Лекции.Орг


Поиск:




Категории:

Астрономия
Биология
География
Другие языки
Интернет
Информатика
История
Культура
Литература
Логика
Математика
Медицина
Механика
Охрана труда
Педагогика
Политика
Право
Психология
Религия
Риторика
Социология
Спорт
Строительство
Технология
Транспорт
Физика
Философия
Финансы
Химия
Экология
Экономика
Электроника

 

 

 

 


Розділ І. Положення Освітньо-кваліфікаційної характеристики




АВЕТІКОВ Д.С., ЯЦЕНКО І.В., СТАВИЦЬКИЙ С.О.

МЕТОДОЛОГІЯ АЛГОРИТМУ ВИКОНАННЯ ПРАКТИНИХ НАВИЧОК В КЛІНІЦІ ХІРУРГІНОЇ СТОМАТОЛОГІЇ ТА ЩЕЛЕПНО-ЛИЦЕВОЇ ХІРУРГІЇ

НАВЧАЛЬНИЙ ПОСІБНИК ДЛЯ СТУДЕНТІВ СТОМАТОЛОГІЧНИХ ФАКУЛЬТЕТІВ ВИЩИХ МЕДИЧНИХ НАВЧАЛЬНИХ ЗАКЛАДІВ IV РІВНЯ АКРЕДИТАЦІЇ


МОЗ УКРАЇНИ

ВДНЗУ «УКРАЇНСЬКА МЕДИЧНА СТОМАТОЛОГІЧНА АКАДЕМІЯ»

КАФЕДРА ХІРУРГІЧНОЇ СТОМАТОЛОГІЇ ТА ЩЕЛЕПНО-ЛИЦЕВОЇ ХІРУРГІЇ З ПЛАСТИЧНОЮ ТА РЕКОНСТРУКТИВНОЮ ХІРУРГІЄЮ ГОЛОВИ ТА ШИЇ

АВЕТІКОВ Д.С., ЯЦЕНКО І.В., СТАВИЦЬКИЙ С.О.

МЕТОДОЛОГІЯ АЛГОРИТМУ ВИКОНАННЯ ПРАКТИНИХ НАВИЧОК В КЛІНІЦІ ХІРУРГІНОЇ СТОМАТОЛОГІЇ ТА ЩЕЛЕПНО-ЛИЦЕВОЇ ХІРУРГІЇ

НАВЧАЛЬНИЙ ПОСІБНИК ДЛЯ СТУДЕНТІВ СТОМАТОЛОГІЧНИХ ФАКУЛЬТЕТІВ ВИЩИХ МЕДИЧНИХ НАВЧАЛЬНИХ ЗАКЛАДІВ

IV РІВНЯ АКРЕДИТАЦІЇ

ПОЛТАВА – 2012


УДК 616.314-089:377.35(07)

ББК 55.6+56.6]А73

А19

 

Рекомендовано Центральним методичним комітетом з вищої медичної освіти МОЗ України як навчальний посібник для студентів стоматологічних факультетів вищих медичних закладів IV рівня акредитації

(протокол № __ від ______)

Авторський колектив

1. Аветіков Давид Соломонович – д.мед.н., професор, завідувач кафедри хірургічної стоматології та щелепно-лицевої хірургії з пластичною та реконструктивною хірургією голови та шиї ВДНЗУ «Українська медична стоматологічна академія».

2. Яценко Ігор Володленович – к.мед.н., доцент кафедри хірургічної стоматології та щелепно-лицевої хірургії з пластичною та реконструктивною хірургією голови та шиї ВДНЗУ «Українська медична стоматологічна академія».

3. 3. Ставицький Станіслав Олександрович - к.мед.н., асистент хірургічної стоматології та щелепно-лицевої хірургії з пластичною та реконструктивною хірургією голови та шиї ВДНЗУ «Українська медична стоматологічна академія».

 

Рецензенти:

- завідувач кафедри хірургічної стоматології та щелепно-лицевої хірургії Харківського Національного медичного університету, д.мед.н., професор Г.П. Рузін.

- завідувач кафедри хірургічної стоматології, імплантології та парадонтології Дніпропетровської державної медичної академії, д.мед.н. О.О. Гудар’ян.

 

Аветіков Д.С., Яценко І.В., Ставицький С.О.

А19 Методологія алгоритму виконання практичних навичок в клініці хірургічної стоматології та щелепно-лицевої хірургії [Текст]: навчальний посібник для студентів стоматологічних факультетів вищих медичних закладів IV рівня акредитації / Аветіков Д.С., Яценко І.В., Ставицький С.О.. ВДНЗУ «УМСА». – Полтава: 2012. – 68 с.

 

ISBN 978-966-182-194-6

 

У виданні систематизовані та викладені алгоритми виконання практичних навичок в клініці хірургічної стоматології та щелепно-лицевої хірургії згідно навчальної програми з хірургічної стоматології.

