Лекции.Орг


Поиск:




Категории:

Астрономия
Биология
География
Другие языки
Интернет
Информатика
История
Культура
Литература
Логика
Математика
Медицина
Механика
Охрана труда
Педагогика
Политика
Право
Психология
Религия
Риторика
Социология
Спорт
Строительство
Технология
Транспорт
Физика
Философия
Финансы
Химия
Экология
Экономика
Электроника

 

 

 

 


Суть фінансової системи – внутрішня та організаційна будова. Взаємозв’язок, взаємодія фінансової системи з кредитною і банківською системами.




 

Кожна держава незалежно від того, яка модель економіки характерна для неї має свої способи формування і використання фінансових ресурсів, а значить має свою фінансову систему.

Фінансові системи деяких держав можуть відрізнятися за своєю структурою, але у всіх у них є загальна ознака — це різноманітні фонди фінансових ресурсів, які різняться за методами мобілізації та напрямками використання, однак тісно пов'язані між собою, мають прямий і зворотний вплив на економічні й соціальні процеси в державі, а також на формування й використання фондів фінансових ресурсів у розрізі окремих ланок.

Фінансова система — це сукупність різноманітних видів фондів фінансових ресурсів, сконцентрованих у розпорядженні держави, нефінансового сектора економіки (господарських суб'єктів), окремих фінансових інститутів і населення (домогосподарств) для виконання покладених на них функцій, а також для задоволення економічних та соціальних потреб.

Фінансова система – це сукупність урегульованих фінансово-правовими нормами окремих сфер і ланок фінансових відносин і фінансових установ, за допомогою яких держава формує, розподіляє і перерозподіляє та використовує централізовані та децентралізовані грошові фонди.

Організаційна будова фінансової системи – сукупність фінансових органів та інституцій, які управляють грошовими потоками.

Організаційна структура фінансової системи – це сукупність фінансових органів та інститутів, яка характеризує управління фінансами.

 
 

 

 


Фінансові органи та інститути можуть бути згруповані в чотири блоки:

І блок – органи, які функціонують у сфері бюджету держави: МФУ та його відособлені підрозділи, ДКУ, КРУ, ДПА.

ІІ блок – контрольно-регулювальні органи: Рахункова палата ВРУ, ДКРРФП, ДКЦПФР, аудиторська палата та аудиторські фірми.

ІІІ блок – фінансові інститути, які працюють на фінансовому ринку: НБУ, комерційні банки, міжбанківська валютна біржа, фондові біржі, фінансові посередники, страхові компанії.

ІV блок – органи управління цільовими фондами: ПФ, ФССТВП, ФССБ, ФССНВ.

Внутрішня будова фінансової системи – сукупність відносно відособлених взаємопов’язаних сфер і ланок, які відображають специфічні форми і методи фінансових відносин з приводу розподілу і перерозподілу ВВП.

Сфера – узагальнена за певною ознакою сукупність фінансових відносин.

Ланка – обособлена частина фінансових відносин.

 

 

 

 


 






Поделиться с друзьями:


Дата добавления: 2016-11-12; Мы поможем в написании ваших работ!; просмотров: 611 | Нарушение авторских прав


Поиск на сайте:

Лучшие изречения:

80% успеха - это появиться в нужном месте в нужное время. © Вуди Аллен
==> читать все изречения...

2241 - | 2105 -


© 2015-2024 lektsii.org - Контакты - Последнее добавление

Ген: 0.01 с.