Лекции.Орг

Поиск:
Основні поняття. Гравітаційне збагачення - збагачення вугілля, засноване на розходженні щільностей компонентів, що розділяються
Гравітаційне збагачення - збагачення вугілля, засноване на розходженні щільностей компонентів, що розділяються, що відбувається під дією сил ваги й опори середовища , що розділяє.

При прямуванні в середовищах тіла відчувають дію таких сил: ваги G, піднімальної (архімедової) G1 і опори середовища P.

Сила ваги G спрямована униз і залежить від обсягу тіла і його щільності. Піднімальна сила G1 спрямована нагору і залежить від обсягу тіла і щільності середовища.

Сила опори середовища Р залежить від розмірів тіла, щільності середовища, швидкості прямування тіла і гідродинамічних параметрів середовища.

Рівнодіюча сил, що діють на тіло:

(9.1)

Поділ часток по щільності залежить від співвідношення чинних на них сил: при R<0 частки піднімаються на гору, при R>0 осаджуються і при R=0 знаходяться в зваженому стані. При цьому частки з меншою щільністю будуть знаходитися поверх, а з більшою щільністю - знизу.

Середовищами , що розділяють, застосовуваними при гравітаційному збагаченні, можуть бути важкі суспензії (суспензії тонко здрібненого мінералу у воді), важкі рідини, вода і повітря. На ефективність гравітаційного збагачення впливають фізичні властивості середовищ , що розділяють - щільність і грузькість. З зменшенням щільності середовища , що розділяє , ефективність гравітаційного збагачення знижується.

Грузькість середовища - внутрішнє тертя при відносному переміщенні елементарних шарів рідини або газу. Вона залежить від сил взаємодії між молекулами. З підвищенням температури грузькість рідини зменшується, а газу - збільшується. З зменшенням грузькості середовища , що розділяє , ефективність гравітаційного збагачення підвищується.

Продукти гравітаційного збагачення характеризуються щільністю поділу для концентрату <1400(1500) кг/м³; промпродукту =1400(1500)-1800 кг/м³ і відходів >1800 кг/м³.

 


Дата добавления: 2015-01-29; Мы поможем в написании ваших работ!; просмотров: 478 | Нарушение авторских прав


Поиск на сайте:

Лучшие изречения:

Два самых важных дня в твоей жизни: день, когда ты появился на свет, и день, когда понял, зачем. © Марк Твен
==> читать все изречения...

151 - | 144 -


© 2015-2023 lektsii.org - Контакты - Последнее добавление

Ген: 0.004 с.