Лекции.Орг


Поиск:




Категории:

Астрономия
Биология
География
Другие языки
Интернет
Информатика
История
Культура
Литература
Логика
Математика
Медицина
Механика
Охрана труда
Педагогика
Политика
Право
Психология
Религия
Риторика
Социология
Спорт
Строительство
Технология
Транспорт
Физика
Философия
Финансы
Химия
Экология
Экономика
Электроника

 

 

 

 


Правила професійної етики в галузі зв´язків із громадськістю




 

PR-діяльність, як і будь-яку соціальну практику, реалізують на основі чинного законодавства і норматив­них документів, які регулюють цю сферу. Визначальни­ми для неї є такі нормативно-правові умови:[1]

— вимоги чинного законодавства щодо функціону­вання конкретного суб´єкта (підприємства, господарсь­кого товариства, приватного підприємця тощо) право-господарських відносин;

— положення статутних документів PR-фірми. Крім загальних обов´язкових розділів, вони відобража­ють специфіку PR-діяльності, особливості здійснення силами цього конкретного суб´єкта правогосподарських відносин;

— регламент роботи PR-підрозділів фірми (організа­ції). У ньому передбачають права й обов´язки підрозді­лу, його працівників, систему взаємодії з іншими лан­ками фірми (організації);

— нормативні акти суміжних сфер діяльності. Враху­вання їх убезпечує від конфлікту інтересів різних підрозділів, дублювання в роботі, сприяє раціонально­му плануванню й оптимальному використанню зусиль, пов´язаних з реалізацією планів.

В Україні також діє ліга зі зв´язків із громадськістю (далі — Ліга), спрямована на формування та впровадження у пов­сякденну практику етичних норм і професійних стандартів, що ґрунтуються на наступному: [2]

1) гуманістичних цінностях та правах особистості, таких як сво­бода слова, свобода друку, свобода совісті, свобода зборів, а також на повазі права людини на вільний доступ до інформації та розповсюдження інформації;

2) принципі відповідальності перед суспільством і законом за достовірність, повноту, точність розповсюджуваної інформації.

Дотримання етичних норм розглядається професійним співто­вариством у галузі зв´язків із громадськістю як необхідна і фунда­ментальна засада повноцінного функціонування галузі зв´язків із громадськістю.

1. Загальні професійні принципи:

1.1. Діяльність спеціаліста зі зв´язків із громадськістю та ком­панії, що надає послуги у сфері зв´язків із громадськістю (далі — спеціаліст і компанія), повинна відповідати положенням Конститу­ції України та чинного законодавства.

1.2. Спеціаліст зі зв´язків із громадськістю і компанія повинні неухильно дотримуватись принципів достовірності, повноти і точ­ності розповсюджуваної інформації.

1.3. Спеціаліст і компанія повинні дотримуватись чесного, від­вертого підходу у відносинах із своїми клієнтами або роботодав­цями. Вони не можуть одночасно представляти інтереси сторін, що конфліктують, без їх згоди, а також спрямовувати свою діяльність на шкоду клієнту або роботодавцю.

1.4. Спеціаліст і компанія зобов´язані дотримуватись принци­пу конфіденційності інформації відповідно до домовленості з дій­сними та колишніми клієнтами або роботодавцями. Винятками вважаються випадки, коли приховування інформації може зашко­дити життю і здоров´ю громадян, безпеці суспільства.

1.5. Якщо діяльність спеціаліста і компанії може спричинити порушення принципів професійної етики в галузі зв´язків із гро­мадськістю, вони зобов´язані повідомити про це свого клієнта або роботодавця, а також зробити все, щоб переконати його у необхідності дотримуватись положень Кодексу. Спеціаліст або компанія мають відмовитись від співробітництва, якщо така діяль­ність суперечить принципам професійної етики в галузі зв´язків із громадськістю.

2. Принципи взаємодії з колегами в галузі зв´язків із гро­мадськістю.

2.1. У відносинах з колегами спеціаліст і компанія не повинні навмисно завдавати шкоди професійній репутації.

2.2. Спеціаліст зі зв´язків із громадськістю і компанія мають додержуватися чинного законодавства України в галузі захисту авторських прав.

3. Принципи взаємодії з представниками інших професій.

Під час взаємодії з представниками інших професій спеціаліст зі зв´язків із громадськістю і компанія повинні знати, поважати правила, етичні норми, прийняті в інших професіях, дотримуватись їх, якщо вони відповідають принципам професійної етики в галузі зв´язків із громадськістю та законодавству України.

4. Репутація професії.

4.1.Спеціаліст зі зв´язків із громадськістю і компанія повинні відмовитись від будь-яких навмисних дій, які можуть завдати шкоди репутації професії.

4.2. Обов´язок кожного спеціаліста зі зв´язків із громадські­стю і компанії самим поважати цей Кодекс, пропагувати дотри­мання положень Кодексу в спільноті спеціалістів зі зв´язків із гро­мадськістю.

5. Впровадження Кодексу.

Ліга сприяє впровадженню положень цього Кодексу у практи­ку спеціалістів зі зв´язків із громадськістю, публікуючи положення цього Кодексу та інформуючи громадськість про нього через ЗМІ.

Слід зазначити, що чіткого визначення професійної етики фахівця зі зв’язків з громадськістю поки що в науковому обігу не існує, проте зрозуміло, що вона має будуватися на принципах поваги до честі та гідності людини, а також нести в собі високі моральні принципи професійної поведінки.

 


[1] Бинецкий А.Э. Паблик Рилейшнз: Защита интересов и репутации бизнеса: Учеб.-практ. пособие / А.Э. Бинецкий. – М.: ИКФ «ЭКМОС», 2003. – 240с.

[2] Українська асоціація зі зв’язків з громадськістю - Кодекс професійної етики в галузі зв’язків із громадськістю (ухвалений ВГО “Українська ліга зі зв’язків із громадськістю”в третій редакції станом на 02.03.2005 [Електронний ресурс]: офіц. сайт / http://www.uapr.com.ua/





Поделиться с друзьями:


Дата добавления: 2016-10-07; Мы поможем в написании ваших работ!; просмотров: 274 | Нарушение авторских прав


Поиск на сайте:

Лучшие изречения:

Если вы думаете, что на что-то способны, вы правы; если думаете, что у вас ничего не получится - вы тоже правы. © Генри Форд
==> читать все изречения...

2212 - | 2155 -


© 2015-2024 lektsii.org - Контакты - Последнее добавление

Ген: 0.007 с.