Лекции.Орг


Поиск:




Категории:

Астрономия
Биология
География
Другие языки
Интернет
Информатика
История
Культура
Литература
Логика
Математика
Медицина
Механика
Охрана труда
Педагогика
Политика
Право
Психология
Религия
Риторика
Социология
Спорт
Строительство
Технология
Транспорт
Физика
Философия
Финансы
Химия
Экология
Экономика
Электроника

 

 

 

 


Дайте коротку характеристику економічної теорії К. Марка та Ф. Енгельса




У чому полягає антропологізм у філософії Л. Фейєрбаха

Антропологізм – це філософська концепція, в основу якої лягає поняття «людини», і з цього виробляються різні системи уявлень: про буття, культуру, істину, доброчинність, природу та ін.

Фейєрбах був учнем і послідовником Гегеля, це німецький філософ, який розробив нову філософську концепцію з матеріалістичним спрямуванням, яка отримала назву «антропологічного матеріалізму».

Отже, Фейєрбах запропонував нове розуміння філософії та ставлення до релігії. За Фейєрбахом розпочинається нова пост християнська епоха, в якій релігія відкидається, а філософія стає на новий рівень. Таким чином філософія повинна стати релігією, взявши в основу усі переваги колишньої релігії, і колишньої філософії.

Це поєднання і отримало назву антропології, «філософії майбутнього».

У новій філософії він виключає всі слабкості релігії та старої філософії.

Всі слабкості філософії він вбачав у тому, що вона відірвана від «серця», від світу.

А найсильнішою рисою християнства він вбачав у відношенні та прив’язаності до людини. Нова філософія повинна була відрізнятись від гегелівського типу, і була названа «філософією Людини». Фейєрбах вважав людину найціннішою істотою, абсолютною цінністю. Але це говорилось не буквально про людину, а про її сутність. Він казав, що окрема людина не є вмістилищем людських чеснот, а от людина як така є наймудрішою, доброю та всемогутньою.

Філософія Фейєрбаха заклечалась у тому, що людина була найвищою цінністю, як Бог. Тобто він ототожнював якості людські до якостей Бога.

А найголовнішою якістю він вбачав Любов – любов до Бога, до рідних, до дітей, як продовження самих себе.

В цьому і був сенс антропологізму філософії Фейєрбаха, яка мала значний вплив на інші наступні філософські думки.

Назвіть основні теоретичні положення діалектичного матеріалізму К. Маркса та Ф. Енгельса

Карл Маркс і Фрідріх Енгельс - творці діалектико-матеріалістичної філософії. Ця філософія базується на головному філософському відкритті Маркса - історичному матеріалізмі і діалектичному, що розроблялося Енгельсом.

Діалектичний матеріалізм базувався на діалектиці Гегеля та матеріалізмі Фейєрбаха, це була філософія, що поєднувала їхні точки зору в одну. Матеріалістична діалектика, що тлумачила реальні речі, їхні взаємозв’язки та стосунки.

В основі діалектичного матеріалізму лежала діалектика Гегеля, яка була побудована вже не на ідеалістичних принципах, а – матеріалістичних. Енгельс говорив, що гегелівська діалектика була поставлена з «голови на ноги», а, отже, логічно довершена.

Виділяються декілька положень діалектичного матеріалізму. У першому положенні зазначається, що буття визначає свідомість людини і виступає основним питанням філософії. Друге положення голосить, що свідомість - це властивість матерії відображати саму себе, це не самостійна сутність. Наступне положення говорить про те, що матерія не стоїть на місці, а є в постійному русі. Четверте положення наголошує на тому, що Бог є плодом людської фантазії для пояснення явищ і дає розраду і надію, Бог не впливає на навколишній світ, не є ідеальним началом і Його не існує взагалі.

В п’ятому положенні йдеться про те, що матерія може міняти свою форму і є вічною та нескінченною. Наступне положення зазначає, що практика є важливим фактором у розумінні людиною дійсності та пізнанні людини самої себе. Останнє положення твердить про те, що все розвивається винятково за законами діалектики – єдності і боротьби протилежностей, переходу кількості в якість, заперечення заперечення.

 

Дайте коротку характеристику економічної теорії К. Марка та Ф. Енгельса

Марксистська політична економія була започаткована Карлом Марксом та Фрідріхом Енгельсом. Вона увібрала в себе всі методи дослідження, доповнивши їх новим підходом — визначенням економічних процесів. Суспільство розглядається з погляду боротьби класів.Саме цей підхід було покладено Марксом і Енгельсом в основу економічної теорії. Боротьба між двома класами — власниками і найманими робітниками, позбавленими власності, розглядалася ними як одна із засадних характеристик суспільного розвитку. Отже, вони розглядали людину як основну продуктивну силу суспільства, що є центром суспільних процесів і сама може впливати на них.
Ідеї, викладені в ранніх працях Маркса та Енгельса, потребували теоретичного обґрунтування і з 1850 р. за прямого сприяння Енгельса та за його матеріальної підтримки Маркс розпочинає роботу зі створення фундаментального економічного вчення. Працюючи над поставленими проблемами, Маркс підготував так званий чорновий рукопис, що містив уже виклад тих принципів, якими керувався Маркс у своїй наступній діяльності: формулювання предмета та методу політекономії, визначальної ролі виробництва та відносин, що виникають у його межах.

Після смерті Маркса роботу завершував Енгельс. Енгельс намагається довести, що не існує суперечності між теоріями вартості та ціни, між першим та третім томами. Пояснення суті капіталістичного виробництва через додаткову вартість не суперечить розгляду цього процесу з погляду основ ціноутворення. Він стверджує, що третій том є не наслідком еволюції поглядів Маркса під впливом змін, що відбувались в економічному житті суспільства, а лише дослідженням форм прояву суттєвих економічних відносин.






Поделиться с друзьями:


Дата добавления: 2016-10-07; Мы поможем в написании ваших работ!; просмотров: 352 | Нарушение авторских прав


Поиск на сайте:

Лучшие изречения:

Большинство людей упускают появившуюся возможность, потому что она бывает одета в комбинезон и с виду напоминает работу © Томас Эдисон
==> читать все изречения...

2564 - | 2224 -


© 2015-2025 lektsii.org - Контакты - Последнее добавление

Ген: 0.008 с.