Посібник може бути використаним для навчання студентів стоматологічного факультету, лікарів-інтернів, магістрантів та клінічних ординаторів.


ЗМІСТ

ВСТУП……………………………………………………………………………………………….

 

Розділ І. ПОЛОЖЕННЯ ОСВІТНЬО-КВАЛІФІКАЦІЙНОЇ ХАРАКТЕРИСТИКИ

СПЕЦІАЛІСТА ЗА СПЕЦІАЛЬНІСТЮ 7.110106 «СТОМАТОЛОГІЯ»……………………….

 

Розділ II. ПЕРЕЛІК ЗАВДАНЬ ДЛЯ ПРОВЕДЕННЯ ПРОФЕСІЙНО-ОРІЄНТОВАНОГО

ДЕРЖАВНОГО ІСПИТУ ЗІ СПЕЦІАЛЬНОСТІ "ХІРУРГІЧНА СТОМАТОЛОГІЯ"…………

 

Розділ III. АЛГОРИТМИ ПРОФЕСІЙНИХ ДІЙ ЛІКАРЯ……………………………………….

 

РЕКОМЕНДОВАНА ЛІТЕРАТУРА………………………………………………………………

 

 


ВСТУП

Практично-орієнтований державний іспит (ПОДІ) у формі комплексного державного іспиту передбачає перевірку готовності випускника здійснювати професійну діяльність в умовах, наближених до реальних, і демонструвати необхідний рівень умінь і навичок, визначених Галузевим Стандартом Вищої Освіти та Освітньо-кваліфікаційною характеристикою спеціаліста з терапевтичної, хірургічної, ортопедичної і дитячої стоматології, тобто в якості лікаря-стоматолога загальної практики.

В структурі екзамену передбачено два послідовних етапи: І етап передбачає роботу з хворим, на основі якої оцінюються вміння і навички випускника проводити суб'єктивне і об'єктивне обстеження хворого, складати план додаткового обстеження, встановлювати і обґрунтовувати попередній і остаточний діагноз захворювань, які передбачені списком 2.1 ОКХ, визначати тактику лікування і проводити лікування, виконуючи маніпуляції, які не виходять за рамки списку 5.1 ОКХ.

Система оцінки практично-орієнтованого державного іспиту: Оцінка першої частини ПОДІ проводиться згідно «Протоколу оцінки першої частини іспиту» та визначених у протоколі вмінь. Оцінка проводиться відмітками: виконав - 1. не виконав - 0 в графах по кожному предмету окремо. Оцінка вмінь діагностувати невідкладні стани і надавати екстрену допомогу оцінюється однією позицією з відмітками: виконав - 0,5 та не виконав - 0. Беручи до уваги по кожному з 4-х стоматологічних профілів, проведення медичної маніпуляції оцінюється відмітками: 0,5 - виконано. 0 - не виконано. Тобто оцінка першої частини іспиту виконується по кожному з предметів окремо і складається із виконання 6 маніпуляцій (5-стоматологічних за відповідним профілем і 1 - по невідкладних станах).

Оцінка першої частини іспиту проводиться згідно «Протоколу оцінки першої частини іспиту (робота з хворим)» з кожної дисципліни окремо. В протоколі визначені 10 діагностичних та лікувальних умінь іпослідовність їх виконання.

Критерії оцінки першої частини іспиту: 5 - «відмінно»: загальний бал 6-5,5. 4 - «добре»: загальний бал 5-4,5. З - «задовільно»: загальний бал 4-3,5, 2 - «незадовільно»: загальний бал З і нижче. Оцінка виконання вище перелічених умінь проводиться відмітками: виконав - 1, частково виконав - 0.5., не виконав-0. Виключення складають вміння встановлювати і обґрунтовувати остаточний діагноз і вміння визначати тактику лікування, рівень оволодіння якими оцінюється тільки відміткою: виконав - 1. не виконав - 0

Критерії оцінки другого етапу іспиту:

- «відмінне», загальний бал - 9-10

- «добре» загальний бал - 7,5-8,5

- «задовільно»: загальний бал - 6-7

- «незадовільно»: загальний бал - 5,5 і нижче

Розділ І. ПОЛОЖЕННЯ ОСВІТНЬО-КВАЛІФІКАЦІЙНОЇ ХАРАКТЕРИСТИКИ





Поделиться с друзьями:


Дата добавления: 2016-07-29; Мы поможем в написании ваших работ!; просмотров: 334 | Нарушение авторских прав


Поиск на сайте:

Лучшие изречения:

Стремитесь не к успеху, а к ценностям, которые он дает © Альберт Эйнштейн
==> читать все изречения...

2152 - | 2108 -


© 2015-2024 lektsii.org - Контакты - Последнее добавление

Ген: 0.012 с.