Целюлозно-паперова промисловість зосереджена в Цюрупинську та Ізмаїлі. Спочатку вона орієнтувалася на власну сировинну базу (очерет), але така орієнтація була не зовсім виправданою (відсутність надійної техніки для збирання очерету), тому нині працює здебільшого на довізній сировині та паперовій макулатурі, частково на очеретяній сировині
Будівельний комплекс
Промисловість будівельних матеріалів недостатньо розвинена, в значних кількостях у районі добувають лише вапняк-черепашник. На заводах виготовляють залізобетонні вироби, м'яку покрівлю, лінолеум тощо. Цемент виробляють на Бахчисарайському (АР Крим), Ольшанському (Миколаївська область), Одеському та інших заводах.Будівельний гіпс, вапно та вироби з гіпсу випускають в Миколаївський області; керамзит, блоки пустотілі й литі – в Одеській області; бетонні вироби - АР Крим; плитку облицювальну - Херсон; вироби з волокнистого цементу - Одеса, містечко Красні Окни Одеської області, цементні вироби - Ялта.
На Одеському комбінаті дахових матеріалів виробляють дахові покриття. Санітарні вироби із склоподібного фарфору, металу виготовляють на заводах Сімферополя та в містечку Тарутине Одеської області. У Керчі виробляють скло, скловироби, скловолокно, ізоляційні матеріали зі скла. Столярні вироби виготовляють на механічному заводі в Севастополі, двох деревообробних заводах в Бахчисараї. В Бахчисараї випускають також фанеру, дошки, збірні дерев'яні будинки.
Легка промисловість
Південний економічний район виготовляє близько 20% від загальної кількості тканин у країні. Найвідоміші підприємства - Херсонський бавовняний комбінат, Одеська конопле-джутова фабрика, вовняні фабрики Одеси й Татарбунар. Є трикотажні комбінати в Миколаєві, Одесі, Херсоні. Взуття виготовляють в Одесі, Сімферополі, Миколаєві. В районі працює до 20 швейних фабрик. Музичні та парасольки виготовляють в Одесі.
Харчова промисловість
Харчова промисловість: працює на місцевій сировині. Широко розвинені консервна, молочна, ефіроолійна, рибна, м'ясна, тютюнова галузі. На харчову промисловість припадає майже половина продукції промисловості району. М'ясна промисловість представлена м'ясокомбінатами в Одесі, Миколаєві, Херсоні, Ізмаїлі, Сімферополі, Керчі, Первомайську, Вознесенську. Маслоробна, сироварна галузі розміщені рівномірно по всій території району. В Одесі працює потужний олійно-екстрактовий завод та єдиний в Україні завод олій з кісточок фруктів. Плодоконсервна промисловість включає два херсонських, три сімферопольських, ізмаїльський та одеський заводи. Рибоконсервні заводи є в Керчі, Генічеську, Ялті, Кілії, Білгород-Дністровському, Херсоні, Красноперекопську, Севастополі.
В районі виробляється більшість вин України. Найбільші й найвідоміші виноробні підприємства - в Ялті, Алушті, Судаку, Сімферополі, Феодосії, Старому Криму, Одесі, Ізмаїлі, Білгород-Дністровському, Херсоні.
Агропромисловий комплекс
Сільське господарство має зерново-тваринницький напрям з широко розвиненими садівництвом і виноградарством.
У структурі сільськогосподарських угідь 81% ріллі, понад 13% пасовищ і 1% сіножатей. Майже половина посівних площ зайнята зерновими культурами. Взагалі частка продукції сільського господарства в районі становить майже 17%.
Рослинництво
За останні роки в структурі посівних площ району сталися помітні зміни, які виражені в підвищенні частки кормових і зменшенні частки зернових культур; дещо зросли посіви технічних культур. Собівартість основної продукції сільського господарства в районі нижча за середню по Україні. Землеробство району спеціалізується на вирощуванні пшениці (майже третина від збору в Україні), кукурудзи, соняшнику. Соняшник вирощують повсюдно, цукрові буряки - в північній частині. Культивують також ефіроолійні; тютюн, гірчицю, лікарські рослини, південні коноплі та овочево-баштанні культури. На поливних землях вирощують рис, бавовник, деякі лікарські рослини. Поширені сади та виноградники. Найбільше плодів збирають в АР Крим та Одеській області. Вирощують кісточкові - абрикоси, вишні, черешні, сливи; зерняткові — яблука, груші.
Тваринництво
Другою основною галуззю сільськогосподарського виробництва в Південному економічному районі є тваринництво, яке має молочно-м'ясний напрямок. В АР Крим найвищого рівня розвитку набуло м'ясне птахівництво. Розвинені також скотарство молочно-м'ясного напрямку, свинарство, вівчарство. У Миколаївській області головними галузями тваринництва є молочно-м'ясне скотарство, а також свинарство, птахівництво, вівчарство, допоміжними - кролівництво, бджільництво і рибництво на основі рибних ресурсів Чорного моря. В Одеській області тваринництво переважно м'ясо-молочного напрямку - скотарство, птахівництво і свинарство. Розвинене також рибне господарство. В Херсонській області серед галузей тваринництва провідне місце займає скотарство м'ясо-молочного напрямку. Велике значення мають також свинарство, тонкорунне вівчарство і птахівництво. На Чорному й Азовському морях, на Дніпрі розвинене рибництво.