Лекции.Орг


Поиск:




Категории:

Астрономия
Биология
География
Другие языки
Интернет
Информатика
История
Культура
Литература
Логика
Математика
Медицина
Механика
Охрана труда
Педагогика
Политика
Право
Психология
Религия
Риторика
Социология
Спорт
Строительство
Технология
Транспорт
Физика
Философия
Финансы
Химия
Экология
Экономика
Электроника

 

 

 

 


Чи проводила Центральна Рада власну зовнішню політику і які її результати7




Перші кроки Центральної Ради в галузі зовнішньої політики пов’язані з літом 1917 року, коли її відвідав аташе японського посольства у Петрограді Ашіда. Тоді ж у серпні, приїхав до Києва французький журналіст Жан Полісіе з напівофіційною місією для встановлення зв’язків у колах Центральної Ради. У жовтні 1917 року до Києва прибули французькі представники – генерал Табуї та полковник пер льє, котрих цікавив стан справ у галузі військового будівництва.

Проте інтенсивна дипломатична діяльність Центральної Ради почалася після поновлення Всеукраїнського Тимчасового уряду і проголошення УНР. В листопаді 1917 року різко зріс інтерес Антанти до України. до Києва прибули військові місії Англії, Франції, Японії, Румунії, Сербії та Бельгії. Київ ставав центром дипломатичної діяльності Антанти., яка була зацікавлена в збереженні східного фронту війни проти Німеччини. На початок січні 1918 року у Києві вже були офіційні представництва Франції і Англії. Франція пропонувала Україні позику грішми, технічним приладдям тощо, пропонувала допомогу й Румунія. Встановилися відносини з Чехословаччиною в особі голови Чехословацької Національної Ради Т. Макарика.

Дипломатичні відносини Центральної Ради з державами Антанти обірвалися коли Україна почала мирні переговори з Австрією та Німеччиною.

З боку УНР ці переговори були вимушеними обставинами громадської війни і війни з РСФСР, які розпочалися в грудні 1917 року. Нечисленні об’єднані сили РСФСР і УРСР тіснили переважаючі петлюрівські війська, які стрімко танули внаслідок успішної більшовицької агітації. Центральна Рада, допустивши ряд серйозних політичних помилок протягом 1917 р. позбавилася широкої опори серед власного народу і тому змушена була звернутися за допомогою до Німеччини.

Але Німеччина вже вела переговори з РСФСР у Бресті і 15 грудня 1917 р. між ними було підписано перемир’я. 22 грудня до Бреста прибула делегація РСФСР на чолі з Л. Троїцьким для переговорів про заключення сепаратного миру з Німеччиною та Австро-Угорщиною. За цих умов німецькою передумовою дополи Центральної Ради проти РСФСР стало оголошення незалежності УНР (адже за ІІІ Універсалом УНР проголошується складовою частиною федеративної Росії). Ця передумова й була висунута перед Центральною Радою в Бресті, куди прибула її делегація 1 січня 1918 р.

До складу делегації, очолюваної В.Голубовичем, входили також М. Любинський, М. Полоз, О. Севрюк, М.Левитський та С. Остапенко. Делегація отримала інструкцію: відстояти українські землі в складі Австро-Угорщини; Галичину, Буковину, Закарпаття, Холмщину і Підляшшя – для їх включення до складу УНР. У разі відмови Австро-Угорщини поступитися землями треба було домагатися створення з ним окремого коронного краю з широкою автономією.

Австро-Угорщина не погоджувалася на передачу Галичини та Буковини Україні: це ускладнювало б відносини Австро0Угорщини з Польщею, і вона рішуче відкинула цю вимогу української делегації. Разом з тим Австро-Угорщина як і Німеччина, сподівалася дістати хліб з України і теж вимагала офіційного проголошення Української Незалежної республіки.

20 січня 1918 р. було оголошено перерву в переговорах Німеччини і Австро-Угорщини з Центральною Радою. З 22 до 25 січня 1918 р. тривали засідання Малої Ради в Києві, на яких обговорювалося питання незалежності, і в ніч на 25 січня було проголошено 4 Універсал Центральної Ради про державну незалежність УНР.

9 лютого 1918 р. делегація Центральної Ради підписала з представниками країн Четвертого союзу (Німеччина, Австро-Угорщина, Туреччина, Болгарія) мирний договір. Але миру на Україну він не приніс. У республіці лютувала війна між прихильниками радянської влади та Центральної Ради. Останніх було значно менше: на момент підписання договору Центральна Рада вже втікала з Києва на Волинь. Її представники у Бресті просили в німців військової допомоги.

Брестський мир встановив кордони між Україною і Австро-Угорщиною на основі довоєнних кордонів Росії з Австро-Угорщиною. У тому також була таємна стаття про поділ Галичини на польську і українську і об’єднання української Галичини з Буковиною у єдиний край.

Додатковими умовами брестського договору були – збройна допомога союзників України для боротьби з більшовиками та позика їй в сумі мільярд карбованців.

Радимо прочитати:

Винниченко В. Відродження нації, т. 1 К., 1990;

Історія України. Курс лекцій – К., 1992;

Полянська-Василенко Н., Історія України. т. 2. К., 1992;

Субтельний О. Україна. Історія К., 1991;

 





Поделиться с друзьями:


Дата добавления: 2016-11-12; Мы поможем в написании ваших работ!; просмотров: 303 | Нарушение авторских прав


Поиск на сайте:

Лучшие изречения:

Своим успехом я обязана тому, что никогда не оправдывалась и не принимала оправданий от других. © Флоренс Найтингейл
==> читать все изречения...

2351 - | 2156 -


© 2015-2024 lektsii.org - Контакты - Последнее добавление

Ген: 0.009 с.