічні реакції), доповідає про їх виникнення лікареві.

Для створення зручного положення необхідно дещо підняти головний кінець ліжка або покласти під спину і голову хворого кілька подушок. Якщо хворий неспроможний самостійно вмиватися, його руки і обличчя ДВІЧІ гримі на день протирають зволоженим рушником.

Хворим на ревматизм, ревматоїдний артрит в гострий період хвороби треба ДОТРИМУВАТИСЯ СУВОРОГО ЛІЖКОВОГО режиму. Особливо ретельно треба слідкувати

за станом шкіри, суглобів. У таких хвирих часто з'являються пролежні. Тому

щодня, а то і декілька разів на день, перестеляють постіль, протирають шкіру дезінфікуючим розчином і часто змінюють положення тіла.


Дата добавления: 2015-09-20; Мы поможем в написании ваших работ!; просмотров: 1282 | Нарушение авторских прав | Изречения для студентов


Читайте также:

Поиск на сайте:

Рекомендуемый контект:

© 2015-2021 lektsii.org - Контакты - Последнее добавление

Ген: 0.002 с.