Лекции.Орг


Поиск:




Категории:

Астрономия
Биология
География
Другие языки
Интернет
Информатика
История
Культура
Литература
Логика
Математика
Медицина
Механика
Охрана труда
Педагогика
Политика
Право
Психология
Религия
Риторика
Социология
Спорт
Строительство
Технология
Транспорт
Физика
Философия
Финансы
Химия
Экология
Экономика
Электроника

 

 

 

 


Помаранчева революція”: причини та наслідки




Помаранчева революція - кампанія протестів, мітингів, пікетів, страйків і інших акцій громадянської непокори в Україні, організована і проведена прихильниками Віктора Ющенка, основного кандидата від опозиції на президентських виборах у листопаді-грудні 2004 року, і противниками його основного конкурента Віктора Януковича. Початком Помаранчевої революції вважають акцію протесту після оголошення Центральною виборчою комісією (ЦВК) попередніх результатів, згідно яких переміг його суперник від влади - Віктор Янукович. Згодом Верховний суд України констатував факти порушень у процедурі голосування і підрахунку голосів виборців, скасував постанову ЦВК про результати виборів і зобов'язав її знову провести повторний тур голосування. Протестувальникам вдалося змусити владу України дочекатися рішення Верховного суду і на його підставі повторно провести повторний тур голосування на президентських виборах. У результаті повторного голосування перемогу здобув Віктор Ющенко.

Основною базою об'єднаної опозиції стали західні і центральні області України, в той час як В. Ф. Януковича підтримали переважно східні та південні регіони країни. Громадська думка РФ перебувало на боці Віктора Януковича, західних країн - на боці української опозиції. Ряд державних діячів країн Європи виступав у якості посередників між протиборчими силами.

Зміна уряду Україна, що відбулася в результаті Помаранчевої революції, і пов'язана з цим радикальна переорієнтація внутрішнього і зовнішньополітичного курсу країни дали привід багатьом спостерігачам говорити про чергу "кольорових" революцій, що почалася зі зміни влади в Сербії та продовжилася в Грузії і на Україну, намагатися знайти аналогії між ними та визначити ті держави, в яких можливе повторення "кольорових" революцій. Зі свого боку, влади країн, які називалися як потенційні об'єкти застосування "революційного досвіду", почали певні контрзаходи для недопущення цього.

29 вересня 2006 віце-прем'єр України Андрій Клюєв заявив, що з фасаду Головпоштамту на майдані Незалежності будуть прибрані написи, що залишилися там з часів "помаранчевої революції", оскільки серед написів є вкрай некоректні висловлювання на адресу: росіян, євреїв, Донбасу, Петра Симоненка, КПУ, Віктора Януковича, Партії регіонів.

Написи на фасаді Головпошти, а також портрети лідерів "помаранчевої революції" були частково стерті ще по завершенні президентських виборів 2004 року. Решта на двох колонах центрального входу написи і малюнки за спільним рішенням міської влади і "Укрпошти" були збережені і накриті склом, як "пам'ятник".

На новий 2007 рік влада Києва відмовилися від використання символу нового року (за китайським місячним календарем) - "вогненної свині" в оформленні головної ялинки країни на майдані Незалежності з-за можливих інсинуацій з приводу схожості кольору символу року з "революційним" кольором пропрезидентської партії " Наша Україна ".

Помаранчева революція зробила Україну відомою всьому світу і навіть певною мірою модною країною, так в ряді парламентів провідних країн світу лідерів революції зустрічали помаранчевою символікою, косу одного з лідерів - Ю. Тимошенко повторювали дизайнери моди та ін

Експерти розходяться в оцінці чи була Помаранчева революція революцією по суті. Радикальних змін в державному або громадському устрої не відбулося. Але у низці громадських інститутів Україні відбулися стрибкоподібні зміни. Найбільш наочно це видно по безпрецедентного зростання свободи ЗМІ. З відходом президента Кучми політичне припинилася ситуація, коли всі основні питання діяльності держави вирішувалися в одному центрі і фактично з волі однієї людини - президента країни. Політична еліта змушена перейти на інші стандарти взаємодії, набагато ближчі до стандартів цивілізованості суспільства. Саме процес переходу на нові політичні стандарти зовні виглядає як певна нестабільність.

Парламентські вибори 2006 року вперше в історії України переважною більшістю спостерігачів були визнані вільними і демократичними. Прямим наслідком Помаранчевої революції став факт визнання Україною єдиною вільною країною з пострадянських держав, за винятком країн Балтії, авторитетної міжнародної правозахисної організацією Freedom House в 2005 і 2006 роках.

Президент України Віктор Ющенко указом в 2005 році 22 листопада (день початку Помаранчевої революції) заснував державне свято «День свободи». Цю дату переніс і об'єднав з 22 січня (День Соборності) Президент Віктор Янукович у кінці грудня 2011 року. Президент Янукович заявив, що він переніс «День Свободи» через «численні звернення від населення».

Помаранчевий колір став кольором політичного протесту в Росії та інших країнах екс-СРСР.

 

 





Поделиться с друзьями:


Дата добавления: 2016-11-12; Мы поможем в написании ваших работ!; просмотров: 1302 | Нарушение авторских прав


Поиск на сайте:

Лучшие изречения:

Даже страх смягчается привычкой. © Неизвестно
==> читать все изречения...

2486 - | 2179 -


© 2015-2025 lektsii.org - Контакты - Последнее добавление

Ген: 0.007 с.