Лекции.Орг


Поиск:




Категории:

Астрономия
Биология
География
Другие языки
Интернет
Информатика
История
Культура
Литература
Логика
Математика
Медицина
Механика
Охрана труда
Педагогика
Политика
Право
Психология
Религия
Риторика
Социология
Спорт
Строительство
Технология
Транспорт
Физика
Философия
Финансы
Химия
Экология
Экономика
Электроника

 

 

 

 


Скан. монітор. та прогноз. зовн. сер




Після того як визн-но найважливіші фактори зовн. сер. необхідно отримати про них усю важливу інформацію. Пошук інформації здійсн. за допомогою сканування, моніторингу та прогнозування зовн. сер. Сканування – це пошук сформованої інф. і внесення її в базу даних під-ва. Моніторинг – це комплекс технічних наук, технол-х, інф. і інших заходів які забезп. систематичний контроль за станом і тенденціями розвитку певних процесів, це відстеження поточної та нової інф. про середовище в якому функц-є під-во. Найвідповідальнішим моментом у пошуку інф. є прогнозування – це виявлення тенденцій та передбачення розвитку подій у майбутньому.

Осн. Методи прогнозування: метод екстраполяції – баз-ся на припущенні про незмінність або відносну стабільність наявних тенденцій у зовн. сер. Експертні методи – баз-ся на знаннях і досвіді спеціалістів різних кваліфікацій. Методи моделювання – включає економіко-матем., економетричні, інформаційні та ін.. моделі, що мають спільну рису: спробу побудувати моделі об’єктів реал. дійсності, особливо іхньої динаміки, щоб на їх основі виробити оптимальні управлінські рішення.

 

24. Аналіз галузі та конкуренції в ній. Головним призначенням формування стратегій є встановлення взаємозвязку п-ва та його зовнішнього світу. Зовнішне середовище є досить широким, проте ключовий аспект зовнішнього середовища – це галузь в якій п-во веде свою д-сть. Фактори за межами галузі мають як правило відносне значення, оскільки решта зовн. факторів впливає на п-во однаково, а відмінність проявляється у тому, що п-во по різному пристосовується до цього впливу. Галузь – це сукупність п-в, які випускають однорідну продукцію, використовують однотипну сировину та матеріали, характеризуються спільністю виробничо – господарською д-стю (технологічних процесів, складу обладнання, кваліфікації кадрів). Галузі відрізняються економічними характеристиками та конкуренцією в них. Конкуренція – це боротьба, суперництво між учасниками ринкової економіки за найбільш вигідні умови виробництва та збуту продукції. Згідно М.Портера стан конкуренції в галузі залежить від 5 головних чинників, які з одного боку загрожують існування п-ва, а з іншого формулюють можливості для його подальшого розвитку: потенційні конкуренти, споживачі, існуючі конкуренти, постачальники, товари-замінники. Сукупний вплив усіх чиників впливає на потенціал граничного прибутку в галузі. Де показник прибутковості вимірюється у показниках довгострокової віддачі від інвестиційного капіталу.

 

25. Вплив існуючих конкурентів на д-ть п-ва. Між п-вами які пропонують однотипну продукцію найбільший вплив чинить конкуренція в середині галузі. Суперництво між п-вами виникає тому що з одного боку п-во може відчувати тиск з боку інших п-в, а з іншого п-во має можливість поліпшити своє становище. Суперництво набуває форми боротьби будь-якими засобами, використовуються такі види заходів, як: Цінова та рекламна конкуренція, введення нових товарів, максимальний рівень сервісу, гарантії, конкурентні ініціативи одного п-ва мають помітний вплив на інші тому можуть викликати протидію або опір цім ініціативам. Це означає, що п-ва взаємозалежним. Така система дії або протидії може поліпшити становище п-ва ініціатора, а може і навпаки. Деякі форми конкуренції особлива цінова не відзначаються стабільностю і цілком можуть погіршити становище в усій галузі с погляду прибутковості. Цінові знижки автоматично повторюються конкурентами, а це зменшує виручку усіх п-в. З іншого боку рекламні баталії можуть збільшити попит, або підвищити рівень товарної диференціації в галузі на користь п-ва. Кокуренція та її інтенсивність є результатами к-кох структурних факторів, які взаємодіють одне з одним. 1. Числені, або зрівноважені конкуренти – коли на ринку діє багато п-в ймовірність індивідуальної поведінки є високою і деякі п-ва звикаються із думкою, що їхєня тактика може бути не поміченою. П-ва можуть бути схильними до взаємної сутички і володіти ресурсами достатньої для тривалої та енергійної боротьби. З іншого боку якщо у галузі домінує одне або більше п-в то лідери можуть диктувати правила поведінки на ринку. 2. Повільне зростання у галузі – збільшення попиту на галузевий продукт перетворюється на конкуренцію за здобуття частки ринку для тих п-в які прагнуть розширення. 3. Великі фіксовані витрати або витрати на зберігання – великі фіксовані витрати створюють значний тиск на всі п-ва, що часто призводить до стрімкого падіння ціни за наявності надлишкової потужності. Коли зберігати готову продукцію є складно і дорого то п-ва можуть маскувати ціни щоб забезпечити збут. 4. Відсутня або не достатня диференціація – у цьому випадку товари різних п-в є дуже подібними, тому вибір покупця значною мірою залежить від ціни та сервісу, що змушує знижувати ціну і конкурувати у сфері послуг. 5. Відмінності між конкурентами – конкуренти відрізняються своїми стратегіями, походженням, особливостями. Вони мають різні цілі та стратегії щодо того як конкурувати і можуть зіткнутись на ринку. Вибір стратегії яка є оптимальною для одного п-ва може зашкодити іншому. 6. Високі стратегічні ставки – суперництво у галузі набуває більшої гостроти, якщо деякі п-ва з метою досягнення успіху ставлять на карту дуже багато. У таких ситуаціях цілі цих п-в можуть бути не лише й відмінними, але й дестабілізувати становище оскільки вони означають готовність пожертвувати прибутковістю для продовження своєї корпоративної стратегії, або щоб створити собі престиж викликати довіру.

