Лекции.Орг


Поиск:




Категории:

Астрономия
Биология
География
Другие языки
Интернет
Информатика
История
Культура
Литература
Логика
Математика
Медицина
Механика
Охрана труда
Педагогика
Политика
Право
Психология
Религия
Риторика
Социология
Спорт
Строительство
Технология
Транспорт
Физика
Философия
Финансы
Химия
Экология
Экономика
Электроника

 

 

 

 


Виділення, переміщення і розтягування фрагмента малюнка




У даному пункті ми розглянемо перетворення, які виконуються над фраг-1 ментом малюнка, зокрема, над готовим геометричним об'єктом. Будь-яке пере-І творення починається з виділення фрагмента. Редактор Paint має у своєму розпорядженні зручні інструменти виділення! Внаслідок виділення фрагмент розташовується ніби в окремий шар і над ним легко виконувати будь-які перетворення (переміщення, розтягуван­ня, поворот тощо). Розглянемо як приклад пере­міщення і розтяг фрагмента.

 

Клацніть мишею по інструменту Выделение. Потім клацніть однією з кнопок миші по робочій ділянці вікна і перетягніть покажчик миші через фрагмент малюнка, що виділяється. Відпустіть кнопку миші, і навколо фрагмента з'явиться пря­мокутна пунктирна рамка (мал. 7), яка має вісім маркерів.

 
 
Мал. 7. Ділянка виділення визначена пунктирною рамкою

 

 


Водночас з появою пунктирної рамки покажчик миші набере форми пере­хрестя зі стрілками. Це означає, що ви можете над виділеним фрагментом вико­нувати операції переміщення і розтягування.

- Щоб перемістити виділений фрагмент, клацніть по ньому мишею і пере­тягніть у потрібне місце, після чого кнопку миші відпустіть.

- Щоб розтягти або стиснути фрагмент, наведіть покажчик миші на один із маркерів рамки виділення. Покажчик набере форми двоспрямованої стрілки. Зачепіть маркер і перетягніть його в нове місце.

Зазначимо, що перед операціями зміни фрагмента використовувався інстру­мент Выделение. Якщо фрагмент, що виділяється, має складну форму, зручніше використовувати для виділення інший інструмент - Выделение произвольной области.

Відбиток і поворот об'єкта

Побудовану геометричну фігуру ви можете повернути на 90°, 180°, 270°, а також відобразити зліва направо або зверху вниз. Для цього виділіть фігуру (див. попередній пункт) і оберіть команду меню Рисунок - Отразить/повернуть. У діалозі задайте необхідне перетворення і клацніть по кнопці ОК. Описана процедура може застосовуватися до будь-якої частини малюнка, а також до всього малюнка. В останньому випад­ку попередня операція виділен­ня не потрібна.

Нахил об'єкта



Мал. 8. Операції нахилу об’єкта
Ще одним типом перетво­рень над фрагментами малюн­ка є нахили по горизонталі і по вертикалі на різні кути. При­клади цих операцій показані на мал. 8.

Для виконання нахилу якогось малюнка виділіть цей фрагмент. Потім оберіть команду меню Рисунок - Растянуть/наклонить й у діалозі задайте необхідні значення кутів. У цьому діалозі ви можете також точно задати зміну ширини або висоти фрагмента малюнка. Для цього потрібно ввести у відповідні поля значення горизонтального і вертикального розмірів у відсотках.





Поделиться с друзьями:


Дата добавления: 2016-11-12; Мы поможем в написании ваших работ!; просмотров: 416 | Нарушение авторских прав


Поиск на сайте:

Лучшие изречения:

В моем словаре нет слова «невозможно». © Наполеон Бонапарт
==> читать все изречения...

2218 - | 2181 -


© 2015-2025 lektsii.org - Контакты - Последнее добавление

Ген: 0.012 с.