Лекции.Орг


Поиск:




Категории:

Астрономия
Биология
География
Другие языки
Интернет
Информатика
История
Культура
Литература
Логика
Математика
Медицина
Механика
Охрана труда
Педагогика
Политика
Право
Психология
Религия
Риторика
Социология
Спорт
Строительство
Технология
Транспорт
Физика
Философия
Финансы
Химия
Экология
Экономика
Электроника

 

 

 

 


Споживацькі оцінки туристських послуг




Виробники туристських послуг

Туристичне посередництво

Ира Масюк 31.32.33.34.36.37

Статут ВТО

Датою «народження» ВТО вважають 2 січня 1975 року: (цього дня набули чинності її статутні норми і правила. ВТО утворилася в результаті реорганізації створеного у 1925 році Міжнародного союзу офіційних туристських організацій (МСОТО).Статут ВТО— це міждержавний договір, ратифікований 51 державою, офіційні туристські організації яких були членами МСОТО.Цілі та завдання. Згідно з п. 1 ст. З Статуту, основна мета ВТО — «сприяти розвитку туризму для внесення вкладу в економічний розвиток, міжнародне взаєморозуміння, мир, процвітання, загальну повагу і дотримання прав людини та основних свобод для всіх людей незалежно від раси, статі, мови і релігії».

Напрями діяльності ВТО:

• співробітництво з метою розвитку туризму — рекомендації і допомога урядам з широкого кола питань, що стосуються туризму, у тому числі генеральні плани і техніко-економічні обґрунтування, визначення потреби в інвестиціях і передачі технологій, а також маркетинг і просування туризму;

• розвиток людських ресурсів — базова структура для організації системи освіти і професійної підготовки в галузі туризму, короткострокові та заочні курси, а також розширена мережа центрів освіти і професійної підготовки ВТО;

• довкілля — ВТО сприяє забезпеченню сталого розвитку туризму і вживанню практичних заходів для розв'язання екологічних проблем;

• якість розвитку туризму — ВТО працює над усуненням бар'єрів на шляху розвитку туризму і стимулює лібералізацію торгівлі туристськими послугами, а також вживає заходів з охорони здоров'я туристів та їхньої безпеки;

• статистика, економічний аналіз і дослідження ринку — ВТО є основним центром збору, аналізу і поширення даних з туризму з понад 180 країн і територій. ВТО постійно спостерігає й аналізує тенденції розвитку туризму в світі;

• комунікації і документація — відділ ВТО по зв'язках з пресою і комунікаціях діє як видавничий підрозділ. У центрі документації ВТО зосереджена значна кількість джерел інформації і різноманітних даних у галузі туризму.

Офіційні мови ВТО — англійська, іспанська, російська і французька. Виправлення до Статуту ВТО про визнання арабської офіційною мовою організації, схвалені на третій сесії генеральної асамблеї 1979 року, досі не набули чинності, оскільки їх не підтримала більшість дійсних членів організації.

№51 Манільська декларація

Всесвітня конференція з туризму, що проходила в Манілі (Філіппіни) з 27 вересня по 10 жовтня 1980 при участі 107 делегацій держав і 91 делегації спостерігачів, скликана Всесвітньою туристською організацією з метою з'ясування реальної сутності туризму в усіх його аспектах і тієї ролі. Керуючись вищевикладеним, проголосити наступне:

1. Туризм розуміється як діяльність, що має важливе значення в житті народів з безпосереднього впливу на соціальну, культурну, освітню та економічну області життя держав та їх міжнародних відносин. Розвиток туризму пов'язано з соціально-економічним розвитком націй і залежить від доступу людини до активного відпочинку та відпуску та її свободи подорожей в рамках вільного часу і дозвілля, глибокий гуманітарний характер яких він підкреслює. Саме існування туризму та його розвиток повністю залежать від забезпечення міцного миру, у зміцнення якого він покликаний внести свій вклад.

2. Перебуваючи на порозі 21 -го століття і передбачаючи проблеми, які можуть виникнути перед людством, представляється своєчасним і необхідним проаналізувати туризм як явище з урахуванням тих масштабів, які він придбав з тих пір, як надання трудящим права на щорічну оплачувану відпустку вивело його з виду діяльності, доступною обмеженому колу обраних, у ширший вид діяльності, що є складовою частиною соціально - економічного життя.

3. У результаті прагнення людей до туризму, тих ініціатив, які були проявлені державами у питаннях законодавства і державних інститутів, постійних зусиль громадських організацій, що представляють різні верстви населення, і технічного вкладу спеціалізованих органів, сучасний туризм став грати важливу роль в області людської діяльності. Держави визнали цей факт, і переважна більшість з них доручили Всесвітньої туристської організації завдання забезпечення гармонійного та сталого розвитку туризму у співпраці в певних випадках, зі спеціалізованими установами Організації Об'єднаних Націй та іншими зацікавленими організаціями.

