Лекции.Орг


Поиск:




Категории:

Астрономия
Биология
География
Другие языки
Интернет
Информатика
История
Культура
Литература
Логика
Математика
Медицина
Механика
Охрана труда
Педагогика
Политика
Право
Психология
Религия
Риторика
Социология
Спорт
Строительство
Технология
Транспорт
Физика
Философия
Финансы
Химия
Экология
Экономика
Электроника

 

 

 

 


Дослідження органів, тканин та виділень людини




Крім розглянутих речових доказів у судово-медичній практиці нерідко виникає необхідність дослідження зна­рядь травми, транспортних засобів, одягу та інших пред­метів, на яких можуть бути не тільки кров чи волосся, а й шматочки шкіри, м'язів, мозку та інші об'єкти.

Дослідження органів і тканин тіла людини і тва­рин проводиться при розслідуванні дорожньо-транспор­тних пригод, якщо на частинах і деталях автомобіля виявляються шматочки тканин, а також крадіжок і за­бою тварин, крадіжок м'яса і м'ясних виробів, якщо на предметах, якими обробляли тушу залишились шматоч­ки тканин.

При невеликих розмірах шматочків тканин, коли визна­чити їх природу за зовнішнім виглядом неможливо, їх частково направляють на гістологічне дослідження.

Визначивши їх природу (кістки, шкіра, м'язи, мозок), встановлюють видову приналежність за допомогою ре­акції преципітації ^wa само, як і при дослідженні крові.

Якщо досліджувані шматочки тканин належать людині, то визначають їх групову приналежність до серологічної системи АБО за допомогою реакції абсорбції в кількісній модифікації. При збереженні клітинних елементів, зокре­ма грудочок хроматину, визначають їх статеву прина­лежність.

—————————————— 562' ——————————————


я-^-д Судово-медична експертиза речових доказів -у»

Виявлення слини в плямах на цигарках, конвертах, а також у залишках страв і на посуді проводяться в зв'язку з кримінальними справами.

Плями слини на речових доказах мають білуватий або жовтуватий колір. Під дією ультрафіолетового випромі­нювання сліди слини флуоресціюють білуватим або голу­буватим світлом, що вважають орієнтовною пробою для виявлення малопомітних плям, підозрілих на плями сли­ни.

Наявність плям слини встановлюють за допомогою реакціїМюллера-Барсегянц, яка грунтується на визначенні постійного компонента слини — ферменту амілази (птіалі­ну). До досліджуваного матеріалу додають розчин картоп­ляного крохмалю і витримують 20-24 год. у термостаті при температурі +37° С. Потім додають по одній краплі розчи­ну Люголя. Якщо амілази достатня кількість і весь крох­маль розчинився, каламутний розчин стає прозорим, а при взаємодії з розчином Люголя синього забарвлення не спо­стерігається (наявність слини доведена). У разі відсутності амілази чи малої її кількості розчин залишається каламут­ним і синіє при додаванні розчину Люголя (слина не виявлена).

Зразки слини у вигляді висушених на марлі плям дос­ліджують для встановлення виділюваності антигенів у виділеннях людини методом абсорбції аглютинінів.

Приводом для судово-медичного дослідження слідів ноту можуть бути різні причини, пов'язані, як правило, з карними злочинами, коли на місці події виявляють но­сильні речі злочинця.

З цією метою застосовують реакцію визначення в пля­мах поту амінокислоти серину, яка є відносно специфіч­ною і постійно виявляється в поті в досить високій концен-

—————————————— 563 ——————————————


/^~~y\ Судово-медична експертиза речових доказів 'V*

трації порівняно з іншими біологічними рідинами. Прин­цип реакції полягає в окисленні серину перйодатом натрію з утворенням формальдегіду, що дає кольорову реакцію з кислотою. Поряд з цією реакцією, використовують хрома­тографію в тонкому шарі з використанням сорбента — водного розчину кремнієвої кислоти.

