Лекции.Орг

Поиск:


Лекційного заняття № 12
з теми:

 

(І ч)

Навчальний предмет:«Фізіологія»

Спеціальність:№ 5.12010102 «Сестринська справа»

Підготувала: Гоцуляк І.В.,

1.Загальна фізіологічна характеристика системи травлення.

Система травленняце сукупність виконавчих структур (органи травного каналу і травні залози) та апарату регуляції (нервова і гуморальна), які своїми функціями забезпечують процеси гідролізу поживних речовин (білків, жирів, вуглеводів) до мономерів і їх всмоктування в кров і лімфу для транспортування до клітин організму відповідно до потреб метаболізму.

Виконавчі структури - травний канал і травні залози - здійснюють такі функції:

Моторна функціявиконується поперечно-посмугованими м'язами, що забезпечують процеси ссання, жування, ковтання, та гладкими - які здійснюють переміщення хімусу, починаючи з нижньої третини стравоходу в наступні відділи, його перемішування і просування по травному каналу в дис-тальному напрямку.

Секреторна функція - забезпечується секреторними залозами травного каналу; слинними, шлунковими і підшлунковою, печінки, кишок, які виділяють травні секрети - ферменти, слиз, воду й мінеральні речовини, що здійснюють гідроліз білків, жирів, вуглеводів до мономерів, беруть участь у захисних функціях.

Всмоктувальна функція (всмоктування) — виконується епітеліальними структурами слизової оболонки травного каналу, через які здійснюється транспортування речовин з порожнини травного каналу в кров та лімфу, їх надходження до клітин організму.

Продукти гідролізу білків, жирів, вуглеводів, що надходять у внутрішнє середовище організму, є джерелами енергії в клітинах організму для виконання фізіологічних функцій. Концентрація поживних речовин підтримується сталою у внутрішньому середовищі завдяки регуляції балансу між споживанням відповідних речовин та їх витратами. Сигналізація про гомеостаз поживних речовин у внутрішньому середовищі організму та наповнення травного каналу надходить у мотиваційні центри гіпоталамуса — центри голоду або насичення, активація яких регулює споживання їжі.


Дата добавления: 2015-05-05; Мы поможем в написании ваших работ!; просмотров: 490 | Нарушение авторских прав | Изречения для студентов


Читайте также:

Поиск на сайте:

Рекомендуемый контект:
© 2015-2021 lektsii.org - Контакты - Последнее добавление

Ген: 0.002 с.