4. Право на відпочинок і, зокрема, право на відпустку і свободу подорожей і туризму, що є природним наслідком права на працю, визнаються Загальною декларацією прав людини, а також у законодавстві багатьох країн в якості елементів розвитку людської особистості. Це тягне за собою обов'язок суспільства надавати своїм громадянам реальні, ефективні та недискримінаційні можливості доступу до туризму. Такі умови повинні відповідати пріоритетам, законодавству і традиціям кожної відповідної країни.

5. У розвитку туризму є багато стримуючих факторів. Країнах і групах країн слід визначати і вивч6. Частка туризму в національній економіці та міжнародній торгівлі перетворила його у важливий показник світового розвитку. Його постійна роль у національній економічній діяльності і в міжнародному обміні і його вплив на вирівнювання балансу зовнішньої торгівлі перетворюють його в одну з основних галузей світової економічної діяльності.

7. В рамках кожної країни внутрішній туризм сприяє більш збалансованому положенню національної економіки завдяки перерозподілу національного доходу, більш глибокому усвідомленню спільності інтересів та розвитку видів діяльності, сприятливих для економіки країни в цілому. Таким чином, розвиток іноземного туризму має супроводжуватися аналогічними зусиллями з розвитку внутрішнього туризму.ати такі стримуючі фактори і вживати заходів щодо усунення їх негативного впливу.

Всесвітня конференція з туризму, скликана СОТ в Манілі в період з 27 вересня по 10 жовтня 1980 з метою обговорення питань, що відносяться як до державного, так і до приватного туристського сектору, які потребують негайного вирішення для гармонійного розвитку туризму.

51.

№52Манільська декларація з соціального впливу туризму (Кодекс туриста та Хартія туризму)

Хартія1Право кожної людини на відпочинок і дозвілля, включаючи право на розумне обмеження робочого дня та на оплачувану періодичну відпустку, а також право вільно пересуватися без обмежень, крім тих, які передбачені законом, визнається в усьому світі. 2. Використання цього права складає фактор соціальної рівноваги і підвищення національної та загальної свідомості3.Як наслідок цього права, держави повинні розробляти і проводити політику, спрямовану не забезпечення гармонійного розвитку внутрішнього та міжнародного туризму, а також займатись організацією відпочинку.

державам слід: а) дозволяти туристам – громадян своєї країни і іноземним туристам пересуватися вільно по країні, без шкоди для будь-яких обмежувальних заходів, прийнятих в національних інтересах щодо певних районів території; б) не допускати будь-яких дискримінаційних заходів відносно туристів; в) давати туристам можливість швидкого доступу до адміністративних та юридичних служб, а також до представників консульств і надавати в їх розпорядження внутрішні і зовнішні суспільні засоби зв'язку; г) сприяти інформуванню туристів з метою створення умов для розуміння звичаїв місцевого населення в місцях транзиту і тимчасового перебування.

Кодекс туристаТуристи повинні своєю поведінкою сприяти взаєморозумінню і дружнім відносинам між народами як на національному, так і на міжнародному рівні і таким чином сприяти збереженню миру. Кожна людина має право ставити до відома представників законодавчих органів і громадських організацій про свої потреби, щоб повною мірою здійснювати своє право на відпочинок і проведення дозвілля з тим, щоб користуватися перевагами туризму в найбільш вигідних умовах, і там, де це доречно і в відповідно до закону, об'єднуватися з іншими для цієї мети. Під час подорожі з однієї країни в іншу і в межах приймаючої країни туристи повинні через відповідні урядові заходи мати можливість для свого блага користуватися:а) пом'якшенням адміністративного та фінансового контролю;б) можливо кращими умовами на транспорті протягом тимчасового перебування, які можуть бути надані постачальниками туристських послуг.

53.

Гааська декларація

Гаазька декларація Міжпарламентської конференції з туризму 1989 року є інструментом міжнародного співробітництва і партнерства, об'єднання народів і чинником, що сприяє розвитку індивідуального й колективного туризму. її головні положення зводяться до того, що:

1. Туризм є формою проведення вільного часу.

2. Туризм — ефективний засіб сприяння соціально-економічному зростанню країни.

3. Природне, культурне і людське середовище— основна умова розвитку туризму.

4. Туризм має гуманний характер.

5. Кожна людина має право на вільні подорожі.

6. Спрощення формальностей подорожування — основа розвитку туризму.

7. Безпека і захист туристів, повага їхньої гідності — найважливіші умови розвитку туризму.

55,

56,

57,





Поделиться с друзьями:


Дата добавления: 2016-10-07; Мы поможем в написании ваших работ!; просмотров: 419 | Нарушение авторских прав


Поиск на сайте:

Лучшие изречения:

В моем словаре нет слова «невозможно». © Наполеон Бонапарт
==> читать все изречения...

2173 - | 2118 -


© 2015-2024 lektsii.org - Контакты - Последнее добавление

Ген: 0.01 с.