Важливу роль відіграє визначення в плямах поту анти­генів системи АБО методом абсорбції в кількісній модифі­кації або методом абсорбції-елюції.

Дослідження вмісту грудних залоз в судово-медичній практиці широко застосовується у випадках встановлення факту вагітності і її терміну, факту викидня, що одбувся, давності його і терміну переривання вагітності. В основі цієї експертизи лежить цитологічне дослідження грудних залоз.

Морфологічний склад секрету грудних залоз відобра­жає різний віковий, фізіологічний стан організму жінки і може бути однією з діагностичних ознак для визначення періоду дитинства, менструації, вагітності, пологів, лак­тації, клімаксу, менопаузи і старіння, а також якості груд­ного молока для годування дитини.

Починаючи приблизно з 3-го місяця вагітності в груд­них залозах утворюється молозиво. У породіль в перші 1-2 дні виділяється молозиво, а потім молоко.

Плями від молозива жовтуватого кольору, темніші з периферії і мають сіру смугу по краях, в ультрафіолетовому випромінюванні дають слабку флуоресценцію.

Плями від грудного молока сірого або жовтуватого кольору і також слабо флуоресціюють в ультрафіолетово­му випромінюванні.

Морфологічний склад секрету грудної залози може бути різним залежно від функційного стану залози в нормі і при


,.J_- Судово-медична експертиза речових доказів 'Т*

деяких хворобах. Одні морфологічні елементи (жирові кульки і десквамовані епітеліальні клітини) є основними при нормальній діяльності залози, інші, неосновні, у виг-инді окремих клітин (нейтрофільні лейкоцити, лімфоцити, моноцити, гістіоцити) виявляються тільки за певних умов (вагітність, деякі хвороби).

Жирові кульки в найбільшій кількості спостерігаються під час лактації. Вони розподіляються на дуже маленькі — иилоподібні (до 1 мк), маленькі (1-3 мк), середні (4-6 мк) і великі (7-Ю мк). Розташовуються вони окремо, або група­ми, скупченнями.

Епітеліальні клітини можуть бути малі, круглясті з великим ядром і вузькою протоплазмою (0-25 мк). Вони спостерігаються найчастіше в другій половині вагітнос­ті.

Середні за розміром епітеліальні клітини (молозивні тільця) круглясті, овальні, розміром 30-50 мк. В прото­плазмі їх маленькі включення жиру, ядро розташоване ексцентричне. Ці клітини спостерігаються протягом всієї вагітності, особливо в перші місяці.

Великі епітеліальні клітини також круглястої форми розміром 60-100 мк з численними ядрами, виявляються в невеликій кількості в останні місяці вагітності.

Нейтрофільні лейкоцити спостерігаються в секреті, як правило, в пізні строки вагітності (16-19 тижнів). Кількість їх поступово збільшується і є максимальною перед пологами, під час пологів і в перші години після них.

Збільшення кількості нейтрофільних гранулоцитів спо­стерігається при хворобах грудної залози (мастит, тріщини сосків). При цій патології виявляються поодинокі лімфо-

1 ІИТИ, МОНОЦИТИ.

————————————— 565 ——————-——————


д ' л Судово-медична експертиза речових доказів "v^

Кристали жирових кислот мають вигляд жироподіб­них утворень або променів у жирових кульках або в плазмі секрету при тривалій затримці його в грудній залозі.

Таким чином, сучасні можливості експертизи речових доказів дозволяють з'ясувати різні питання, які виникають при розслідуванні справ, пов'язаних зі скоєнням злочинів проти здоров'я і життя людини.


РОЗДІЛ XIX





Поделиться с друзьями:


Дата добавления: 2016-07-29; Мы поможем в написании ваших работ!; просмотров: 472 | Нарушение авторских прав


Лучшие изречения:

Велико ли, мало ли дело, его надо делать. © Неизвестно
==> читать все изречения...

2460 - | 2139 -


© 2015-2024 lektsii.org - Контакты - Последнее добавление

Ген: 0.008 с.