Лекции.Орг


Поиск:




Категории:

Астрономия
Биология
География
Другие языки
Интернет
Информатика
История
Культура
Литература
Логика
Математика
Медицина
Механика
Охрана труда
Педагогика
Политика
Право
Психология
Религия
Риторика
Социология
Спорт
Строительство
Технология
Транспорт
Физика
Философия
Финансы
Химия
Экология
Экономика
Электроника

 

 

 

 


Обчислення прибутку (економії) від впровадження інноваційних заходів.




Інвестування у ринковій економіці пов'язано зі значним ризи­ком, і цей ризик тим більший, чим довший строк окупності вкла­день. Це дуже актуально для галузей, де високі темпи НТП і поява нових технологій чи виробу швидко знецінює попередні інвестиції.

Показник То використовують тоді, коли немає впевненості у тому, що організаційно-технічні заходи, інновація будуть реалізовані. Тому власник коштів не ризикує довірити інвестиції на тривалий термін. Показник розраховується за формулою: Тщ=К/Д

де К— початкові інвестиції; Д — щорічні грошові потоки.

Показники економічної ефективності організаційно-технічних заходів у планах підприємств повинні враховуватися протягом усього періоду, в якому ці заходи забезпечують підвищення техніко-економічних показників виробництва або вирішення інших завдань (соціальних, природоохоронних та ін.).

Організаційний розвиток підприємства розглядається як комп­лекс заходів, спрямованих на впровадження нових методів і форм організації виробництва, управління і праці, елементів господар­ського механізму і на відміну від технічного, у багатьох випадках не вимагає нових витрат або ж пов'язаний із незначними додат­ковими ресурсами.

48. Основні показники плану, їх загальна характеристика та взаємозумовленість.

Собівартість продукції (робіт, послуг)- це виражені у вартісній формі витрати підприємства на її виробництво і реалізацію Собівартість продукції підприємства є одним з головних результатів діяльності підприємства, а також головним фактором, що впливає на досягнення суб’єктивної мети підприємства – отримання прибутку.

В залежності від об*єкту витрат собівартість поділяють на:

- собівартість одиниці продукції

-собівартість товарної продукції;

собівартість валової продукції;

-собівартість реалізованої продукції.

- Обсяг товарної продукції (ТП) визначають у діючих та порівняльних цінах за формулою:

,

- У валову продукцію (ВП) включають всю продукцію у вартісному виразі, незалежно від ступеня її готовності і виз­начають у порівняльних цінах за формулою:

де НЗВп, НЗВк — вартість залишків незавершеного вироб­ництва відповідно на початок і кінець планового періоду, грн.;

Іп, Ік — вартість інструменту для власних потреб відповідно на початок і кінець планового періоду, грн.

-Реалізована продукція – це продукція, що відвантажена та оплачена споживачами., в діючих цінах

, де НРПп, НРПк – вартість нереалізованої продукції відповідно на початок та кінець періоду
45. Зміст й завдання оперативно-календарного планування на підприємстві.

Оперативно-календарне планування — конкретизація плану виробництва у вигляді завдань у натуральній кількості на короткі проміжки часу і за конкретними виконавцями.

Завдання:

1)забезпечення ритмічного виробництва відповідно до встановлених обсягів і номенклатури, а також терміну виготовлення і поставки продукції споживачам;

2)забезпечення максимальної безперервності виробництва, тобто забезпечення найменшої тривалості виробничого циклу, що сприятиме зменшенню незавершеного виробництва і прискоренню оборотності обігових коштів;

3)забезпечення рівномірності та комплектності завантаження устаткування, працівників і площ, що сприятиме кращому використанню виробничих фондів.

Календарне планування включає розробку:

-календарно-планових нормативів;

-планів-графіків руху предметів праці в часі та просторі у процесі виробництва;

-розрахунки завантаження устаткування та площ (об'ємні розрахунки);

-доведення виробничих завдань на основі розроблених планів-графіків до підрозділів, виробничих дільниць і робочих місць.

Диспетчерське регулювання полягає:

-у контролі виконання планів-графіків;

-у поточній координації роботи задіяних цехів, дільниць і робочих місць у процесі виконання завдання.

Методи

1. Подекадний метод оцінки ритмічності полягає в тому, що розраховуються, а потім порівнюються планові та фактичні відсотки по декадах, відхилення від запланованих відсотків свідчить про рівень ритмічної або неритмічної роботи.

Кр=Дд/Дм*100,

2. Метод оцінки за допомогою коефіцієнта рівномірності (Кр) виконання виробничої програми, який визначається за формулою:

,

3. Для оцінки ритмічності роботи підрозділів або підприємстві використовується коефіцієнт ритмічності, розрахований за допомогою коефіцієнта варіації (V): Кр=1-V

, де р - середнє квадратичне відхилення; х середня арифметична варіаційного ряду;

,

Які б системи і методи оперативного планування не застосовувалися на кожному конкретному підприємстві, їхня мета одна: забезпечити рівномірність перебігу виробничого процесу й ефективно виконати головну мету підприємства – випуск якісної продукції у необхідній кількості та у встановлені терміни.

