Лекции.Орг


Поиск:




Категории:

Астрономия
Биология
География
Другие языки
Интернет
Информатика
История
Культура
Литература
Логика
Математика
Медицина
Механика
Охрана труда
Педагогика
Политика
Право
Психология
Религия
Риторика
Социология
Спорт
Строительство
Технология
Транспорт
Физика
Философия
Финансы
Химия
Экология
Экономика
Электроника

 

 

 

 


Жорсткість води і методи її усунення




Вступ

Тема моєї курсової роботи зачіпає жорсткість води, значення і методи її усунення. Я розглянув особливості води, її хімічні і фізичні властивості, дав визначення жорсткості води, описав всі знайдені способи усунення жорсткості, значення і наслідки після її використання.

Таким чином, провівши маленьке дослідження в рамках написання курсової роботи, можна зрозуміти, що жорстка вода несприятливо впливає не тільки на технічне і промислове обладнання, але і на такі речі як тканина, посуд, а також і на шкіру людини та продукти харчування.

Жорсткість води - це найбільш поширена проблема якості води. В даний час для боротьби з жорсткою водою існують і більш сучасні способи, ніж кип'ятіння води або виморожування, наприклад, установка фільтрів - пом'якшувачів. Вони пом'якшують воду і в результаті, вона володіє кращими смаковими якостями і більш сприятливо впливає на шкіру людини.

 

Вода. Особливості теплових властивостей води

Вода - одне з найбільш унікальних і загадкових речовин на Землі. Природа цієї речовини до кінця ще не зрозуміла. Зовні вода здається досить простий, у зв'язку з чим тривалий час вважалася неподільним елементом. Лише в 1766 році Г. Кавендіш (Англія) і потім в 1783 році А. Лавуазьє (Франція) показали, що вода не простий хімічний елемент, а сполука водню і кисню в певній пропорції. Після цього відкриття хімічний елемент, що позначається як Н, отримав назву «водень» (Hydrogen - від грец. Hydro genes), яке можна витлумачити як «породжує воду».

Подальше дослідження показали, що за невигадливій хімічною формулою Н 2 О ховається речовина, яка має унікальну структурою і не менш унікальними властивостями. Практично всі властивості води аномальні, а багато з них не підпорядковуються логіці тих законів фізики, які керують іншими речовинами.

Перша особливість води: вода - єдина речовина на Землі (крім ртуті), для якого залежність питомої теплоємності від температури має мінімум.

Через те, що питома теплоємність води має мінімум близько 37 º С, нормальна температура людського тіла, що складається на дві третини з води, знаходиться в діапазоні температур 36-38 º С.

Друга особливість води: теплоємність води аномально висока. Щоб нагріти певне її кількість на один градус, необхідно затратити більше енергії, ніж при нагріванні інших рідин, - принаймні, вдвічі по відношенню до простих речовин. З цього випливає унікальна здатність води зберігати тепло.

Третя особливість: вода володіє високою питомою теплотою плавлення, тобто воду дуже важко заморозити, а лід - розтопити. Завдяки цьому клімат на Землі в цілому досить стабільний і м'який.

Є особливості і в поведінці об'єму води. Щільність більшості речовин - рідин, кристалів і газів - при нагріванні зменшується і при охолодженні збільшується, аж до процесу кристалізації або конденсації. Щільність води при охолодженні від 100 до 4 º С (точніше, до 3,98 º С) зростає, як і у переважної більшості рідин. Проте, досягши максимального значення при температурі 4 º С, щільність при подальшому охолодженні води починає зменшуватися. Іншими словами, максимальна щільність води спостерігається при температурі 4 º С (одна з унікальних аномалій води), а не при температурі замерзання 0 º С.

Замерзання води супроводжується стрибкоподібним зменшенням щільності більш ніж на 8% тоді як у більшості інших речовин процескристалізації супроводжується збільшенням щільності. У зв'язку з цим лід (тверда вода) займає більший обсяг, ніж рідка вода, і тримається на її поверхні.

Фізичні властивості води

Незважаючи на свій, здавалося б, гранично простий хімічний склад, вода - одне з найбільш загадкових речовин на Землі. Досить згадати, що це єдине хімічна речовина, яка існує в умовах нашої планети одночасно в трьох агрегатних станах - газоподібному, рідкому і твердому.

Фізичні властивості води своєрідні. Не зовсім звичайна залежність в'язкості рідкої води від тиску: в області порівняно низьких тисків при температурах до 30 º С в'язкість з ростом тиску зменшується. Вода - полярна, і рідка вода, і лід є діелектриками. Вода діамагнітних.Властивості води залежать від її ізотопного складу. Так, тиск пари D 2 O при 20 º С на 13% нижче, ніж пара Н 2 O.

Висока діелектрична проникність, великий дипольний момент молекули, що забезпечують хорошу розчинність у воді багатьох речовин, широкий температурний інтервал існування рідкого стану поряд з поширеністю води зумовлюють її широке застосування для багатьох технологічних процесів.

Хімічні властивості води

Вода - найпростіше стійке хімічна сполука водню і кисню (окис водню - Н 2 O), одне з найпоширеніших сполук у природі, що грає виключно важливу роль у процесах, що відбуваються на Землі.

Відомо 3 ізотопу водню (1 Н - протий; 2 Н, або Д, - дейтерій; 3 Н, або Т, - тритій) і 6 ізотопів кисню (14 О, 15 О, 16 О, 17 і що 18 О, 19 Про), так що існує велика кількість ізотопних різновидів молекул води. Молекула води являє собою рівнобедрений трикутник з ядрами О і Н у вершинах.

Хімічно чиста вода складається майже виключно з молекул Н 2 O. Незначна частка молекул (при 25 º С - приблизно одна на 5.10 9)дисоціює за схемою Н 2 O ↔ Н + + ОН -. Протон Н + у водному середовищі існувати у вільному стані не може і, взаємодіючи з молекулами води, утворює комплекси Н 5 О 2 +. Хоча ступінь дисоціації у воді незначна, вона грає велику роль у хімічних процесах, що відбуваються в різних системах, в тому числі і біологічних. Зокрема, вона є причиною гідролізу солей слабких кислот і основ і деяких інших реакцій, що протікають у воді.

Вода взаємодіє з багатьма елементами і речовинами. Так, при реакції води з найбільш активними металами виділяється водень і утворюється відповідна гідроокис. При реакції з багатьма оксидами утворюються кислоти або основи. Вода гідролізує гідриди карбіди лужних і лужноземельних металів та інші речовини.

Жорсткість води і методи її усунення





Поделиться с друзьями:


Дата добавления: 2016-11-12; Мы поможем в написании ваших работ!; просмотров: 487 | Нарушение авторских прав


Поиск на сайте:

Лучшие изречения:

Два самых важных дня в твоей жизни: день, когда ты появился на свет, и день, когда понял, зачем. © Марк Твен
==> читать все изречения...

2216 - | 2044 -


© 2015-2024 lektsii.org - Контакты - Последнее добавление

Ген: 0.011 с.