Лекции.Орг


Поиск:




Категории:

Астрономия
Биология
География
Другие языки
Интернет
Информатика
История
Культура
Литература
Логика
Математика
Медицина
Механика
Охрана труда
Педагогика
Политика
Право
Психология
Религия
Риторика
Социология
Спорт
Строительство
Технология
Транспорт
Физика
Философия
Финансы
Химия
Экология
Экономика
Электроника

 

 

 

 


Зародження трагедії, її структура. Арістотель про поетику трагедії




Трагедія (грец. «пісня цапів») — драматичний твір, який ґрунтується на гострому, непримиренному конфлікті особистості, що прагне максимально втілити свій творчий потенціал, з об'єктивною неможливістю його реалізації. Як же виникла трагедія – це питання й донині залишається складним й до кінця невирішеним. Цьому питанню (проблемі) присвячено десятки наукових досліджень, у яких висувалися найрізноманітніші гіпотези щодо походження трагедії. І все ж нині переважає думка, що не одне, а декілька джерел привели до появи драматичної дії, яку назвали трагедією. Безперечно, вона не могла виникнути відразу без створеної в попередні часи міцної основи. Такою основою - і про це свідчать усі гіпотетичні докази - була щедра й плідна народна творчість у вигляді культових обрядів, мімічних ігор і т.д. Найголовнішими джерелами трагедії є: народні свята на честь бога родючості й виноградарства Діоніса; народні свята на честь богині родючості й хліборобства Деметри; надзвичайно поширений культ героїв; суворий культ померлих.
Трагедія на шляху свого становлення проходить ряд стадій, розвиваючись, на думку більшості дослідників, із дифірамбічного хорового твору мешканців стародавнього Пелопоннесу. Арістотель пише про цей процес: "від заспівувачів дифірамба... трагедія розрослася потроху, бо поети розвивали в ній її риси у міру виявлення. Нарешті, зазнавши багато змін, трагедія зупинилась, набувши нарешті притаманну їй природу. Що стосується числа акторів, то Есхіл перший довів його з одного до двох, обмежив хорові частини і надав головну роль діалогу, а Софокл ввів трьох акторів та декорації".

Структура античної трагедії:

1. пролог – виклад попередньої історії або коментар до того, що має відбутися

2. парод – урочистий вихід хору

3. епісодій – поява актора

4. ексод – фінальна пісня

За Арістотелем трагедія – наслідування, що відбувається засобами дії, а не розказуванням, і яке здійснює очищення пристрастей (катарсис) через співчуття і страх. Трагедія – наслідування важливої і закінчуваної дії, що має певний об’єм. У трагедії має суворо дотримуватися єдність сюжету, або органічна єдність структури, - ніякої іншої єдності Арістотель не вимагав.
Арістотель вважав, що кожна трагедія має складатися з шести частин, а саме: фабула (сюжет), характер, думка, сценографія, мова та музика. Найважливіша з цих частин — склад подій, оскільки трагедія є зображенням не людей, а дій і нещасливої долі. Поети піклуються не про те, щоб зображувати характери, а про те, щоб зображувати дії. Таким чином, дія і фабула є метою трагедії, а мета важливіша понад усе. А мета трагедії - зобразити якусь дію.

Аналізуючи елементи, необхідні гарній фабулі, Арістотель називає три такі елементи — це перипетія, пізнавання та страждання (пафос). Як перипетію Аристотель розуміє неочікувану зміну у ході подій, коли хід подій стає протилежним. Пізнавання — перехід від незнання до знання і відповідно - від дружби до ворожнечі. І страждання — це частина дії, коли на сцені герой помирає, страждає від болю тощо. Даючи рекомендації, Арістотель пише як правильно потрібно зображувати страждання і страх на сцені.

 





Поделиться с друзьями:


Дата добавления: 2015-08-18; Мы поможем в написании ваших работ!; просмотров: 2239 | Нарушение авторских прав


Поиск на сайте:

Лучшие изречения:

Настоящая ответственность бывает только личной. © Фазиль Искандер
==> читать все изречения...

2310 - | 2034 -


© 2015-2024 lektsii.org - Контакты - Последнее добавление

Ген: 0.01 с.