Лекции.Орг


Поиск:




Категории:

Астрономия
Биология
География
Другие языки
Интернет
Информатика
История
Культура
Литература
Логика
Математика
Медицина
Механика
Охрана труда
Педагогика
Политика
Право
Психология
Религия
Риторика
Социология
Спорт
Строительство
Технология
Транспорт
Физика
Философия
Финансы
Химия
Экология
Экономика
Электроника

 

 

 

 


На розгляд Черкаської міської ради




Стаття 68. Місцева ініціатива ― офіційна письмова пропозиція з питань, які мають важливе значення для громади, внесена для розгляду Черкаською міською радою та прийняття відповідного рішення.

Місцева ініціатива є формою безпосередньої участі громадян у здійсненні місцевого самоврядування.

Стаття 69. Право на внесення місцевої ініціативи в місті Черкаси належить членам територіальної громади, які мають виборче право.

- Стаття 70. Місцева ініціатива вноситься на розгляд міської ради ініціативною групою.

Ініціативна група може утворюватися:

- на зборах громадян за місцем проживання в м. Черкаси;

- на громадських слуханнях;

- групою членів громади за власною ініціативою.

Ініціативна група утворюється у складі не менше семи членів територіальної громади, які мають виборче право.

Ініціативна група у п'ятиденний термін письмово повідомляє раду про створення ініціативної групи та зміст місцевої ініціативи, що підписується всіма її членами.

При створенні ініціативної групи зборами жителів до повідомлення про утворення ініціативної групи додається витяг з протоколу зборів громадян, підписаний головою та секретарем зборів. До витягу з протоколу зборів громадян за місцем проживання, на яких прийнято рішення про місцеву ініціативу і утворення ініціативної групи, додається список реєстрації учасників зборів із зазначенням прізвищ, імен, по батькові та домашніх адрес, засвідчених особистими підписами учасників зборів, а також список членів ініціативної групи із значенням їх прізвищ, імен, по батькові та їх домашньої адреси за підписом голови та секретаря загальних зборів.

При створенні ініціативної групи на громадських слуханнях до повідомлення про її утворення додається витяг з протоколу громадських слухань, що підписаний головою та секретарем громадських слухань. До витягу з протоколу громадських слухань, на яких прийнято рішення про місцеву ініціативу та утворення ініціативної групи, додається список реєстрації учасників громадських слухань із зазначенням прізвищ, імен, по батькові та домашніх адрес, засвідчених власноручними підписами учасників громадських слухань, а також список членів ініціативної групи із значеннням їх прізвищ, імен, по батькові та їх домашніх адрес за підписом голови та секретаря громадських слухань.

При створенні ініціативної групи представниками територіальної громади до Черкаської міської ради подається повідомлення про утворення ініціативної групи із зазначенням прізвищ, імен, по батькові, домашніх адрес членів ініціативної групи, засвідчених власноручними підписами цих громадян.

Ініціативна група здійснює всі видатки, пов'язані зі своєю діяльністю, самостійно.

Місцева ініціатива вважається чинною, якщо вона підтримана простою більшістю голосів учасників зборів чи громадських слухань, що зафіксовано у протоколі зборів чи громадських слухань, або підписами не менше 50 членів територіальної громади, які мають виборче право.

Ініціативна група збирає підписи громадян на свою підтримку на підписних листах. Підписні листи повинні містити прізвища, ім'я та по батькові, рік народження, домашні адреси тих, хто підтримує внесення ініціативи, дату підписання. Термін збирання підписів − 20 днів із дня передачі до міської ради повідомлення про утворення ініціативної групи.

Місцева ініціатива, подана до міської ради, реєструється відділом взаємодії з органами самоорганізації населення апарату Черкаської міської ради у Книзі реєстрації місцевих ініціатив і вважається поданою.

Відділ взаємодії з органами самоорганізації населення апарату Черкаської міської ради організовує експертизу місцевої ініціативи на відповідність вимогам чинного законодавства та Статуту територіальної громади міста Черкаси.

Ініціативна група, що утворена групою членів територіальної громади, може в будь-який момент письмово відкликати подання про місцеву ініціативу і самоліквідуватися. Заява про відкликання подання про місцеву ініціативу підписується всіма членами ініціативної групи.

Стаття 71. Місцева ініціатива, що внесена на розгляд міської ради у встановленому вище порядку, підлягає обов'язковому розгляду.

У разі потреби ініціативна група доручає одному зі своїх членів виступити на сесійному засіданні ради з питання місцевої ініціативи.

Протягом двох місяців із дня подання заяви про місцеву ініціативу міська рада може:

Розглянути та прийняти на пленарному засіданні сесії рішення з питання, запропонованого ініціативною групою. У такому разі ініціативна група вважається автоматично розпущеною з моменту набуття рішенням чинності.

Провести консультації з ініціативною групою та прийняти рішення з компромісним, узгодженим формулюванням або, якщо узгодженого формулювання виробити не вдалося, за формулюванням, яке рада вважає необхідним для вирішення питання, що є предметом місцевої ініціативи. У такому разі ініціативна група приймає рішення про саморозпуск або вважається розпущеною автоматично, якщо протягом наступних десяти календарних днів не повідомляє міську раду про свою подальшу діяльність.

Не прийняти рішення по суті місцевої ініціативи або прийняти рішення, яке не задовольняє ініціативну групу.

Якщо ініціативну групу не задовольняє рішення, прийняте міською радою, ініціативна група протягом перших десяти днів третього місяця з дня подання заяви повідомляє раду про початок збирання додаткових підписів на підтримку місцевої ініціативи.

Мінімальна кількість підписів, необхідна для продовження процесу місцевої ініціативи, складає 25% від кількості, необхідної для проведення місцевого референдуму відповідно до чинного законодавства. Оригінали підписних листів повинні бути передані до міської ради до закінчення третього місяця з дня подання заяви про місцеву ініціативу.

Після перевірки справжності підписних листів уповноваженою посадовою особою міський голова скликає сесію міської ради, про що заздалегідь офіційно інформує голову ініціативної групи. З питання місцевої ініціативи виступає визначений ініціативною групою представник. Завірені копії протоколів засідання сесії та результатів голосування передаються голові ініціативної групи. Рішення міської ради з питання місцевої ініціативи оприлюднюється в засобах масової інформації.

Найбільш важливі місцеві ініціативи міська рада може винести на обговорення територіальної громади.

 

Стаття 72. Відділ взаємодії з органами самоорганізації населення апарату Черкаської міської ради веде Книгу місцевих ініціатив, який заповнюється за таким зразком:

 

КНИГА

реєстрації місцевих ініціатив

 

№ п/п Дата подання місцевої ініціативи   Номер реєстрації місцевої ініціативи Короткий зміст подання про місцеву ініціативу Склад ініціативної групи
Прізвище, ім’я, по батькові члена ініціативної групи Дата народження Домашня адреса
             

 

Дата, номер розпорядження міського голови щодо включення до порядку денного (про зняття з подальшого розгляду) Дата, номер та назва рішення Черкаської міської ради прийнятого з питання місцевої ініціативи Короткий зміст подання про місцеву ініціативу Примітка
       

 

 





Поделиться с друзьями:


Дата добавления: 2016-07-29; Мы поможем в написании ваших работ!; просмотров: 378 | Нарушение авторских прав


Поиск на сайте:

Лучшие изречения:

Если вы думаете, что на что-то способны, вы правы; если думаете, что у вас ничего не получится - вы тоже правы. © Генри Форд
==> читать все изречения...

2215 - | 2158 -


© 2015-2024 lektsii.org - Контакты - Последнее добавление

Ген: 0.01 с.