46. Планування прибутку підприємства Прибуток є показником ефекту (результату) діяльності підприємства. Прибуток, як економічна категорія, являє собою частину доданої вартості.

План прибутків і збитків відбиває результативність всіх видів діяльності підприємства (виробництво й збут продукції, фінансова й інша діяльність) за певні періоди планового року. Розрахований у ньому фінансовий результат (прибуток, збитки) є основою для розробки інших фінансових документів.

Розподіл й використання прибутку є важливим господарським процесом, який забезпечує покриття потреб підприємства, а також формування доходів держави. Механізм розподілу прибутку повинен сприяти підвищенню ефективності діяльності підприємства

В результаті співвідношення прибутку (результату діяльності) та витрат або ресурсів підприємства розраховуються показники рентабельності (прибутковості) підприємства. Оскільки існує кілька видів прибутку підприємства, а також кілька видів ресурсів, їх співвідношення створюють систему показників рентабельності

Методи: Планування прибутку підприємства можливо на основі використання трьох методів: методу прямого розрахунку, на сонові планування показників витрат на одну гривню продукції, факторного (аналітичного) методу.

-Згідно прямого методу, прибуток планується за окремими видами продукції на основі калькуляції собівартості одиниці кожного виду продукції. Прямий метод планування прибутку використовується при масовому та крупносерійному виробництві.

-Планування прибутку на основі планування показників витрат на одну гривню продукції проводиться на підприємствах серійного та одиничного типу виробництва. Це укрупнений метод, розрахунок прибутку ведеться по підприємству в цілому, а не по окремих видах продукції.

-Факторний (аналітичний) метод передбачає планування прибутку підприємства з врахуванням впливу окремих факторів. Фактори, які впливають на зміну прибутку підприємства можна поділити на п’ять груп:

зміна технічного рівня виробництва;

1.організаційні зміни;

2.зміни обсягів виробництва;

3.зміна структури виробництва;

4.зовнішні зміни.


47. Зміст плану і порядок його розробки, його завдання, взаємозв’язок з іншими планами в системі внутрішньо фірмового планування.

Собівартість продукції (робіт, послуг)- це виражені у вартісній формі витрати підприємства на її виробництво і реалізацію. Собівартість продукції підприємства є одним з головних результатів діяльності підприємства, а також головним фактором, що впливає на досягнення суб’єктивної мети підприємства – отримання прибутку.

В залежності від повноти включаємих витрат розрізняють:

1.Технологическая с/с: Сырье и материалы, Возвратные отходы (вычитаются), Топливо на технологические цели, Покупные полуфабрикаты и комплектующие изделия, Основная заработная плата производственных рабочих, Дополнительная заработная плата производственных рабочих, Отчисления на социальные мероприятия, Затраты на подготовку и освоение производства новой продукции, Затраты на содержание и эксплуатацию оборудования

2.Производственная с/с: технологическая с/с+ Общепроизводственные затраты

3.Заводская с/с: Производственная с/с + Административные (общехозяйственные) расходы

4.Полная с/с: заводская с/с+ Расходы на сбыт

В залежності від видів показників продукції підприємства, витрати (собівартість) поділяють на:

-собівартість товарної продукції;

-собівартість валової продукції;

-собівартість реалізованої продукції.

Мета планування витрат (собівартості) – оптимізація витрат та забезпечення раціонального використання ресурсів підприємства, необхідного розміру прибутку та рентабельності. Планування витрат передбачає систему взаємопов’язаних в часі і просторі, узгоджених з метою і ресурсами заходів та дій, спрямованих на отримання максимального прибутку внаслідок реалізації підприємницької ідеї.

Процес планування діяльності підприємства відбувається за наступними етапами:

1.Аналіз витрат підприємства за минулий період.

2.Планування зниження витрат за чинниками.

3.Розрахунок планових калькуляцій.

4.Розрахунок планових кошторисів.

5.Розрахунок загального обсягу витрат підприємства.

Завданнями планування витрат є:

-розрахунок вартості ресурсів для виробництва продукції знаходження можливостей для виконання виробничої програми з найменшими витратами;

-визначення загальної величини витрат на виробництво;

-розрахунок собівартості виробництва кожного виду продукції, яка є нижнім рівнем її ціни;

-створення умов для визначення внутрішньо економічних відносин (організації оренди, форм оплати праці, стимулювання праці тощо).

Планування витрат підприємства передбачає розробку наступних документів:

-планові калькуляції на окремі види продукції;

-кошториси витрат;

-зведений план витрат підприємства;

-розрахунок зниження собівартості продукції за техніко-економічними чинниками.





Поделиться с друзьями:


Дата добавления: 2016-11-12; Мы поможем в написании ваших работ!; просмотров: 279 | Нарушение авторских прав


Поиск на сайте:

Лучшие изречения:

Начинать всегда стоит с того, что сеет сомнения. © Борис Стругацкий
==> читать все изречения...

2305 - | 2060 -


© 2015-2024 lektsii.org - Контакты - Последнее добавление

Ген: 0.011 с.