Лекции.Орг

Поиск:


Устал с поисками информации? Мы тебе поможем!

Варіант 3
 

1. Хворому Б. 58 років декілька днів тому фіксовано частковий знімний пластинковий протез. Скарги на різкий біль у ділянці перехідної складки, який посилюється при жувальних рухах. Об'єктивно: в межах 17, 16, 25, 26, 27 зубів слизова оболонка гіперемована, болюча при дотику. Що повинен зробити стоматолог-ортопед у цій ситуації?

A Провести корекцію краю базису знімного протеза в ділянці декубітальних виразок

B Провести пряме перебазування знімного протеза

C Провести непряме перебазування знімного протеза

D Провести артикуляційну корекцію жувальної поверхні штучних зубів

E Виготовити новий частковий знімний пластинковий протез

 

2. Хворій А., 65 років, з діагнозом алергічний стоматит на акрилові пластмаси планується виготовити частковий знімний пластинковий протез. Проби на складові пластмаси позитивні. З якого матеріалу необхідно виготовити базис протеза у даного хворого.

A З металу

B З безколірної пластмаси

C З еластичної пластмаси

D З самотвердіючої пластмаси

E З фарфору

 

3. Хворому А., 60 років, при наявності дефекту І класу за Кеннеді на верхній щелепі ( відсутні премоляри і моляри )виготовили частковий знімний пластинковий протез із фарфоровими зубами. На нижній щелепі - інтактний зубний ряд. Які можливі ускладнення під час користування протезом? .

A Стертість антагоністів фарфорових зубів

B Стертість фарфорових зубів

C Зміна кольору фарфорових зубів

D Алергічна реакція на фарфор

E Токсична реакція на фарфор

 

4. У пацієнта М. на етапі перевірки конструкції і фіксації часткового знімного протезу на в/щ відмічається його балансування. Особливістю протезного ложа даного пацієнта є виражений торус твердого піднебіння. Що могли викликати балансування протезу?

A Не проведено ізоляцію торуса.

B Порушено режим полімеризації пластмаси.

C Неправильно визначена ЦО.

D Неправильне розташування кламерів на опорних зубах.

E Неправильно проведено постановка штучних зубів.

 

5. Пацієнтка Х., 47 років, вчителька; скарги на значний дискомфорт, підвищений блювотний рефлекс, значне порушення мови після протезування частковим знімним пластинковим протезом. Об'єктивно: на верхній щелепі відсутні 13, 12, 11, 21, 22 зуби, зубні ряди звужені, макроглосія, слизова оболонка протезного ложа без патологічних змін, наявний пластинковий пластмасовий протез фіксується добре. Які дії лікаря?

A Виготовити новий знімний протез із металевим базисом

B Вкоротити штучні зуби у протезі

C Вкоротити край протеза

D Провести перебазування протеза

E Рекомендувати консультацію у логопеда

 

 

6. На скільки бічні зуби мають перекривати базисом ЧЗП, щоб запобігти зануренню у підлеглі тканини і відшаруванню ясеневого краю у пришийкових ділянках природніх зубів?

A На 1/3 висоти коронки

B На 2/3 висоти коронки

C Не мають перекриватися

D На ¼ висоти коронки

Е На ½ висоти коронки.

 

7. Пацієнт К., 40 років, звернувся до лікаря-стоматолога з метою протезування. На верхню щелепу вирішено виготовити ЧЗП. При об’єктивному обстеженні виявлено виражений торус твердого піднебіння. З метою запобігти контакту базису протеза зі слизовою оболонкою на внутрішній поверхні базису ЧЗП в ділянці торусу створено ізоляцію. Якої глибини ізоляція є найбільш доцільною?

A 1 мм

B 0,5 мм

C 2 мм

D 2,5 мм

Е 1,5 мм.

 

8. Хвора Д. 50 років, звернулася у клініку з метою протезування На верхній щелепі було виготовлено ЧЗП з камерною фіксацією на 16 і 23 зуби. Пацієнтка звернулася повторно зі скаргами на неможливість користування ЧЗП внаслідок підвищеного блювотного рефлексу. Яка має бути тактика лікаря стоматолога-ортопеда?

A Виготовити новий ЧЗП на в/щ

B Провести корекцію ЧЗП

C Вкоротити базис ЧЗП у задній третині твердого піднебіння

D Провести перебазування ЧЗП.

 

9. У клініку з метою протезування звернувся пацієнт М., 37 років. При об’єктивному обстеженні виявлено, що у пацієнта глибокий прикус. Найбільш доцільною конструкцією є ЧЗП з камерною фіксацією на верхню щелепу. Яким має бути розташування базису протеза по відношенню до природних зубів у фронтальному відділі?

A Фронтальна ділянка звільняється від базису

B Фронтальна ділянка перекривається базисом на 2 мм

C Фронтальна ділянка перекривається базисом на 0,5 мм

D Фронтальна ділянка перекривається базисом на 1 мм

Е Фронтальна ділянка перекривається базисом на 1,5 мм.

 

10. У клініку повторно звернувся пацієнт С., 33 роки, зі скаргами на не можливість користування ЧЗП на верхній щелепі внаслідок його балансування. При об’єктивному обстеженні виявлено, що бугри верхньої щелепи не перекриваються базисом протезу. Що має зробити лікар-стоматолог з метою стабілізації і покращення фіксації протеза?

А Виготовити новий протез, базис якого перекриває бугри верхньої щелепи

B Підігнути кламера ЧЗП

C Провести перебазування протезу

D Вкоротити базис ЧЗП.

 

Тестові завдання до теми:

«Перевірка конструкції часткових знімних протезів»


Дата добавления: 2015-09-20; Мы поможем в написании ваших работ!; просмотров: 559 | Нарушение авторских прав | Изречения для студентов


Читайте также:

Поиск на сайте:

Рекомендуемый контект:

© 2015-2021 lektsii.org - Контакты - Последнее добавление

Ген: 0.003 с.