Лекции.Орг


Поиск:




Категории:

Астрономия
Биология
География
Другие языки
Интернет
Информатика
История
Культура
Литература
Логика
Математика
Медицина
Механика
Охрана труда
Педагогика
Политика
Право
Психология
Религия
Риторика
Социология
Спорт
Строительство
Технология
Транспорт
Физика
Философия
Финансы
Химия
Экология
Экономика
Электроника

 

 

 

 


Особливості реагування прокурора на виявлені порушення законодавства про звернення




Важливе значення має вирішення питання про заходи реагування прокурора на порушення Закону «Про звернення громадян».

Відповідно до статті 23 Закону України «Про прокуратуру» при виявленні порушень закону прокурор або його заступник у межах своєї компетенції мають право внести подання.

Подання – це акт реагування прокурора на виявлені порушення закону з вимогою (вимогами) щодо:

1) усунення порушень закону, причин та умов, що їм сприяли;

2) притягнення осіб до передбаченої законом відповідальності;

3) відшкодування шкоди;

4) скасування нормативно-правового акта, окремих його частин або приведення його у відповідність із законом;

5) припинення незаконних дій чи бездіяльності посадових і службових осіб.

Відповідний прокурор має бути повідомлений про результати розгляду подання та вжиті заходи у визначений ним строк, що обчислюється з дня отримання подання та не може бути меншим 10 днів.

Колегіальний орган, якому внесено подання, повідомляє про день його розгляду прокурору, який вправі особисто взяти участь у засіданні цього органу.

У разі відхилення подання в цілому чи частково або неповідомлення прокурора про результати розгляду подання, а також якщо подання не вносилося, прокурор може звернутися до суду щодо:

1) визнання незаконним нормативно-правового акта відповідного органу повністю чи в окремій його частині;

2) визнання протиправним рішення чи окремих його положень і щодо скасування або визнання нечинним рішення чи окремих його положень;

3) визнання протиправними дій чи бездіяльності, зобов’язання вчинити певні дії або утриматися від вчинення певних дій.

Для звернення прокурора з позовом до суду встановлюється 15-денний строк, що обчислюється з дня одержання повідомлення про відхилення подання або в разі неповідомлення прокурора про результати розгляду подання з дня закінчення визначеного прокурором строку для його розгляду.

Суб’єктами дисциплінарної, адміністративної та кримінальної відповідальності за порушення законодавства про звернення громадян є, насамперед, посадові особи та інші державні службовці.

Відповідно до статті 24 Закону України «Про прокуратуру» у разі виявлення в діянні посадової особи або громадянина ознак адміністративного правопорушення прокурор, його перший заступник, заступник виносить мотивовану постанову про ініціювання притягнення особи до адміністративної відповідальності.

Постанова про ініціювання притягнення особи до адміністративної відповідальності підлягає розгляду повноважною посадовою особою або відповідним органом у 10-денний строк з дня її надходження, якщо інше не встановлено законом. У постанові прокурора обов’язково зазначається, ким і яке положення закону порушене та в чому полягає порушення.

Таким чином, за порушення вимог Закону України «Про зверення громадян» при розгляді та вирішенні звернень громадян в органах державної влади, місцевого самоврядування, правоохоронних органах та органах контролю, на підприємствах, в установах та організаціях стосовно керівників слід виносити постанову про ініціювання притягнення особи до адміністративної відповідальності за ст.212-3 КУпАП.

За результатами перевірки вживати заходи до реального поновлення порушених конституційних прав громадян на звернення та інших порушених прав з метою забезпечення реального виконання рішень, прийнятих у зв’язку з розглядом їх заяв та скарг (про відшкодування шкоди; скасування актів, які суперечать Закону «Про звернення громадян»; припнення протиправних дій; усунення причин порушення прав громадян та умов, які сприяли цьому; притягнення винних до встановленої Законом відповідальності).

 

Копії внесених документів прокурорського реагування невідкладно надсилаються до вищестоящої прокуратури.

40. Оцінка ефективності прокурорського нагляду за додержанням законодавства про звернення.

Н А К А З № 9 гн від 21 червня 2011 року «Про організацію роботи з розгляду і вирішення звернень nта особистого прийому в органах прокуратури України»

3. Вважати критерієм оцінки ефективності роботи на цьому напрямі забезпечення якісного, своєчасного та об′єктивного вирішення звернень, реальне поновлення порушених прав.

 





Поделиться с друзьями:


Дата добавления: 2016-07-29; Мы поможем в написании ваших работ!; просмотров: 467 | Нарушение авторских прав


Поиск на сайте:

Лучшие изречения:

Люди избавились бы от половины своих неприятностей, если бы договорились о значении слов. © Рене Декарт
==> читать все изречения...

2450 - | 2243 -


© 2015-2024 lektsii.org - Контакты - Последнее добавление

Ген: 0.007 с.