 

 

26. Загроза входу нових конкурентів на д-сть п-ва. До потенційних конкурентів можуть бути віднесені: 1. Диверсифі-коване п-во, яке працює в суміжних галузях. 2. Споживачі проду-кції виробничо-технічного призначення, які можуть частково чи повністю налагодити переробку чи виробництво такоїж продукції (зворотня інтеграція). 3. Постачальники сировини, матеріалів і комплектуючих, які здатні налагодити переробку та складання на своїх п-вах кінцевої продукції (прогресивна інтеграція). 4. Неве-ликі п-ва, які можуть отримати підтримку держави, або великих п-в, бути поглиненими ціми великими п-вами і за короткий час розвинутись до статусу небезпечного конкуренту.

Нові п-ва, які входять в галузь як правило приносять нові потужності, прагнуть здобуту частку ринку і досить часто значні ресурси для конкурентної боротьби. Це призводить до того, що можуть падати ціни, зростати витрати п-в тих, які вже освоєлися у галузі внаслідок чого може суттево знижуватись їх прибутковість. Загроза входу у галузь залежить від 2 факторів: 1. Існуючих вхідних барєрів на шляху проникнення на ринок. 2. Очікуваної реакції п-в, які діють на ринку на прихід нових конкурентів. Вхідні барєри створються такими способами: 1. Економія за рахунок масштабів – вона означає зменшення витрат на 1 продукції за рахунок збільшення абсолютного обсягу продукції за певний час. Така економія перешкоджає входженню, змушує новачка збільшити обсяги виробництва. 2. Товарна диференціація – означає, що вже існуючі п-ва користуються ідентифікацією марки та прихільністю покупців завдякі первірки часом, проведеній рекламній кампанії. Диференціаія створює вхідний барєр змушуючи новачків витрачати нові кошти на завоювання авторитету у покупців за рахунок пропонування більш низьких цін, високої якості. 3. Вимоги інвестування – необхідно вкладати значні кошти щоб успішно конкурувати створити вхідний барєр. 4. перехідні витрати – цей вхідний барєр створються наявністю перехідних витрат, тобто разових витрат п-ва від виробництва одного товару до іншого. У перехідні витрати включають: вартість перепідготовки персоналу та нового обладнання;

 

27. Вплив постачальників на діяльність п-ва. Постачальники мають досить вагомий вплив на п-ва та галузь вцілому за рахунок цін, якості, обсягу та умов постачання. Так великі постачальники можуть отримувати значні прибутки за рахунок галузі, яка не здатна покрити зростання своїх витрат у власних цінах. Сила постачальників як фактора конкуренції зростає у таких випадкках: 1. У постачальника дедомінує к-ка компаній, концентрація вище ніж в галузі покупця – постачальники які продають товар більш розрізненим п-вам мають значний вплив у питаннях ціни, якості та строках поставки. 2. Галузь не може задовольнитися товарами заміниками – влада навить великих впливових постачальників може контролюватися, якщо для їхніх товарів існують замінники. 3. Галузь не є важливим покупцем для групи постачальників – якщо постачальники збувають свій товар к-ком галузям, а на конкретну галузь не припадає значної частки збуту то постачальники більш схильні застосувати свої впливи, якщо галузь належить до майбутніх покупців, то успіх постачальників тісно повязується саме з нею, постачальники у цьому випадку зацікавлені створити більш сприятливі умови через пільгове ціноутворення, надані знижок конструкторсько-дослідній роботі. 4. Товар постачальників – важливий ресурс для бізнесу покупця. Такий ресурс є важливий для успішного виробничого процесу чи якості товара п-ва галузі, що посилює вплив постачальника. 5. Товари постачальника є диференційовані. Диференціація обмежує можливість вибору покупця, якому важко замінити постачальника. 6. Постачальники створюють загрозу для прогресивної інтеграції. Це вимагає від галузі поліпшити умови на яких купується товар.





Поделиться с друзьями:


Дата добавления: 2016-07-29; Мы поможем в написании ваших работ!; просмотров: 278 | Нарушение авторских прав


Поиск на сайте:

Лучшие изречения:

Два самых важных дня в твоей жизни: день, когда ты появился на свет, и день, когда понял, зачем. © Марк Твен
==> читать все изречения...

2216 - | 2044 -


© 2015-2024 lektsii.org - Контакты - Последнее добавление

Ген: 0.009 с.