Лекции.Орг


Поиск:




Категории:

Астрономия
Биология
География
Другие языки
Интернет
Информатика
История
Культура
Литература
Логика
Математика
Медицина
Механика
Охрана труда
Педагогика
Политика
Право
Психология
Религия
Риторика
Социология
Спорт
Строительство
Технология
Транспорт
Физика
Философия
Финансы
Химия
Экология
Экономика
Электроника

 

 

 

 


Зворотний струм насичення діода




 

Якщо на дiод з p-n-переходом подати зворотну напругу URD вiд зовнiшнього джерела живлення то висота потенцiального бар'єра зросте і буде дорівнювати

 

- = - (U0 + URD) (3.44)

 

Товщина областi просторового заряду зросте. Умови рiвноваги на p-n-переходi дiода будуть порушенi. Струм дифузiї крiзь перехiд значно зменшиться, а переважати буде дрейфовий струм. Зворотний струм крізь діод за умов зворотного зміщення визначають як суму діркового та електронного струмів на границях ОПЗ:

 

IRD = qS .   (3.45)

 

Зваживши, що за умови | URD | > 4UT зворотний струм насичення діода розраховують за виразом:

 

ISD = qS .   (3.46)

 

Для діода з p-n-переходом, за умов тонких нейтральних областей і зворотного зміщення переходу, зворотний струм насичення визначають за виразом:

 

ISD = qS .   (3.47)

 

Cтрум IFD, який протікає крізь діод за напруги прямого зміщення UFD, розраховують за виразом:

 

IFD = ISD .   (3.48)

 

За умов прямого зміщення exp >> 1, тому на практиці частіше використовують спрощену форму вольт - амперної характеристики (3.48)

 

IFD @ ISD exp .   (3.49)

 

Напруга пробою діода

 

Напруга пробою переходу залежить від концентрації домішки в області з меншим рівнем легування. На рис. 3.3 зображено в логарифмічному масштабі графік залежності напруги лавинного пробою від концентрації домішки в слаболегованій області для однобічного ступінчатого переходу. Для значень напруги пробою UBR від 300 до 10 В існує лінійна залежність між lgUBR i lgNдом. Аналітичний запис напруги пробою для лінійного відрізка (рис. 3.3.) має такий вигляд:

 

U BR = (2,3.1012) (N)-0,66, (3.50)

 

де N – концентрація домішки ат/см3.

Для плавного переходу з лінійним концентраційним профілем домішки напругу пробою визначають за формулою

 

UBR= (0.31.109)kг- 0,4. (3.51)

 

де kг - градієнт концентрації домішки [ ат/см4 ].

Графік на рис. 3.3, а також формули (3.50) і (3.51) відносяться до планарних p-n-переходів (переходів створених паралельними шарами p- та n-типу). Реальні p-n-переходи, створені на основі транзисторних структур (рис. 3.2), будуть мати напругу пробою меншу, ніж у планарних структур.

 

 

Діод Шотткі

 

Найпростіша структура діода Шотткі (ДШ) в інтегрованій мікросхемі (ІМС) зображена на рис. 3.4. Бар’єр Шотткі створюється на межі розділювання металевого контакту 3 і напівпровідника n -типу 5. Концентрація домішок у напівпровіднику має бути N £ 5.1023 атом/м3. Власне перехід від металевого контакту 3 до напівпровідника 5 і є інтегрованим ДШ. Для створення омічного контакту електрода 2 до низьколегованої області 5 формують перехідну область 1, а для зменшення опору пасивної області діода формують заглиблений шар 4.

Висоту потенціального бар'єра U0 на границі між напівпровідником і металом за умов рівноваги розраховують за формулою

 

=   (3.52)

 

де і - термодинамічна робота виходу для металу і напівпровідника; UМН – потенціальний бар’єр контакту метал – напівпровідник; Eg – ширина забороненої зони напівпровідника; q – заряд електрона; jF – потенціал Фермі в напівпровіднику.

Величина зовнішньої роботи виходу залежить для використовуваних напівпровідників і знаходиться в межах 4 - 6 еВ (зовнішня робота виходу для силіцію - 4,15 еВ). Значення термодинамічної роботи виходу для використовуваних металів знаходиться теж у межах 4 - 6 еВ (алюміній – 4,1 еВ, молібден - 4,7 еВ, платина – 5,3 еВ, силіцид молібдену – 4,8 еВ, силіцид платини – 4,7 еВ).

Розподіл електронів у приповерхневому шарі напівпровідника визначають за формулою

 

,   (3.53)

 

де n0 – концентрація електронів у зоні провідності за температури 300 К; U(x) – розподіл потенціалу в ОПЗ напівпровідника, , .

Заряд у приповерхневому шарі напівпровідника буде позитивним. Його визначають як різницю між зарядом іонізованих домішок і зарядом електронів n(x)

 

.   (3.54)

 





Поделиться с друзьями:


Дата добавления: 2016-07-29; Мы поможем в написании ваших работ!; просмотров: 1058 | Нарушение авторских прав


Поиск на сайте:

Лучшие изречения:

Наглость – это ругаться с преподавателем по поводу четверки, хотя перед экзаменом уверен, что не знаешь даже на два. © Неизвестно
==> читать все изречения...

2644 - | 2219 -


© 2015-2024 lektsii.org - Контакты - Последнее добавление

Ген: 0.009 с.