Переваги невеликого колективу та компетенція. Як типовий приклад інтелектуального підприємства фірма повністю залежить від інтелектуальних здібностей персоналу. Майже вся продукція, яка виробляється, є нестандартною, миттєво проектується, виробляється і відсилається замовнику. Тому бізнес операції фірми орієнтовані на особистість і потребують високого рівня творчості і командної узгодженості. Колектив фірми нараховує 8 штатних працівників. Але для виконання спеціалізованих завдань, які потребують висококваліфікованого виконання певних операцій, або не надто некваліфікованої роботи, запрошують тимчасових працівників (як правило, студентів для масових зйомок, авторів текстів, акторів). Члени команди «Бордюру» – однодумці, тому нові ідеї не зустрічають опору, поширеного у великих компаніях.
Організація праці: «Світ постав із хаосу». Успішна діяльність фірми завжди відбувається в хаотичних ситуаціях.
Володимир Абдуллаєв (директор): «Кожен з нас обирає потрібний та бажаний графік роботи. Іноді робота триває протягом цілої ночі, але заперечень та скарг ще не було».
Сергій Основін (програміст та web(дизайнер): «Ми часом забуваємо про їжу та сон. Минулого року ми навіть найняли секретаря менеджера, яка готувала нам сніданки та нагадувала про час зустрічей, але вона намагалася зробити нашу роботу занадто бюрократичною і розпланованою. Ми її звільнили. Вона не змогла вписатися в наш стиль».
Андрій Барсуков (оператор): «Якщо потрібно терміново виконати роботу, ми не залишаємо офіс протягом декількох днів. І справа не в кількості грошей, які ми можемо заробити. Нам цікаво на роботі».
Ульф Еріх (інженер(програміст компанії Desys Software (Німеччина), партнер і замовник продукції фірми «Бордюр»): «Ми майже щоденно спілкуємося з нашими субпідрядниками із «Бордюру», обмінюємося інформацією, думками про сучасні технічні новинки. Інформація створює нові знання. Ми виробляємо багато нової інформації, яка разом із творчістю є джерелом наступного покоління продукції».
Лідерство й організаційна культура. Працівники «Бордюру» мають єдину точку зору на головну причину високої плинності кваліфікованого персоналу, яка спричинює розпад інтелектуального бізнесу в Україні. Це – особливі цінності працівників інтелектуальної сфери, які поводять себе, як зірки у спортивних командах.
Високої заробітної плати недостатньо, щоб змусити їх працювати на фірму. Вони прагнуть підвищення своєї компетентності і працюють у тих фірмах, які надають для цього кращі можливості. Протидією цій «загрозі № 1» може бути лише висока організаційна культура.
Організаційна культура та лідерство з погляду «Бордюру» зображено на рисунку.
Мотивація. Розповідає Володимир Абдуллаєв: «Постійний успіх – це наш єдиний шанс утвердитися як підприємцям, шанс отримувати замовлення. Ми постійно прагнемо успіху. Для нас успіх – спосіб не стати невдахами, не повернутися до рутинної роботи. Ми не відмовляємося від винагороди і прагнемо збільшувати прибутки».
Особливості системи винагороди «Бордюру» тісно пов’язані з організаційною культурою та характером роботи. Працюючи весь час в одному приміщенні над спільним проектом, члени колективу мають змогу бачити внесок кожного в загальний результат. Проблеми розподілу гонорару, придбання нової техніки, виділення коштів на утримання офісу та відпочинок обговорюють усі члени команди.