Лекции.Орг


Поиск:




Категории:

Астрономия
Биология
География
Другие языки
Интернет
Информатика
История
Культура
Литература
Логика
Математика
Медицина
Механика
Охрана труда
Педагогика
Политика
Право
Психология
Религия
Риторика
Социология
Спорт
Строительство
Технология
Транспорт
Физика
Философия
Финансы
Химия
Экология
Экономика
Электроника

 

 

 

 


Процесуальна співучасть. Пасивна, активна, факультативна і обов’язкова співучасть у зарубіжних країнах




Процесуальна співучасть – це участь на стороні позивача і відповідача декількох осіб.

Зовнішньою ознакою процесуальної співучасті є те, що на стороні позивача або відповідача виступає декілька осіб. Варто зауважити, що сама по собі множинність не являється вирішальною. Множинність учасників об’єднання з самостійною правосуб’єктністю, яке виступає стороною по справі, наявність у нього декількох представників не утворюють процесуальну співучасть. Вона виникає тоді, коли кожна особа наділена самостійним статусом сторони.

Сутність процесуальної співучасті проявляється у наступному:

· матеріально-правові особливості предмету спору – множинність осіб, які є носіями спірних прав або обов’язків;

· процесуальні фактори, головним чином дія принципу процесуальної економії. Завдяки інституту співучасті суд може позбавитися від необхідності багатократного виконання однієї і тієї ж роботи: дослідження однакових за змістом обставин, що вимагають застосування одних і тих же правових норм; уникнути протиріч між судовими рішеннями з приводу одних і тих самих однорідних подій.

Процесуальна співучасть може бути результатом:

· суб’єктивного поєднання позовів, тобто пред’явлення позову спільно кількома позивачами або до кількох відповідачів;

· залучення до провадження додаткових позивачів або відповідачів;

· об’єднання судових справ в одне провадження.

ЦПК Франції закріплює принцип роздільності провадження у випадку множинності позивачів або відповідачів. Кожний співучасник вчиняє процесуальні дії самостійно, а дії одного співучасника стосовно спільного інтересу не мають значення для інших співучасників. У той же час в порядку виключення з цього принципу передбачається єдине, нероздільне провадження у випадку пред’явлення позову до декількох відповідачів при загальному для них об’єкта спору.

Процесуально-правова доктрина ФРН розрізняє наступні види співучасті:

· активна і пасивна;

· факультативна і обов’язкова.

Активна співучасть має місце, коли на стороні позивача виступають декілька осіб, а пасивна – коли позовні вимоги направлені одночасно проти декількох відповідачів.

Факультативна співучасть допускається на розгляд суду при однорідності правових або фактичних підстав позову. Наприклад, вимоги покупців до продавця з аналогічних договорів купівлі-продажу. При вирішенні питання про допустимість цього виду суб’єктивного об’єднання позовів суд керується міркуваннями доцільності та процесуальної економії.

Обов’язкова співучасть у німецькому законодавстві є недостатньо врегульованою. Вона може виникати з процесуально-правових або матеріально-правових підстав.

Обов’язкова співучасть, що виникає з процесуально-правових підстав має місце, коли в силу особливих приписів судовий акт, винесений стосовно одного з співучасників, поширює свою дію на інших, незалежно від того, чи приймали вони участь у справі. Наприклад, рішення, прийняте по розгляду спору між управителем спадщини та третьою особою, поширюється і на спадкоємця, який в процесі участі не брав. Таким чином, особлива законодавча норма забезпечує єдине рішення по справі.

Обов’язкова співучасть, що виникає з матеріально-правових підстав ще іменується «дійсно необхідною», «справжньою», «істинною». Вона охоплює випадки, коли процес може досягти своєї мети лише за участю в якості сторони тільки декількох осіб; коли провадження, почате одноособовою стороною або проти одноосібної сторони, недопустиме через відсутність у неї права на його ведення в інтересах інших суб’єктів. Мова йде про випадки пред’явлення позову подружжям, що разом управляє спільним майном, декількома виконавцями заповіту одного і того ж спадкодавця тощо.

Правова система США процесуальну співучасть поділяє на:

1) факультативну;

2) обов’язкову, в якій розрізняють:

a. умовно необхідних співучасників, тобто таких, які повинні бути допущені, якщо для цього немає перешкод, зокрема, якщо не порушується підсудність;

b. абсолютно необхідних співучасників – суд не може розглянути справу, якщо в провадженні не будуть приймати участь всі такі співучасники. Відсутність хоча б одного з них виключає можливість розгляду справи.

 





Поделиться с друзьями:


Дата добавления: 2016-09-06; Мы поможем в написании ваших работ!; просмотров: 594 | Нарушение авторских прав


Поиск на сайте:

Лучшие изречения:

Есть только один способ избежать критики: ничего не делайте, ничего не говорите и будьте никем. © Аристотель
==> читать все изречения...

2188 - | 2139 -


© 2015-2024 lektsii.org - Контакты - Последнее добавление

Ген: 0.009 с.